Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicy

Karuzela dla dzieci w Parku Rozrywki Julinek
Udostępnij!
5/5 (ocen: 40)

Wielu młodych rodziców, z czasem staje przed dylematem, gdzie można wybrać się z dzieckiem w Warszawie? Jakie atrakcje dla dzieci, Warszawa oferuje młodszym, a jakie ciut starszym dzieciom? W tym artykule postaramy się przedstawić najbardziej popularne miejsca w stolicy i jej okolicy, w których możemy ciekawie spędzić czas całą rodziną. Będą to propozycje dla rodzin z małymi i trochę starszymi dziećmi takie, które zapewnią zarówno czystą zabawę, jak i zabawę połączoną z edukacją.

W Warszawie i jej okolicy znajdują się liczne miejsca oferujące wiele świetnych atrakcji dla dzieci. Zainteresowani znajdą zarówno rozwiązania o charakterze edukacyjnym, jak i rozrywkowym. Począwszy od zwiedzania warszawskich muzeów, poprzez centra edukacyjne po parki rozrywki. To od naszych preferencji zależy, w jakiej formie chcemy spędzić czas. Najważniejsze, abyśmy poznali wcześniej możliwości, jakie mamy do dyspozycji, co ułatwi wybór atrakcji i pomoże w zaplanowaniu wizyty.

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicy – gdzie wybrać się z dzieckiem?

Nasz artykuł postanowiliśmy podzielić na kilka kategorii, w których przedstawimy Państwu najbardziej popularne atrakcje dla dzieci w Warszawie. Odwiedzimy miejsca łączące rozrywkę z edukację, takie jak muzea czy centra poznawcze, parki rozrywki, poskaczemy na trampolinach, popluskamy w wodzie, wskoczymy do basenu z piłeczkami a na koniec, przetestujemy darmowe place zabaw. Sprawdźmy gdzie znajdują się najlepsze atrakcje dla dzieci w stolicy.

Atrakcje dla dzieci – Warszawa:

zobacz także: Najpopularniejsze trasy zwiedzania Warszawy – Top 6 wycieczek po stolicy

Centra edukacyjne i muzea dla dzieci – miejsca, które oferują interaktywne doświadczenia dla całej rodziny

Obecnie wyjście do muzeum to nie tylko oglądanie wystawy i czytanie opisów. Warszawa oferuje wspaniałe miejsca, gdzie łączy się edukację z technologią poprzez interaktywne wystawy. Bezpośrednia interakcja zwiedzającego ze specjalnie przygotowaną ekspozycją pozwala na dłużej zapamiętać przedstawiane treści. Uwaga – Warto przygotować sobie własną mapę atrakcji dla dzieci w Warszawie i zaznaczyć na niej miejsca, z których możemy skorzystać w wolnej chwili!

Pałac Kultury i Nauki

Znajdujący się w centrum Warszawy Pałac Kultury i Nauki oferuje wiele różnych form spędzania wolnego czasu. Jest niezwykle popularnym miejscem dla całych rodzin. Na jego terenie znajdują się m.in. Muzeum Techniki, Planetarium czy Muzeum Ewolucji (Muzeum Ewolucji w Warszawie – Wirtualny Spacer), które oferują wiele interaktywnych wystaw edukacyjnych. PKiN posiada również taras widokowy. Turyści mogą wjechać windą na 30 piętro, skąd rozciąga się niesamowita panorama Warszawy. Na koniec skorzystać można z oferty kina „Kinoteka” na wybrany seans filmowy wyświetlany w jednej z wielu sal.

www.pkin.pl

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to interaktywne centrum edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Tzw. „Kopernik” to centrum naukowo-edukacyjne, a nie (jak wielu z początku myśli) muzeum. Nie znajdziemy tu gablot i przewodników. W CNK zobaczymy otwartą przestrzeń z wieloma ekspozycjami i eksponatami, które możemy obserwować, dotykać i wchodzić z nimi w różnego rodzaju interakcję. Placówka oferuje wiele atrakcji dla dzieci, które uczą poprzez bezpośrednie doświadczenia. Znajdujące się w Warszawie Centrum Nauki Kopernik jest jednym z największych tego typu centrów nauki w Europie. Bardzo często organizowane są tu specjalne wydarzenia edukacyjne dla dzieci, dlatego warto śledzić ich oficjalną stronę w sieci.

www.kopernik.org.pl

Centrum Nauki Kopernik

Muzeum Świat Iluzji

Muzeum Świat Iluzji to przygoda dla osób w każdym wieku. Znajdujące się na rynku starego miasta muzeum, jest bardzo popularną atrakcją dla dzieci i dorosłych. Podczas zwiedzania mamy okazję doświadczyć wielu różnych iluzji optycznych, które nie tylko nas zaskoczą, a nawet zakręcą nam w głowie i które na długo zapadną nam w pamięć. Tu również znajduje się mnóstwo mniejszych lub większych interaktywnych ekspozycji próbujących nas oszukać, wpływając na naszą percepcję. Do popularnych atrakcji zaliczyć możemy m.in. komnatę cieni, pokoje luster, pokój Amesa czy atrakcję nazwaną „Zakręcony vortex”.

www.swiatiluzji.pl

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Stadion Narodowy

Z dziećmi warto także odwiedzić Stadion Narodowy. W PGE Narodowy czeka wiele atrakcji zarówno dla młodszych i starszych turystów. Do zwiedzania mamy udostępnionych kilka tras, podczas których możemy m.in. poczuć się jak VIP, odwiedzając miejsca i loże dostępne zazwyczaj dla najważniejszych gości PGE Narodowego. Oprócz tradycyjnego zwiedzania obiektu, na powierzchni stadionu organizowane są różne wydarzenia. Zimą możemy udać się np. do wioski świętego Mikołaja lub pojeździć na łyżwach. Chętnych zapraszamy również na wirtualny spacer po Stadionie Narodowym, podczas którego będziemy mogli już teraz, zobaczyć jak on wygląda.

www.pgenarodowy.pl

Stadion Narodowy - PGE Narodowy

Muzeum Geologiczne

Znajdujące się na ul. Rakowieckiej 4 w Warszawie Muzeum Geologiczne to kolejne miejsce, jakie możemy odwiedzić całą rodziną. Zobaczymy tu skały, minerały i szkielety wymarłych już zwierząt. Zwłaszcza te ostatnie robią największe wrażenie. W Muzeum Geologicznym znajdują się szkielety zwierząt żyjących w epoce lodowcowej – mamuta, niedźwiedzia włochatego czy nosorożca wielkiego. Kolejną z wielkich atrakcji muzeum jest model upierzonego dinozaura – dilofozaura. Warto udać się tutaj, zwłaszcza że wstęp do muzeum i zwiedzanie indywidualne jest bezpłatne.

www.pgi.gov.pl/muzeum.html

Mamut włochaty Muzeum Geologiczne w Warszawie

Zwiedzanie Warszawy dla dzieci

Ciekawą atrakcją może okazać się zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem dla dzieci szlakiem bajek i legend warszawskich. Jest to doskonała okazja, aby poznać historię rynku starego miasta czy innych zakątków Warszawy z innej perspektywy. Podczas spaceru możemy poznać historię syrenki warszawskiej, warszawskiego bazyliszka, usłyszeć legendę o Warsie i Sawie czy Złotej Kaczce. Zwiedzanie Warszawy dostępne jest zarówno dla wycieczek szkolnych, jak i osób indywidualnych czy rodzin z dziećmi.

Zwiedzanie Warszawy przez dzieci

Centrum Pieniądza NBP

Centrum Pieniądza NBP to propozycja która powinna zainteresować nie tylko dzieci ale i rodziców. Narodowy Bank Polski promuje wiedzę na temat historii pieniądza oraz szeroko dostępne kwestie ekonomii, bankowości i rynków finansowych. Dzięki temu wasze dzieci będą mogły lepiej zrozumieć, skąd się biorą pieniądze i jak się rozwijają! Warto odwiedzić to miejsca, zwłaszcza że wstęp do Centrum Pieniądza NBP jest bezpłatny.

www.cpnbp.pl

Centrum Pieniądza NBP

Wielkie sale zabaw dla dzieci – gdzie aktywnie spędzić czas?

W samej Warszawie i okolicy mamy do dyspozycji wiele wielkich sal zabaw. Możemy wybierać pomiędzy obiektami znajdującymi się w zamkniętych halach, jak i takich na świeżym powietrzu. Parki trampolin, parki linowe, labirynty i ścianki wspinaczkowe to tylko niektóre z atrakcji, z jakich możemy w nich skorzystać.

AIRO – Park Trampolin i Sala Zabaw Space Kids

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w Warszawie jest AIRO – Park Trampolin i Sala Zabaw Space Kids. Miejsce to zostało stworzone z myślą o młodszych i starszy wielbicielach ruchu. Park znajduje się na ulicy Łopuszańska 22 i zajmuje powierzchnię prawie 5000 mkw. Oprócz parku trampolin dostępna jest tu strefa przygotowana specjalnie dla najmłodszych dzieci. Kosmiczna Sala Zabaw zaprasza młodych odkrywców, na których czekają zjeżdżalnie, konstrukcje do wspinania, mini tor gokartowy, tory przeszkód oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

www.airo.fun/kosmiczna-sala-zabaw

Airo Fun sala zabaw w Warszawie

Hulakula – Hulapark

Hulakula znana jest przede wszystkim jako kręgielnia dla dorosłych i miejsce, w którym można potańczyć. Jednak to rozrywkowe centrum miasta oferuje również rozrywkę młodszym imprezowiczom Hulakula – Hulapark. Na terenie obiektu znajdują się place zabaw dostosowane do dzieci w różnym wieku, od 0 do 12 lat. Place podzielone są na 3 strefy – dwie wewnętrzne i jedna na zewnątrz. Najmłodsi znajdą tu oczywiście baseny z piłeczkami, labirynty, egzotyczną wyspę czy statek groźnych piratów. Trochę starsi mogą skorzystać z kosmicznej sali zabaw, gdzie zainstalowane są różne rakiety, latające spodki, czteropoziomowy labirynt, zjeżdżalnie i inne atrakcje.

hulakula.com.pl

Kolorowy plac zabaw dla dzieci w Hulakula Warszawa

Stacja Grawitacja

Kolejnym ciekawym miejscem na dziecięcej mapie stolicy jest Stacja Grawitacja Warszawa. To nowoczesne centrum oferuje możliwość aktywnej rozrywki zarówna dzieciom, jak i dorosłym. Na jego terenie znajdziemy park trampolin, park linowy, ścianki wspinaczkowe, tor przeszkód Ninja, interaktywne trampoliny czy interaktywne ścianki wspinaczkowe. Najnowszą atrakcją parku jest strefa VR – gdzie możemy przenieść się w świat z wirtualną rzeczywistością.

www.stacjagrawitacja.pl/warszawa

Stacja grawitacja w Warszawie

Fun Park Digiloo

Fun Park Digiloo to popularna sala zabaw oferująca wspaniałe atrakcje. Dla młodszych dzieci przygotowane zostały m.in. labirynty, trampoliny, kulki, park linowy czy tory przeszkód. Dla starszych dzieci i dorosłych dostępna jest strefa o powierzchni 300m2, w której można zagrać w laserowego paintball’a. Na koniec zostaje ścianka wspinaczkowa czy posiłek w pizzerii.

www.funparkdigiloo.pl

Fun Park Digiloo Warszawa

Parki Rozrywki pod Warszawą

W pobliżu Warszawy znajdują się również większe parki rozrywki. Są to miejsca idealne dla całych rodzin, niezależnie od wieku dzieci. Postanowiliśmy przedstawić dwa z nich, do których dotarcie nie zajmie dłużej niż godzinę jazdy samochodem.

Majaland Warsaw

Park rozrywki Majaland Warsaw położony jest tuż za wschodnią granicą Warszawy w miejscowości Góraszka. Park oferuje swoim gościom wiele wrażeń. Duża część atrakcji umieszczona jest w wielkiej zadaszonej hali, dzięki czemu wycieczki do Majalandu można organizować cały rok. Liczne place zabaw, karuzele, strefa zjeżdżalni, kulki, labirynty, rollercoaster’y czy strefa wodna z zamkiem dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie możemy tu spotkać. Wiele z nich nawiązuje tematycznie do znanej bajki o pszczółce Mai, jednak znajdą się tu i inne postacie. Park rozrywki Majaland to rozrywka dla całych rodzin. Na stronie internetowej obiektu dostępna jest interaktywna mapa, na której możemy sprawdzić wszystkie dostępne na miejscu atrakcje.

www.majalandkownaty.pl

zobacz także: Odwiedziliśmy MAJALAND WARSAW – Park Rozrywki pod Warszawą

Park rozrywki Majaland - różne atrakcje dla dzieci

Park Rozrywki Julinek

Kolejnym ciekawym miejscem, jest znajdujący się w miasteczku Leszno (30km. od Warszawy) Park Rozrywki Julinek. Położony w na terenach Puszczy Kampinoskiej park może dostarczyć wiele wrażeń zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jego oferta skierowana jest przede wszystkim do osób lubiących aktywną formę wypoczynku. Głównymi atrakcjami są tu park linowy, strefa dmuchanych zamków, boisko, mini golf oraz liczne szlaki piesze i rowerowe na terenach Kampinoskiego Parku Narodowego. Odbywają się tu również spektakle cyrkowe na arenie. Ale to tylko niektóre z atrakcji, z jakich możemy skorzystać.

Dodatkowo w 2022 roku na terenie parku została otwarta dla odwiedzających strefa wodnego relaksu. Do dyspozycji są dwa duże baseny – jeden z głęboką wodą (podgrzewaną), drugi płytki basen z dużym zamkiem do zabaw dla dzieci i młodzieży (dorośli również mogą się bawić). Najmłodsi mogą skorzystać również ze strefy z fontannami i natryskami. Park Rozrywki Julinek do doskonałe miejsce na jednodniową wycieczkę poza miasto. Otwarty jest sezonowo dlatego najlepiej przed przyjazdem zapoznać się z jego oficjalną stroną.

www.julinek.com.pl

Park rozrywki Julinek

Zoo Warszawa – jeden z najbardziej znanych ogrodów zoologicznych w Polsce

Warszawskie Zoo znajduje się w ścisłej czołówce na mapie atrakcji dla dzieci w Warszawie. Oczywiście wyjście do zoo stanowi miłą formę spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych. Zobaczymy tu żyrafy, słonie, nosorożec, lwy, gepardy, tygrysy, wielbłąd, małpy, żubry, zebry, niedźwiedzie i wiele innych mniejszych lub większych zwierząt. Dodatkowo na terenie ZOO w Warszawie znajdują się tematyczne pomieszczenia m.in. z strefą akwarium, z bezkręgowcami, hipopotamiarnia czy ptaszarnia.

www.zoo.waw.pl

Niedźwiedź polarny Warszawa ZOO

Baseny, fontanny, parki wodne i aquaparki – idealne miejsce na letnie upalne dni!

Parki Wodne, pływalnie i baseny to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. O jednym z takich miejsc, Parku Wodnym w Julinku, wspomnieliśmy już wyżej w artykule. Teraz postanowiliśmy przedstawić Państwu trzy (kolejne) najpopularniejsze parki wodne, jakie znajdują się w stolicy lub jej okolicy.

Park Wodny Moczydło

Park Wodny Moczydło to jeden z ciekawszych obiektów basenowych na świeżym powietrzu. Znajduje się na warszawskiej Woli ul. Górczewska 69/73, czynny jest w sezonie letnim. W jego skład wchodzą dwa tory wodne, duży basen rekreacyjny, zjeżdżalnie wodne, płytki basen ze zjeżdżalnią dla dzieci, wodne place zabaw, brodziki, sztuczna fala, sztuczna rzeka, kurtyny wodne i wiele innych. W sezonie zimowym możemy skorzystać natomiast z lodowiska.

https://sport.um.warszawa.pl/waw/aktywna-warszawa/-/baseny-letnie-moczydlo

Atrakcje dla dzieci w Parku Wodnym Moczydło w Warszawie

Suntago Park of Poland

Tropikalny park rozrywki Park of Poland znajduje się na terenie gminy Mszczonów około 50km od Warszawy. „Wodny Świat Suntago” to idealne miejsce dla całych rodzin. Jest to największy zadaszony park wodny nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Znajdują się w nim trzy strefy tematyczne „Jamango”, „Relax” i „Saunaria” mogące pomieścić do 15 000 osób.

Strefa „Jumango Wodna Dżungla” to strefa wodnych zabaw, w której zarówno dzieci jak i dorośli nie powinni się nudzić. Znajdują się tu liczne zjeżdżalnie (32 sztuki), basen z falami, dzikie rzeki, symulator Surf-Air oraz wodne place zabaw dla dzieci (wewnątrz jak i na zewnątrz kompleksu). Klimat temu miejscu nadają liczne palmy (ponad 300 sztuk). W strefie Relax (którego powierzchnia wynosi 840m2) znajduje się basen termalny z rozsuwanym dachem. W strefie Relax możemy korzystać również z gabinetów masażu, basenów witalnych czy solariów. Ostatnia strefa to Saunaria (dostępna tylko dla dorosłych) w której znajduje się 12 tematycznych punktów „Łaźnia Turecka”, „Rajska Plaża”, „Valhalla”, „Akwarium”.

www.parkofpoland.com

Suntago Park of poland

Wodny Park Warszawianka

Wodny Park Warszawianka to miejsce doskonałe do zabawy i relaksu. Miejsce w którym może wypocząć aktywnie cała rodzina. Różnorodna głębokość, kształt i formy basenów sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. W Wodnym Parku Warszawianka znajdują się duże baseny rekreacyjne, basen olimpijski o długości 50 metrów, brodzik z zjeżdżalnią, jacuzzi, sztuczna rzeka, wodospady, masaże podwodne, kaskady wodne czy odkryty całoroczny basen. Nasze dzieci na pewno będą się tu dobrze bawić.

www.wodnypark.com.pl

Basen ze zjeżdżalniami w Wodnym Parku

Place zabaw dla dzieci – darmowa zabawa w Warszawie

W stolicy znajduje się mnóstwo mniej lub bardziej rozbudowanych bezpłatnych placów zabaw, w których nasze dzieci mogą się bawić do woli na świeżym powietrzu. Piaskownice, huśtawki, trampoliny czy pajęczyny do wspinaczek. Publiczne place zabaw mogą stanowić dobrą alternatywę dla płatnych atrakcji dla dzieci w Warszawie.

Park Jurajski Olkówka

Park Jurajski Olkówek to plac zabaw o tematyce dinozaurów, ze strefami zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Znajduje się przy ulicy Puszczyka 18. Oprócz drewnianych dinozaurów znajdziemy tu huśtawki, wieże z linami do wspinania, drewniane kładki, tyrolki oraz inne pomniejsze atrakcje dla dzieci.

Park Jurajski Olkówek

Plac zabaw przy Stawach Brustmana

Wielka Dżungla przy Stawach Brustmana na warszawskich Bielanach to jeden z największych placów zabaw w stolicy. Swoją stylizacją przypomina dziką dżunglę. Jego główną atrakcją jest wysoka na 8,5 metra konstrukcja, złożona z dwóch wież połączonych tunelem z wzmocnionej siatki i trzech wysokich zjeżdżalni. W środku wież znajdują się podesty i tunele, po których dzieci mogą wchodzić na szczyt. Na placu zabaw znajduje się również, długi na 15 metrów drewniany krokodyl. Dodatkowo dzieci mają do dyspozycji karuzele, tyrolki i liczne huśtawki.

plac zabaw brustmana

Plac zabaw Hasanka Ursus

Kolejny duży obiekt tego typu w Warszawie to plac zabaw Hasanka. Znajduje się na ursuskim Niedźwiadku, przy ulicy Orląt Lwowskich. Jest tu wiele zróżnicowanych atrakcji, na których chętnie będą bawić się młodsze i starsze dzieci. Maluchy docenią strefę zabaw zbudowaną na wielkiej piaskownicy. Znajdą tu huśtawki, domki do wspinania się ze zjeżdżalniami, bujaki czy nieduży statek piracki. Trochę starsze dzieci mają do wyboru pajęczyny z lin do wspinaczek, tory przeszkód, fontannę, tyrolkę czy większe huśtawki.

Plac Zabaw Hasanaka - Ursus Warszawa
foto. ursus.um.warszawa.pl

zobacz również: Teatry dla dzieci w Warszawie – Top 5
zobacz również: Wycieczki jednodniowe z Warszawy

Jeśli znacie inne ciekawe miejsce, jakie można wraz z dziećmi odwiedzić w Warszawie i którym chcielibyście się podzielić, zapraszamy do umieszczenia ich w komentarzu.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top