Orłowo Plaża - Logo SUERTE w prawym dolnym rogu - baner
Gdynia,  Podróże

Foto-Relacja z Orłowa: Molo, Plaża i Klif.

Udostępnij!

Polska riwiera – Orłowo – ta nadmorska dzielnica Gdyni uważana jest za jedną z najładniejszych w całym Trójmieście. Orłowo ma charakter małego miasteczka z urokliwymi domkami oraz przedwojennymi willami w klimacie dawnych uzdrowisk.

Miasteczko otoczone w większości lasami, ulokowane jest wzdłuż spokojnej plaży, posiadającej własne molo i promenadę, na końcu której góruje okazały klif. W Orłowie znajduje się również ujście rzeki Kacza.

Pierwsze co rzuca się w oczy, po dotarciu do Orłowa, to otaczająca nas ze wszech stron zieleń.

Orłowskie Molo

Schodząc ulicą Orłowską w dół dochodzimy do molo w Orłowie. Wybudowane zostało w 1934 roku i początkowo miał długość 430 metrów. Jednak w roku 1949 podczas sztormu, ponad połowa konstrukcji została zniszczona przez siły natury.

Drewniane, pomalowane na biało molo przykuwa uwagę i zachęca do spacerowania po nim. Orłowskie molo posiada obecnie 180 metrów długości, podczas remontu 2006 i 2007 roku umieszczono tam stylowe lampy oraz nowe ławki, z których bardzo chętnie korzystają turyści.

Przystań morska na plaży w Orłowie

Dopiero Pod koniec XIX i na początku XX wieku Orłowo zaczęło rozwiać się turystycznie. Pojawiały się pierwsze pensjonaty i liczne kwatery. Początkowo była to jednak mała osada rybacka, która do dziś stanowi przystań morską dla rybaków.

Plaża w Orłowie

Jednak przede wszystkim, to co sprawia że decydujemy się na odpoczynek w Orłowie to plaża. Plaża na której zazwyczaj bywa zdecydowanie luźniej niż w innych częściach Trójmiasta. Łatwiej tu o miejsce na ręcznik a i kąpiel w morzu bywa dzięki temu przyjemniejsza. Dodatkowym atutem orłowskiej plaży jest widok na otaczającą nas zieleń i znajdujący się na jej skraju klif.

Orla Głowa – Klif w Orłowie

I tak docieramy pod Orłowski Klif. Stanowi on stromy brzeg morski Kępy Redłowskiej i znajduje się na końcu plaży w Orłowie. Klif rozciąga się na długość 650 metrów i ma wysokość około 60 metrów. Jego zbocza porastają rzadkie gatunki roślin.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco: