Kulturalna Szkoła na Mazowszu – kontynuacja programu w 2023 roku.

Kulturalna Szkoła na Mazowszu 2023
Udostępnij!
5/5 (ocen: 3)

Uruchomiony w ubiegłym roku program Kulturalna Szkoła na Mazowszu, jest kontynuowany od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 roku. Głównym celem programu jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Mazowsza wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Kulturalna Szkoła na Mazowszu – cele i możliwości programu

Kolejna edycja programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu realizowana będzie w 2023 roku, dokładnie od 1 stycznia do 31 grudnia. Dzięki temu możliwe jest zwiedzanie mazowieckich instytucji kultury kupując bilety za symboliczną złotówkę. Jest to doskonały pomysł na połączenie zwiedzania poszczególnych obiektów z wycieczką jednodniową. Główne cele programu to:

  • inspirowanie do planowania i realizowania ciekawych lekcji, które pobudzają uczniów do świadomego i czynnego uczestnictwa w kulturze,
  • rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczniów,
  • umożliwianie mazowieckim uczniom łatwiejszego dostępu do kultury.

Do kogo skierowany jest program Kulturalna Szkoła na Mazowszu?

Udział w programie możliwy jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, m.in. liceów ogólnokształcących, szkół branżowych, artystycznych, techników. Uczniowie w ramach programu skorzystać mogą nie tylko z samego zwiedzania obiektów. Oferta dotyczy także lekcji muzealnych, warsztatów, koncertów, spektakli oraz innych atrakcji zgodnych z ofertą danej instytucji. W wykazie instytucji biorących udział w programie znajdziemy wiele ciekawych miejsc.

Kulturalna Szkoła na Mazowszu – zasady udziału

Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie zgłoszenia na skorzystanie z oferty kulturalnej. Karta zgłoszenia szkoły do programu musi zostać podpisana przez dyrektora szkoły lub jego bezpośredniego zastępcę. Podpisany dokument należy wysłać w wersji papierowej lub elektronicznej do wybranej instytucji kultury. Aktualną kartę zgłoszenia oraz wykaz instytucji, które biorą udział w programie, załączamy poniżej.

Kolejna edycja programu jest doskonałą okazją do poznania wielu ciekawych miejsc znajdujących się na terenie Mazowsza. Na liście znajduje się m.in. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Mazowieckie w Płocku czy też Muzeum Treblinka. Obiektów jest kilka i z pewnością każda klasa znajdzie coś dla siebie.

Do pobrania
Karta zgłoszenia 2023
Program Kulturalna Szkoła na Mazowszu – Wykaz instytucji 2023

Więcej informacji o programie znajdą Państwo pod linkiem – tutaj!

zobacz także: MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ w SIERPCU – Skansen
zobacz także: Najpopularniejsze trasy zwiedzania Warszawy – Top 6 wycieczek po stolicy

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top