MAJÓWKA W SKANSENIE w Sierpcu – 1 i 3 maja 2023

Chałupa z Czermna pomalowana na niebiesko, zbliżenie na ścianę i drewniane okno - Skansen w Sierpcu
Udostępnij!
5/5 (ocen: 7)

Majówka w Skansenie 2023 organizowana w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, stanowi nawiązanie do tradycji rodzinnych pikników na powietrzu. Takie same spotkania odbywały się wiele lat temu i kojarzą się z biesiadą, beztroską zabawą i tańcem. Wszyscy chętni mogą skorzystać z uroków tego cudownego miejsca i spędzić majówkę w wyjątkowy sposób.

W trakcie tegorocznego wydarzenia, w dniach 1 -3 maja 2023 w zagrodach chłopskich, odbędą się prezentacje dawnych wiosennych zajęć domowych i gospodarskich m.in. pokaz prania i maglowania odzieży czy pokaz pracy kieratu. Skansen w Sierpcu organizuje również pokazy rzemiosła i rękodzieła. Uczestnictwo w imprezie stanowi doskonałą okazję, by poznać historię naszego kraju i kultury.

Na scenie amfiteatru, podczas koncertu okolicznościowego, wystąpią orkiestry dęte i zespoły folklorystyczne, które nadadzą wspaniały klimat wydarzeniu i zachęcą do tańca oraz śpiewów. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w różnych konkursach i zabawach dla całej rodziny, co z pewnością umili czas spędzany na imprezie.

Warto wspomnieć również o kiermaszu produktów regionalnych, rękodzielniczych i tradycyjnych. Podczas majówki w skansenie, będzie można zakupić wiele unikalnych pamiątek i smakołyków, które wspaniale reprezentują naszą kulturę i tradycję. Impreza ta z pewnością zaspokoi oczekiwania każdego miłośnika folkloru i historii, a także będzie doskonałą okazją, by spędzić czas w ciekawy sposób. Zapraszamy do Majówkę w Skansenie 2023 w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

zobacz także: Konstytucja 3 Maja – uchwalenie, przebieg i miejsca z nią związane
zobacz także: Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicy

MAJÓWKA W SKANSENIE
1 i 3 maja, godz.10.00–18.00
https://mwmskansen.pl/majowka-w-skansenie-1-i-3-maja-2023-r/

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top