
„Młodzi w Starym online” – Narodowy Stary Teatr w Krakowie zaprasza na premiery online
Narodowy Stary Teatr w Krakowie wraz z Wydziałem Reżyserii Dramatu Krakowskiej AST. uruchomili projekt „Młodzi w Starym online”. W efekcie współpracy zespołu artystycznego i pracowników obu instytucji powstał cykl 13 premier, które zrealizowane zostaną przez studentki i studentów III roku, pracujący pod opieką artystyczną Remigiusza Brzyka oraz II roku, tworzący pod opieką Pawła Miśkiewicza.
Każdy tydzień rozpoczynać się będzie dwiema premierami, odpowiednio po jednej w poniedziałek i wtorek, a następnie powtarzane będą co drugi dzień.
– poniedziałek (pokaz premierowy); – środa oraz piątek (kolejne emisje) zawsze o godzinie
19.00.
– wtorek (pokaz premierowy); czwartek oraz sobota (kolejne emisje) zawsze o godzinie 19.00.
Premiery projektu oglądać będzie można na platformie YouTube – tutaj!
Premiera na 27-04-2020
Już dziś 27 kwietnia o godzinie 19.00 w ramach akcji „Młodzi w Starym online” będą mogli Państwo obejrzeć premierowy spektakl „Cierpienia młodego Wertera” według Johanna Wolfganga von Goethego i w reżyserii Tomasza Fryzeł (AST)
„Czego tylo dowiedzieć się mogłem o losach biednego Wertera, zebrałem pilnie i podaję wam tutaj – i wiem, że będziecie mi wdzięczni. Nie możecie odmówić jego duchowi i charakterowi podziwu, a jego losom łez. (…) A ty, dobra duszo miotana tymi samymi uczuciami co on, czerp pociechę z jego cierpień i pozwól książeczce tej zostać twym przyjacielem, jeśli skutkiem losu lub własnej winy nie możesz znaleźć bliższego”.
J.W. Goethe „Cierpienia młodego Wertera”, przeł. L. Staff
Premiera na 28-04-2020
Z kolei we wtorek 28-04-2020 o godzinie 19.00 swoją premierę będzie miał spektakl – „Niezastane miasta” reżyserii Małgorzaty Jakubowskiej (AST)
“Od kiedy mogę wychodzić na miasto, jest to dla mnie znaczną ulgą. Ale jakże długo nie opuszczałem mego pokoju! Jeszcze trwał antrakt i wielka nuda antraktu, świat zbliżał się powoli i z tremą do jakiejś granicy, dobijał za wcześnie do jakiejś mety i czekał…”
Bruno Schulz, „Sanatorium pod klepsydrą”
Więcej informacji na temat tej sztuki pod linkiem – tutaj!
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:

