Noc Muzeów na Wawelu – 19 maja 2023

Noc Muzeów na Wawelu 2023
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

W najbliższy piątek, 19 maja 2023 r., na Wawelu odbędzie się Noc Muzeów. To doskonała okazja aby zobaczyć zbiory Zamku Królewskiego i poznać jego zakamarki, nie zawsze dostępne dla odwiedzających. Co czeka nas na Wawelu w piątek?

19 maja, o godzinie 19:00, rozpocznie się Noc Muzeów na Wawelu. Potrwa aż do godziny 1:00. W tym dniu obowiązywać będzie specjalnie wytyczona trasa zwiedzania, prowadząca przez prawie cały Zamek. Jak czytamy na stronie organizatora:

 „Zwiedzający wejdą na dziedziniec Batorego, do kościoła św. Gereona, Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, Prywatnych Apartamentów Królewskich, Skarbca Koronnego, a także Ogrodów Królewskich, gdzie zobaczą nową wystawę czasową Beksiński. Rzeźby.

Wydarzeniem szczególnym tej nocy będą premierowe pokazy specjalne: Tycjan i inni. Najnowsze dzieła z Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Dary Króla Słońce. Uroczystość wręczenia Janowi III Sobieskiemu Orderu Świętego Ducha.

W kontekście przypadającej w tym roku rocznicy 550-lecia wydania pierwszej książki w Krakowie zwiedzający zobaczą też cenne starodruki i książki z Biblioteki Sapieżyńskiej.”

Zachęcamy do skorzystania z okazji. Następnie warto udać się na zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i zobaczyć resztę zabytków. W mieście królów polskich, poza Wzgórzem Wawelskim, jest jeszcze bardzo dużo interesujących miejsc do odkrycia.

Kiermasz wydawnictw Zamku Królewskiego na Wawelu podczas Nocy Muzeów

Tego dnia, na odwiedzających czekać będzie także wielki kiermasz wydawnictw Zamku Królewskiego na Wawelu. Na I piętrze Zamku, w sklepie muzealnym znajdziemy ponad 80 tytułów w bardzo korzystnych cenach.

Bilety na to wydarzenie, w cenie 1 zł, dostępne będą na stronie organizatora, w dniu 19 maja od godziny 12:00. Można będzie je nabyć także stacjonarnie, w specjalnej kasie przy Baszcie Senatorskiej w dniu wydarzenia. Bilet uprawnia do wejścia na trasę zwiedzania. Jedna osoba będzie mogła pobrać maksymalnie 5 biletów. 

Ostatnie wejście na każdą wystawę będzie o 24:00!

Link do wydarzenia – źródło!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top