Teatr Żydowski - spektakle 28.04 - 01.05
#zostanwdomu,  Kultura,  Warszawa

Repertuar Teatru Żydowskiego online | 28 Kwietnia – 01 Maja.

Na ten tydzień Teatr Żydowski przygotował trzy propozycje. Pierwsza z nich to spektakl „Rejwach” do obejrzenia już 28 kwietnia, następnie 30 kwietnia zostanie wyświetlony film „Gwiazdy na dachu” a ostatnia trzecia propozycja to czytanie performatywne – „Podróże Beniamina Trzeciego”.

„Rejwach” w wykonaniu Teatru Żydowskiego to sceniczna interpretacja książki wydanej w 2018 roku. Sama premiera spektaklu miała miejsce również w 2018 roku, dokładnie 27 października.

REKLAMA

„To poruszające historie opowiedziane przez Żydów i Polaków różnych pokoleń. Ich relacje, osobiste wyznania, a czasem frywolny dowcip, tworzą wielogłosową narrację.”

Spektakl „Rejwach” będzie można obejrzeć, standardowo, na platformie YouTube o godzinie 20.00. Czas trwania – 90minut.„Gwiazdy na dachy” z 1979 roku to czarno-biała telewizyjna wersja przedstawienia Teatru Żydowskiego w Warszawie w reżyserii Szymona Szurmieja.

„Barwne widowisko muzyczne, z bajeczną, chagallowską scenografią i kunsztowną, arcymistrzowską choreografią. W przedstawieniu, którego narratorem jest Szymon Szurmiej, aktorzy Teatru Żydowskiego śpiewają piosenki opowiadające o codziennym życiu mieszkańców żydowskiego sztetla, ukazujące zarówno jego jaśniejsze, jak i ciemniejsze strony…”

Film w reżyserii Jerzego Gruza, udostępniony będzie do obejrzenia na platformie YouTube 30 kwietnia o godzinie 20.00Druga z propozycji to czytanie performatywne książki Mendele Mojcher Sforim „Podróże Beniamina Trzeciego”.

„Żydzi z Tuniejadówki, wyruszają w podróż niczym Don Kichot i Sancho Pansa w powieści Cervantesa. Przemierzają wymyślone miasteczka wschodniej Europy z humorem, a czasem nawet sarkazmem przedstawiając naród żydowski.”

Czytanie odbędzie się 1 maja o godzinie 19.00 również na platformie YouTube. Więcej informacji na stronie Teatru Żydowskiego – „Podróże Beniamina Trzeciego”


Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:

Udostępnij!
REKLAMA