Spacer Ścieżkami Fryderyka Chopina – Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Fasada dworu Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, wokoło zielona roślinność
Udostępnij!
5/5 (ocen: 3)

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaprasza już w najbliższy weekend, 25 i 26 lutego 2023 r. na niezapomniany spacer z przewodnikiem muzealnym. W trakcie tego spotkania zagłębimy się w historię Żelazowej Woli i odkryjemy tajemnice Domu Urodzenia Fryderyka Chopina oraz Parku otaczającego dworek.

Dom Narodzin Chopina w Żelazowej Woli jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko dworek ale także otaczający go park. Spacerując po jego alejkach możemy słuchać utworów Fryderyka Chopina. Główną aleją parku docieramy do domu rodzinnego kompozytora. Zobaczymy tu fotografie, obrazy, rzeźby, dokumenty, meble oraz instrumenty z dawnych lat. Na wystawie stałej znajdują się eksponaty pochodzące z zasobów największej na świecie kolekcji chopinianów Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Każdy z nich ma swoją historię. Wizyta w muzeum w Żelazowej Woli jest doskonałą formą spędzenia czasu. Warto się utaj wybrać i poznać uroki tego miejsca.

Już w najbliższy weekend będzie ku temu doskonała okazja, bowiem w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli odbędą się spacery z przewodnikiem muzealnym. Poprowadzi je Andrzej Fortuna. Spacery odbędą się:

Sobota 25 lutego 2023 r. godz. 10:00, 12:30, 15:00.

Niedziela 26 lutego 2023 r. godz. 10:00, 12:30, 15:00.

Szczegóły i bilety na stronie organizatora: https://bilety.nifc.pl/rezerwacja/termin.html?id=488&date=2023-02-04.

Żelazowa Wola – jednodniowe wycieczki z Warszawy

Zapraszamy na wycieczki autokarowe!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top