Wilanów: dzielnice turystyczne w Warszawie

Pałac w Wilanowie
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Odkryj atrakcje Wilanowa, wyjątkowej dzielnicy Warszawy! Wilanowski Park Kulturowy, Barokowy Pałac z pięknymi komnatami i ogrodami, przepiękny Park Wilanowski oraz liczne festiwale, takie jak Królewski Festiwal Światła i Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny FLORALIA MUZYCZNE, to tylko część tego, co czeka na Ciebie. Poznaj historię, sztukę i kulturę w miejscu, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością.

Wilanów to prawdziwa perła w koronie Warszawy, która przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Położona na południe od centrum miasta, zachwyca pięknymi zabytkami, wspaniałymi ogrodami i rozmaitymi festiwalami. Wilanów to fascynująca dzielnica, pełna atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc do odwiedzenia. To miejsce, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością, tworząc wyjątkowe otoczenie, które wciąga każdego, kto ma okazję je odwiedzić, ta dzielnica ma wiele do zaoferowania.

Przede wszystkim Wilanowski Park Kulturowy, w skład którego wchodzą m.in. zespół pałacowo-ogrodowy w Wilanowie, zespół rezydencjonalny w Natolinie, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Morysin czy Skarpa Ursynowska.

Najbardziej znaną atrakcją w dzielnicy jest Pałac w Wilanowie. To prawdziwy klejnot architektury barokowej, w którym można zgłębić historię polskiego dworu królewskiego. Pałac to również siedziba Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W jego wnętrzach czekają piękne komnaty ze znakomitymi obrazami, rzeźby, biżuteria i bogata kolekcja mebli oraz eksponatów. Na zewnątrz znajduje się wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego ogród w Wilanowie. Park Wilanowski wraz z Jeziorem Wilanowskim i Kanałem Sobieskiego zajmują powierzchnię 45 hektarów.

Wilanów słynie także z organizowanych tu festiwali i wydarzeń kulturalnych, takich jak Królewski Festiwal Światła, Dni Wilanowa czy Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny FLORALIA MUZYCZNE w pobliskim Powsinie. Wydarzenia te to doskonała okazja do zabawy oraz poznania różnorodnych form sztuki i kultury.

Atrakcje turystyczne: Wilanów i okolice

Ciekawostkę na powyższej liście może stanowić Royal Wilanów, jako że jest to centrum biznesowe dzielnicy. Jednak tutaj znajdują się duże place zabaw pośród dobrze utrzymanej zieleni co może stanowić ciekawą atrakcję dla rodzin z dziećmi.

zobacz także: Atrakcje turystyczne w promieniu 60 km od Warszawy

Warto także wspomnieć o Lake Park Wilanów i Wawa Wake, miejscach gdzie możemy wypocząć pluskając się w wodzie oraz opalając na plaży – czyli po prostu kąpieliskach. Do drugiego z miejsc trzeba w prawdzie trochę podjechać, jednak rekompensuje nam to znacznie większą ilością miejsca do wypoczynku, również tego aktywnego.

Jednak jest taka jedna z atrakcji w Wilanowie która w szczególności przykuwa wzrok, to monumentalna kopuła Świątyni Opatrzności Boskiej. Jej kształt nawiązuje do pierwotnej koncepcji Jakuba Kubickiego z 1792 roku. Pierwotnie miała powstać jako wotum dziękczynne za uchwalenie konstytucji 3 Maja (w XVIII w.).
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top