Wirtualny spacer po Centrum Pieniądza NBP

Wirtualny Spacer po Centrum Pieniądza NBP
Udostępnij!
5/5 (ocen: 9)

Centrum Pieniądza NBP to nowoczesna placówka edukacyjno – ekspozycyjna, ukazująca dzieje pieniądza w Polsce i na świecie. Warto się tu wybrać, jeśli chcemy poszerzyć naszą wiedzę na temat polskiego i światowego systemu monetarnego. Jednak nie musimy koniecznie jechać do Warszawy, aby zwiedzić placówkę. Obecnie przy użyciu nowoczesnych technologii możemy odbyć wirtualny spacer po Centrum Pieniądza NBP, na który zapraszamy.

W ramach wirtualnego spaceru po Centrum Pieniądza NBP możemy odwiedzić dwie sale – Bank Centralny i Skarbiec. Bank Centralny to kluczowe miejsce w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, gdzie przedstawione są dzieje polskiej bankowości centralnej od VXIII wieku do czasów współczesnych. Skarbiec to sala w której uwagę przyciągają potężne drzwi skarbca, umieszczona w gablocie sztabka złota czy ekspozycje z numizmatami.

Jeśli wirtualny spacer rozbudził u Państwa chęć poszerzenia wiedzy na temat pieniądza. Warto udać się osobiście do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie i odwiedzić wszystkie spośród 16 sali wystawowych.

zobacz także: Wirtualny Spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Zapraszamy Państwa na spacer online po Centrum Pieniądza NBP

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top