Wystawa TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby – Muzeum Nowa Praga w Warszawie

Posąg Tutanchamona - Warszawa Muzeum Praga
Udostępnij!
5/5 (ocen: 6)

Wszystkich wielbicieli historii, bez względu na wiek zapraszamy do Warszawy na wystawę TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby. Wizyta w Muzeum Nowa Praga umożliwia odwiedzającym bliższe poznanie cywilizacji starożytnego Egiptu. To podróż do przeszłości i zapoznanie się z największym odkryciem archeologicznym Howarda Cartera.

Na odwiedzających wystawę TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby, czekają komory grobowca słynnego faraona a także odnalezione w nich skarby.

Aktualizacja: Wystawa została przedłużona do 25.06.2023 r.

HOWARD CARTER – archeolog, autor odkrycia grobowca Tutanchamona.

Howard Carter już w młodym wieku wykazywał niezwykłe zdolności artystyczne. W wieku 17 lat został zatrudniony jako rysownik przy dokumentacji w środkowym Egipcie. W roku 1899 objął stanowisko głównego inspektora zabytków Górnego Egiptu i Nubii. Jednak jego kariera zakończyła się zaledwie kilka lat później, po aferze z grupą turystów.

W roku 1909, pozbawiony stałej pracy Howard Carter rozpoczął współpracę z Lordem Carnarvonem. Przekonał go do pomysłu odnalezienia grobowca faraona Tutanchamona. Pierwszy sezon poszukiwań rozpoczął się w 1917 r. jednak dopiero w roku 1922, w czasie ostatniego planowanego sezonu wykopalisk Carter odnalazł grobowiec faraona. Co dokładnie odnalazł archeolog? Dowiemy się tego odwiedzając wystawę w Muzeum Nowa Praga w Warszawie.

Logo firmy SUERTE

Przewodnik po Warszawie dla dzieci
Zadzwoń i zamów zwiedzanie szlakiem bajek i legend warszawskich!

TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby – wystawa

Tutanchamon był synem króla Echnatona. Wstąpił na tron około 1333 r. p.n. e., mając zaledwie 9 lat. Był jednym z ostatnich królów XVIII dynastii. Tutanchamon zmarł w wieku zaledwie 18 lat. Pochowany został w Dolinie Królów w Tebach Zachodnich. Istnieją źródła mówiące, iż jego grobowiec został wypełniony niezwykłymi skarbami wyniesionymi z grobu ojca.

Jeśli chcecie zobaczyć co mieściło się w grobowcu Tutanchamona, zapraszamy do Muzeum Nowa Praga w Warszawie. Do końca kwietnia podziwiać tu można wystawę TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby. Jest to miejsce przeznaczone zarówno dla dorosłych wielbicieli historii, jak i dzieci, uczniów i studentów. Wszyscy odwiedzający poznają lepiej cywilizację starożytnego Egiptu. Przy pomocy unikalnej metody wystawienniczej i bezpłatnego audioprzewodnika, zwiedzający wysłuchają opowieści archeologa Howarda Cartera. Jak czytamy na stronie wystawy:

Wystawa jest doskonałym uzupełnieniem lekcji historii, geografii, sztuki i powieści historycznych, takich jak Egipcjanin Sinuhe czy Faraon. Z pewnością zainteresuje uczniów tematami związanymi ze starożytnymi cywilizacjami, archeologią, historią, literaturą i sztukami wizualnymi.

Dla małych dzieci i uczniów klas pierwszych, stworzyliśmy na wystawie Szlak Dziecięcy, na którym mały Mumik w prosty sposób przedstawi atrakcje każdej galerii. Po każdym etapie, dzieci otrzymają znaczki, które po wklejeniu do specjalnej karty dadzą na końcu hasło. Dla starszych uczniów i studentów przygotowano karty ćwiczeń, które pomogą im utrwalić wiedzę zdobytą na wystawie.

Na wystawie TUTANCHAMON – GROBOWIEC I SKARBY chcemy podkreślić jeszcze jeden aspekt: opowieść o odkryciu grobowca.

Wszyscy powinni poznać tę pełną przygód i zwrotów akcji historię.

Dzięki temu, że przy pomocy najnowocześniejszych technologii stworzyliśmy doskonałe repliki znalezisk, skarby grobowca mogą teraz z bliska i zebrane w jednym miejscu, podziwiać ludzie na całym świecie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się z w ilu trumnach znaleziono Tutanchamona, jakie skarby odkryto w grobowcu, jak wyglądał tron faraona oraz wielu innych ciekawostek, zapraszamy do Muzeum Nowa Praga w Warszawie, ul. Jagiellońska 82A. Wystawa TUTANCHAMON – Grobowiec i Skarby to doskonała forma spędzenia czasu z bliskimi.

Więcej szczegółów tutaj.

zobacz także: Muzeum Narodowe w Warszawie – Wirtualny Spacer i Zbiory Online
zobacz także: Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicy

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top