Suerte Marta Suska
Usługi Przewodnickie:

Poznaj Gdańsk
Logo biura przewodnickiego Suerte

Przewodnik po Gdańsku


ms.suerte@gmail.com

Przewodnik po Gdańsku

Usługi Przewodnickie Gdańsk


Witamy w Gdańsku!
Logo Firmy Suerte Usługi Przewodnickie, Przewodnik po Gdańsku, Wycieczki
Ikona Facebook Ikona Instagram Ikona Twitter Ikona Opinnia Google Maps Ikona Opinnia Google Maps

Licencjonowani Przewodnicy po Gdańsku

Zapraszamy do Gdańska na wycieczki z przewodnikiem miejskim! Szukasz przewodnika po Gdańsku? Zadzwoń i ruszaj z nami na zwiedzanie miasta!

Nasza firma świadczy usługi przewodnickie na terenie całego kraju. W swoich szeregach zrzeszamy doświadczonych, licencjonowanych przewodników miejskich i pilotów wycieczek. Organizujemy wycieczki dla osób indywidualnych, szkół, grup zorganizowanych czy firm. Zajmujemy się również pilotażem wycieczek na terenie Unii Europejskiej oraz organizacją jednodniowych wycieczek autokarowych.

Poznaj Gdańsk razem z nami

Gdańsk uchodzi za najbogatsze nadbałtyckie miasto. Większość obiektów zabytkowych do zwiedzania znajduje się w starej części miasta, wzdłuż Drogi Królewskiej. Jednak nasi przewodnicy pragną zauważyć, iż Gdańsk posiada, równie urokliwe i nie mniej piękne poboczne uliczki, do których warto zajrzeć, choć na moment.

Chcą Państwo usłyszeć ciekawe historie o miejscach które odwiedzamy i o ludziach, którzy tu żyli? Posłuchać legend i opowieści związanych z Gdańskiem? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, nasi przewodnicy chętnie podzielą się swoja wiedzą na temat Gdańska. Na podstawie Państwa preferencji, telefonicznie uzgodnimy plan wycieczki, zaproponujemy najlepszą trasę i rozwiązania.

Zapraszamy do Gdańska

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem po Gdańsku.

Opinie z Internetu
Kasia G.Super Ocena
Jestem zachwycona obsługą biura "SUERTE"! Nasza podróż z nimi była niezapomniana, a cała organizacja była perfekcyjna. Przewodnicy okazali się nie tylko kompetentni w swojej wiedzy, ale również pełni pasji do dzielenia się historią i kulturą miejsc, które odwiedziliśmy (Warszawa, Gdańsk, Westerplatte, Gdynia)...
Marek G. Super Ocena
Przygotowanie tras do zwiedzania, przeprowadzenie usługi przewodnickiej oraz fantastyczny dobór Pań przewodniczek, które na najwyższym poziomie potrafiły zainteresować zwiedzanymi miejscami oraz przekazać swoją wiedzę są ze wszach miar godne uznania!!!
Anna Ś. Super Ocena
Potrzebowaliśmy osoby, która w języku ukraińskim oprowadzi po Krakowie naszych gości - bardzo kompetentna i miła Pani Przewodnik spisała się doskonale, nie przeszkodziła Jej niesprzyjająca, deszczowa pogoda - wycieczka była piękna, a goście bardzo zadowoleni. Polecam szczerze.
Paulina C. Super Ocena
Przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowana firma. Łatwo ustalić szczegóły zwiedzania. Chwalę również za bardzo elastyczne podejście do potrzeb klienta :-) Polecam serdecznie, korzystałam z przewodniczki anglojęzycznej - grupa bardzo zadowolona!
Agnieszka J.Super Ocena
Bardzo miła współpraca, wycieczka (rowerowa) po Warszawie dla rodziny przeprowadzona na najwyższym poziomie, wiedza i podejście do klienta na medal! Polecam gorąco.
Michał M.Super Ocena
Wycieczka była zorganizowana dla naszych zagranicznych gości, którzy byli oni zadowoleni z przewodnika. Przewodnik był profesjonalnie przygotowany. Dogodna forma płatności przelew. Kolejnym razem również będę korzystał z tej firmy.
Badyl1984Super Ocena
Polecam wszystkim. Odbyliśmy kilka wycieczek, wszytkie odbyły się bez żadnych problemów. Przygotowanie i realizacja samych wycieczek, wszelkie sprawy organizacyjne, wszystko zostało dopięte przez biuro (...) Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno jeszcze nie raz będziemy korzystać z usług biura.
Weronika M.Super Ocena
Przewodnicy z tej firmy nigdy nie zawodzą. Zawsze dostosowują program zwiedzania do danej grupy, opowiadają ciekawie i mają wspaniałe podejście do klienta. Gorąco polecam!!!!
Bartosz J.Super Ocena
Serdecznie dziękuję za profesjonalną realizację usługi przewodniczej. Dzięki Państwu mogłem przeżyć niesamowitą podróż w czasie do średniowiecznego Krakowa. Pani przewodnik Małgorzata dysponuje niezwykłą wiedzą historyczną i całym stosem anegdot. Uzyskałem odpowiedzi na każde zadane pytanie...
Anna K.Super Ocena
Doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną albo przyjaciółmi. Wszystko dopięte na ostatni guzik. A wrażenia i zachwyt nieznanymi zakątkami Polski - bezcenne. Polecam bardzo!
MartynaSuper Ocena
Naszą wycieczkę szkolną oprowadzała bardzo kompetentna (i miła:)Pani Przewodnik. Ilość informacji i forma przekazu dostosowana do wieku dzieci - były zainteresowane a nie znudzone.
Leon-SalgSuper Ocena Tripadvisor
De siempre me interesó la historia sobre todo lo relacionado con el holocausto.Aqui puedes entender o hacerte aún más preguntas de lo que ocurrió.
Małgorzata T.Super Ocena
Naszym przewodnikiem po Starym Mieście w Warszawie była Pani Krystyma. Bardzo polecam usługi biura i bardzo sympatycznej i kompetentnej Pani przewodnik.
Ania W.Super Ocena
Korzystaliśmy z pomocy przy rezerwacji usług przewodników lokalnych w Warszawie i Sandomierzu, za każdym razem wszystko było ok. Osoby kompetentne, punktualne, współpracujące z grupą i pilotem.
Ikona Opinnia Google MapsDodaj swoją opinię !!!
Oferta

Przewodnik po Gdańsku - wycieczki grupowe i indywidualne

Poniżej przedstawiamy ofertę wycieczek z licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, indywidualnie lub grupowo. Proszę pamiętać że są to propozycje poglądowe, które można dowolnie modyfikować. Nasze biuro pomoże w doborze odpowiedniego programu wycieczki po stolicy pomorza, ale to Państwo decydują, o czym chcą posłuchać, co chcą zobaczyć i ile czasu chcą na zwiedzanie przeznaczyć. Zapraszamy na wycieczki po Gdańsku z lokalnym przewodnikiem miejskim.

Wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku

Oferujemy m.in.

Zapraszamy na grupowe oraz indywidualne wycieczki po Gdańsku z przewodnikiem. Jeśli maja Państwo własny pomysł na zwiedzanie Gdańska, nasi przewodnicy opracują interesujący Państwa temat i pomogą go zrealizować.

* Cena - Koszt wynajęcia przewodnika po Gdańsku ustalany jest indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu zwiedzania, ilości uczestników wycieczki czy wybranego języka.

Wycieczki jednodniowe do Gdańska

Dla szkół i grup, z dalszych okolic Trójmiasta, mamy przygotowaną propozycję jednodniowych wycieczek autokarowych do Gdańska, podczas których zwiedzimy miasto wraz z licencjonowanym przewodnikiem.


Przewodnik po Gdańsku w języku obcym

Zapraszamy Państwa na wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku w języku obcym.
Oprowadzamy turystów w języku polskim oraz m.in. po angielsku, niemiecku, ukraińsku, hiszpańsku czy włosku. U nas wynajmiesz przewodnika mówiącego również w takim języku jak:

przewodnik w języku polskim polski
przewodnik w języku angielskim angielski
przewodnik w języku rosyjskim rosyjski
przewodnik w języku francuskim francuski
przewodnik w języku niemieckim niemiecki
przewodnik w języku hiszpańskim hiszpański
przewodnik w języku włoskim włoski
przewodnik w języku ukraińskim ukraiński
przewodnik w języku niderlandzkim niderlandzki
przewodnik w języku norweskim norweski
przewodnik w języku japońskim japoński
przewodnik w języku obcym i inne...

Jeśli mają Państwo problem z znalezieniem przewodnika po Gdańsku lub pilota wycieczek posługującego się "nietypowym" językiem, zachęcamy do kontaktu, postaramy się pomóc.Jesteś w Gdańsku po raz pierwszy? Zamów jednodniowe zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem
jedną z standardowych tras i poznaj najważniejsze zabytki stolicy pomorza.

Gdańsk - przewodnik turystyczny


Co zwiedzać w Gdańsku?

Zwiedzanie Gdańska za darmo

Dla osób które planują zwiedzanie Gdańska samemu (za darmo), przygotowaliśmy kilka materiałów, które pomogą w zaplanowaniu wycieczki.

Gdańsk - Cennik biletów wstępu

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem biletów wejść do obiektów turystycznych w Gdańsku - muzea, kościoły, pałace. Na stronie znajdują się również informacje w jakie dni obowiązuje w danym obiekcie do zwiedzania w Gdańsku wstęp wolny od opłat - bezpłatnie.

- Cennik Gdańsk

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Gdańsk jako Gród

Gdańsk to największe miasto Polski Północnej. Zachwyca swym położeniem, kulturą i historią liczącą ponad 1000 lat. Ulokowany nad samym morzem Gdańsk, od zawsze stanowił ważne miejsce dla kupców. Zawijały tu statki z Bizancjum, Anglii, Niemiec, Szwecji i innych państw Europy.
Na początku XIV w. pojawili się w Gdańsku Krzyżacy. Zostali na długo, bo aż do wojny trzynastoletniej zakończonej pokojem toruńskim w 1466r.

Gdański Żuraw - zabytkowy dźwig portowy

W XV i XVI przez Gdańsk przechodziło 75 % polskiego eksportu, dzięki czemu miasto bogaciło się na handlu. Przyjeżdżali tu polscy władcy, uczeni i artyści z całej Europy, prezentując swoje osiągnięcia. Z tego czasu pochodzi wiele symboli miasta m.in. Gdański Żuraw - zabytkowy dźwig portowy, który do XIX w. był największy w Europie; Bazylika Mariacka - historyczna fara zwana również "Koroną Gdańska"; Złota Brama - wzniesiona na miejscu czternastowiecznej bramy gotyckiej (Brama Długouliczna).

Czas rozbiorów i upadku Rzeczpospolitej to również czas zahamowania gospodarczego rozwoju Gdańska oraz stagnacji w jego kulturze i sztuce. Po pierwszej wojnie światowej, w 1919r. mocą Traktatu Wersalskiego powołano do życia twór zwany Wolnym Miastem Gdańsk.

Miasto bardzo ucierpiało w czasie wojen, szczególnie koniec II wojny światowej to czas, kiedy Gdańsk został straszliwie zniszczony. Po latach przywrócono mu dawną świetność. Dziś zachwycamy się Gdańskiem zarówno starym jak i współczesnym. Jeśli będą Państwo tutaj choćby na jeden dzień, zachęcamy na zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem miejskim, który szczegółowo przedstawi historię miasta i po kolei pokaże jego zabytki czy atrakcje.

Czarno biała fotografia zniszczonego po wojnie Gdańska

Atrakcje turystyczne w Gdańsku


Gdańsk - motława nadbrzeże - Żuraw, statek wycieczkowy, nadbrzeże

Każdego roku Gdańsk odwiedza miliony turystów z całego świata. Przyjeżdżają tu wypocząć, pospacerować po plaży, zrobić zakupy czy zwiedzić miasto. Podczas wycieczek z przewodnikiem po Gdańsku, turyści doceniają najczęściej atmosferę miasta, jego bogactwo historyczne i architekturę. Dla wielu odwiedzających Gdańsk, bardzo ważne jest jego położenie, gdyż jednego dnia można wybrać się zrelaksować na plaży, a kolejnego udać na spacer z przewodnikiem po mieście. Ponad to wielu turystów przy okazji pobytu w Gdańsku, decydowało się na jednodniową po Trójmieście, podczas której można zwiedzić, prócz Gdańska, również Gdynie i Sopot.

Fontanna Neptuna - ulica Długi Targ

Odwiedzając Gdańsk trzeba rozwikłać zagadkę: która część miasta to Stare, Główne czy Młode Miasto? Sprawa dość skomplikowana, ale to dobra zabawa dla miłośników historii. Koniecznie trzeba udać się na spacer ulicą Długą i Długim Targiem gdzie zobaczyć możemy zabytkową Fontannę Neptuna, wejść do Bazyliki Mariackiej i obejrzeć słynny zegar astronomiczny. Ma 14 m wysokości i trzy kondygnacje: kalendarz, planetarium i teatrzyk z figurkami ewangelistów i apostołów.

Gdańsk - przedproża na ulicy Mariackiej

Na ul. Mariackiej obejrzymy gdańską osobliwość: przedproża. To rodzaj tarasu czy ganku położonego nad zejściem do piwnicy mieszczańskiego, zazwyczaj kupieckiego domu. Gdańsk to także bursztyn. Nie wiadomo, czy uda się znaleźć pełną światła bryłkę na gdańskiej plaży. Lepiej wybrać się do Muzeum Bursztynu, albo na targi… Od 1994 r. w marcu odbywają się w mieście targi bursztynu AMBERIF. Uważane są za największe targi bursztynu na świecie.

Gdańsk - pomnik na westerplatte

Gdańsk to także miejsca związane z walką o polskość, niepodległość i demokrację: budynek Poczty Polskiej i tereny Stoczni Gdańskiej im. Lenina, gdzie 31 sierpnia 1980 r. podpisano porozumienie między rządem PRL i Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym. To właśnie tutaj, na Westerplatte, rozpoczęła się II wojna światowa, kiedy zakotwiczony w kanale portowym okręt szkoleniowy Kriegsmarine Schleswig-Holstein otworzył ogień w kierunku Wojskowej Składnicy Tranzytowej. I dlatego to w Gdańsku działa Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej.

Gdańsk - statek Perła na motławie

Największa dzielnica Gdańska to Wrzeszcz, Oliwa słynie z katedry, jej wspaniałych organów i Festiwalu Organowego a także z Ogrodu Zoologicznego. Przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia odbywa się tutaj Jarmark Dominikański, na który zjeżdżają się turyści z całej Polski a nawet ze świata. Na miłośników morza czekają statki Żeglugi Gdańskiej, którymi można popłynąć do Sopotu, na Westerplatte czy do Helu.
W Gdańsku nie można się nudzić.

Zapraszamy na indywidualne i grupowe wycieczki z przewodnikiem po Gdańsku