Suerte Marta Suska

Usługi Przewodnickie:
Zwiedzanie Gdańska

Logo biura przewodnickiego Suerte

Licencjonowany
Przewodnik po Gdańsku


ms.suerte@gmail.com

Usługi Przewodnickie po Polsce

Licencjonowani Przewodnicy Miejscy

Oferta

Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Gdańsku

Logo Firmy Suerte Usługi Przewodników, Pilotów Wycieczek, Organizacja Wycieczek
Ikona Facebook Ikona Instagram Ikona Twitter Ikona Opinnia Google Maps

Zapraszamy Państwa na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem po Gdańsku. Czas zwiedzania całej trasy standardowej wynosi około 8 godzin.
Dla Państwa wygody rozbiliśmy trasę na trzy krótsze spacery, ale to Państwo decydują czy wolą obejrzeć wszystko na raz czy każdą z tras z osobna. Zapraszamy na zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem miejskim.


Zwiedzanie Gdańska z Przewodnikiem

Plan wycieczek po Gdańsku:


Trasa nr.1

Gdańsk - Droga Królewska:

Czas zwiedzania ok. 3 godziny

Żuraw

- największy portowy dźwig średniowiecznej Europy

Bazylika Mariacka

- największa ceglana świątynia na świecie. W jej wnętrzach znajdują się m.in. słynny zegar astronomiczny, ołtarz główny, kopia obrazu „Sąd Ostateczny” oraz figura Pięknej Madonny.

Ulica Mariacka

- najpiękniejsza z gdańskich ulic.

Długi Targ

- znajdują się tutaj m. In. Zielona Brama, Złota Kamienica, Ratusz Miejski, fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa.

Ulica Długa

- ubrana w urokliwe kamieniczki, w dawnych czasach mieszkały tutaj najbogatsze rodziny Gdańska. Przy ul. Długiej zobaczymy także Złotą Bramę, Zespół Przedbramia z Katownią i Więżą Więzienną oraz Bramę Wyżynną.


Trasa nr.2

Gdańsk - Oliwa:

Czas zwiedzania ok. 2-3 godziny

Dom Zarazy

- nazywany dawniej Domem Bramnym lub Wielką Bramą. Jakie funkcje pałnił? Dlaczego zmienił nazwę?

Park Oliwski

- ostatni, z wielu kiedyś istniejących ogrodów miejskich, który przetrwał.

Pałac Opatów oliwskich

- zamieszkiwany niegdyś przez ostatniego polskiego opata – Jacka Rybińskiego. Obecnie jest siedzibą Muzeum Narodowego.

Katedra Oliwska

- najdłuższy kościół w Polsce, słynie głównie ze swych wspaniałych rokokowych organów, na których odbywają się koncerty. W Katedrze Oliwskiej znajduje się także spora ilość ołtarzy o ogromnej wartości artystycznej.


Trasa nr.3

Gdańsk - Westerplatte:

Czas zwiedzania ok. 2 godziny

Schron i wieża obserwacyjna

- schron pochodzący z lat 50. XX w. Obok schronu znajduje się wieża obserwacyjna.

Placówka Fort

- Stanowi ważną część Muzeum Pola Bitwy, posiadającego w swoich zbiorach militaria rekonstruujące wydarzenia II wojny światowej.

Cmentarz Obrońców

- 15 krzyży symbolizujących żołnierzy bohatersko walczących i poległych w obronie Polski.

Wartownia nr 1

- obiekt militarny byłej wojskowej składnicy Tranzytowej na Westerplatte, jedyny, który ocalał. Obecnie znajduje się tu Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk. Zobaczymy tu makietę sytuacji bojowej z 1 września 1939 r., mapy, zdęcia oraz pamiątki po żołnierzach.

Ruiny Nowych Koszar

- budynek powstały 5 lat przed wybuchem II wojny. Stanowił centrum obrony. Po wojnie został wysadzony w powietrze przez sowieckich żołnierzy, przez co obecnie możemy podziwiać jedynie jego ruiny.

Pozostałość Willi Podoficerskiej

- budynek ten dawniej był wartownią nr 3.

Pomnik Obrońców Wybrzeża

- 23 metrowy pomnik upamiętniający polskich obrońców wybrzeża. Znajduje się na kopcu, obok wejścia do portu.


Zapraszamy Państwa również na jednodniowe zwiedzanie Trójmiasta. Gdzie podczas całodniowej wycieczki, zwiedzimy z przewodnikiem wszystki trzy miasta - Gdańsk, Gdynie i Sopot.


Przewodnik po Gdańsku:

Trasy standardowe to propozycja jednodniowej wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, przeznaczonej przede wszystkim dla osób i grup, które słabo znają Gdańsk, nigdy wcześniej jego nie zwiedzały czy poprostu są w Gdańsku przejazdem. Dlatego zawarliśmy w nim główne wizytówki miasta, te najciekawsze i najbardziej wyjątkowe miejsca.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby trasę zwiedzania Gdańska urozmaicić o inne równie ciekawe miejsca, które mają Państwo ochotę odwiedzić. Program wycieczki dostosowujemy do Państwa oczekiwań. Nasz przewodnik oprowadzi Państwa zarówno po terenach zewnętrznych jak i wnętrzach najważniejszych obiektów do zwiedzania w Gdańsku.


Przewodnik po Gdańsku w języku obcym:

U nas możesz zamówić zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem w języku obcym. Jeśli mają Państwo problem z znalezieniem przewodnika władającego "nietypowym" językiem, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, postaramy się pomóc.

Oprowadzamy między innymi w językach:

Flaga Polska polskim
Flaga Wielka Brytania angielskim
Flaga Rosja rosyjskim
Flaga Niemcy niemieckim
Flaga Hiszpania hiszpańskim
Flaga Włochy włoskim
Flaga Francja francuskim
Flaga Holandia niderlandzkim
Flaga Norwegia norweskim
Flaga Japonia japońskim
Flaga Ukraina ukraińskimOpinie z Internetu
Marek G. Super Ocena
Przygotowanie tras do zwiedzania, przeprowadzenie usługi przewodnickiej oraz fantastyczny dobór Pań przewodniczek, które na najwyższym poziomie potrafiły zainteresować zwiedzanymi miejscami oraz przekazać swoją wiedzę są ze wszach miar godne uznania!!!
Anna Ś. Super Ocena
Potrzebowaliśmy osoby, która w języku ukraińskim oprowadzi po Krakowie naszych gości - bardzo kompetentna i miła Pani Przewodnik spisała się doskonale, nie przeszkodziła Jej niesprzyjająca, deszczowa pogoda - wycieczka była piękna, a goście bardzo zadowoleni. Polecam szczerze.
Paulina C. Super Ocena
Przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowana firma. Łatwo ustalić szczegóły zwiedzania. Chwalę również za bardzo elastyczne podejście do potrzeb klienta :-) Polecam serdecznie, korzystałam z przewodniczki anglojęzycznej - grupa bardzo zadowolona!
Agnieszka J.Super Ocena
Bardzo miła współpraca, wycieczka (rowerowa) po Warszawie dla rodziny przeprowadzona na najwyższym poziomie, wiedza i podejście do klienta na medal! Polecam gorąco.
Michał M.Super Ocena
Wycieczka była zorganizowana dla naszych zagranicznych gości, którzy byli oni zadowoleni z przewodnika. Przewodnik był profesjonalnie przygotowany. Dogodna forma płatności przelew. Kolejnym razem również będę korzystał z tej firmy.
Badyl1984Super Ocena
Polecam wszystkim. Odbyliśmy kilka wycieczek, wszytkie odbyły się bez żadnych problemów. Przygotowanie i realizacja samych wycieczek, wszelkie sprawy organizacyjne, wszystko zostało dopięte przez biuro (...) Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno jeszcze nie raz będziemy korzystać z usług biura.
Piotrek J.Super Ocena
Bardzo miła pani przewodnik, zwiedzaliśmy Gdańsk i jesteśmy bardzo zadowoleni. Szkoda że mieliśmy tak mało czasu, chętnie byśmy zwiedzili całe Trójmiasto.
Tomasz K.Super Ocena
Mogę śmiało polecić firmę Suerte. Bardzo miła obsługa, wycieczka odbyła się bez problemów, super przewodnik. Dziękuję i pozdrawiam.
Anna K.Super Ocena
Doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną albo przyjaciółmi. Wszystko dopięte na ostatni guzik. A wrażenia i zachwyt nieznanymi zakątkami Polski - bezcenne. Polecam bardzo!
MartynaSuper Ocena
Naszą wycieczkę szkolną oprowadzała bardzo kompetentna (i miła:)Pani Przewodnik. Ilość informacji i forma przekazu dostosowana do wieku dzieci - były zainteresowane a nie znudzone.
Leon-SalgSuper Ocena Tripadvisor
De siempre me interesó la historia sobre todo lo relacionado con el holocausto.Aqui puedes entender o hacerte aún más preguntas de lo que ocurrió.
Małgorzata T.Super Ocena
Naszym przewodnikiem po Starym Mieście w Warszawie była Pani Krystyma. Bardzo polecam usługi biura i bardzo sympatycznej i kompetentnej Pani przewodnik.
Ikona Opinnia Google MapsDodaj swoją opinię !!!
Kontakt

Przewodnicy po Gdańsku

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszych usług, chcą wynająć przewodnika, potrzebują wyceny lub mają jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt:

Suerte Usługi Przewodników, Pilotów Wycieczek, Organizacja Wycieczek
Ikona Facebook Ikona Instagram Ikona Twitter Ikona Opinnie Google Maps

Drogą telefoniczną :

Marta Suska tel:+48 664 028 900

Lub mailowo na adres: ms.suerte@gmail.com

Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych spacerów z naszymi przewodnikami.