Suerte Marta Suska
Usługi Przewodnickie:

Poznaj Warszawę
Usługi Przewodników, Pilotów Wycieczek, Organizacja Wycieczek

Przewodnik po Warszawie


ms.suerte@gmail.com

Przewodnik po Warszawie

O Nas
Usługi Przewodnickie Warszawa
Logo Firmy Suerte Usługi Przewodników, Pilotów Wycieczek, Organizacja Wycieczek
Ikona Facebook Ikona Instagram Ikona Twitter Ikona Opinnia Google Maps Ikona Opinnia Google Maps

Licencjonowani Przewodnicy po Warszawie

Zapraszamy do Warszawy na wycieczki z przewodnikiem miejskim!
Szukasz przewodnika po Warszawie? Zadzwoń i ruszaj z nami na wycieczkę po stolicy! Nasza firma świadczy usługi przewodnickie na terenie całego kraju. W swoich szeregach zrzeszamy doświadczonych, licencjonowanych przewodników miejskich i pilotów wycieczek. Organizujemy wycieczki dla osób indywidualnych, szkół, grup zorganizowanych czy firm. Zajmujemy się również pilotażem wycieczek na terenie Unii Europejskiej oraz organizacją jednodniowych wycieczek autokarowych.

Poznaj Warszawę razem z nami

W 1262 r. gród księcia mazowieckiego Siemowita napadli wrogowie. Jazdów został spalony a książę zginął. Jego następca założył nową siedzibę na obronnej skarpie nad Wisłą. To początki Warszawy, a nowy gród znajdował się w miejscu, gdzie po latach zbudowano Zamek Królewski.
Miasto książęce, królewskie, a w końcu główna siedziba królów i władz państwa. Zamek Królewski, rzędy kamieniczek, mury obronne z Barbakanem, katedra, rynek z pomnikiem Syrenki – to najstarsza część miasta. Koniecznie trzeba też zobaczyć rezydencje królewskie w Wilanowie i Łazienkach Królewskich, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, przejść się Krakowskim Przedmieściem, jak to czynił Bolesław Prus i bohaterowie jego powieści.
A współczesność? To Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy poczuje się jak badacz i odkrywca. To także Stadion Narodowy, obiekt gdzie odbywają się wielkie imprezy sportowe i rozrywkowe. Ze Stadionu Narodowego tylko krok na Pragę. To wyjątkowa dzielnica ze swoistym folklorem i wieloma charakterystycznymi miejscami: katedrą, cerkwią, Wytwórnią Wódek „Koneser”, bazarem Różyckiego.
A na koniec coś słodkiego – pączki od Bliklego, wuzetka (jej nazwa pochodzi od Trasy W-Z) i czekolada od Wedla.

Zapraszamy do Warszawy

Chcą Państwo usłyszeć ciekawe historie o miejscach które odwiedzamy i o ludziach, którzy tu żyli? Posłuchać legend i opowieści związanych z Warszawą? A może interesują Was obecne czasy i wolelibyście zwiedzać miasto, jako stolicę kraju, jako ważny ośrodek polityczno-administracyjny? W każdym z przypadków zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, nasi przewodnicy chętnie podzielą się swoja wiedzą. Na podstawie Państwa preferencji, telefonicznie uzgodnimy plan wycieczki, zaproponujemy najlepszą trasę i rozwiązania.

Zapraszamy na wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie.

Opinie z Internetu
Marek G. Super Ocena
Przygotowanie tras do zwiedzania, przeprowadzenie usługi przewodnickiej oraz fantastyczny dobór Pań przewodniczek, które na najwyższym poziomie potrafiły zainteresować zwiedzanymi miejscami oraz przekazać swoją wiedzę są ze wszach miar godne uznania!!!
Anna Ś. Super Ocena
Potrzebowaliśmy osoby, która w języku ukraińskim oprowadzi po Krakowie naszych gości - bardzo kompetentna i miła Pani Przewodnik spisała się doskonale, nie przeszkodziła Jej niesprzyjająca, deszczowa pogoda - wycieczka była piękna, a goście bardzo zadowoleni. Polecam szczerze.
Paulina C. Super Ocena
Przede wszystkim bardzo dobrze zorganizowana firma. Łatwo ustalić szczegóły zwiedzania. Chwalę również za bardzo elastyczne podejście do potrzeb klienta :-) Polecam serdecznie, korzystałam z przewodniczki anglojęzycznej - grupa bardzo zadowolona!
Agnieszka J.Super Ocena
Bardzo miła współpraca, wycieczka (rowerowa) po Warszawie dla rodziny przeprowadzona na najwyższym poziomie, wiedza i podejście do klienta na medal! Polecam gorąco.
Michał M.Super Ocena
Wycieczka była zorganizowana dla naszych zagranicznych gości, którzy byli oni zadowoleni z przewodnika. Przewodnik był profesjonalnie przygotowany. Dogodna forma płatności przelew. Kolejnym razem również będę korzystał z tej firmy.
Badyl1984Super Ocena
Polecam wszystkim. Odbyliśmy kilka wycieczek, wszytkie odbyły się bez żadnych problemów. Przygotowanie i realizacja samych wycieczek, wszelkie sprawy organizacyjne, wszystko zostało dopięte przez biuro (...) Jesteśmy bardzo zadowoleni i na pewno jeszcze nie raz będziemy korzystać z usług biura.
Weronika M.Super Ocena
Przewodnicy z tej firmy nigdy nie zawodzą. Zawsze dostosowują program zwiedzania do danej grupy, opowiadają ciekawie i mają wspaniałe podejście do klienta. Gorąco polecam!!!!
Bartosz J.Super Ocena
Serdecznie dziękuję za profesjonalną realizację usługi przewodniczej. Dzięki Państwu mogłem przeżyć niesamowitą podróż w czasie do średniowiecznego Krakowa. Pani przewodnik Małgorzata dysponuje niezwykłą wiedzą historyczną i całym stosem anegdot. Uzyskałem odpowiedzi na każde zadane pytanie...
Anna K.Super Ocena
Doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną albo przyjaciółmi. Wszystko dopięte na ostatni guzik. A wrażenia i zachwyt nieznanymi zakątkami Polski - bezcenne. Polecam bardzo!
MartynaSuper Ocena
Naszą wycieczkę szkolną oprowadzała bardzo kompetentna (i miła:)Pani Przewodnik. Ilość informacji i forma przekazu dostosowana do wieku dzieci - były zainteresowane a nie znudzone.
Leon-SalgSuper Ocena Tripadvisor
De siempre me interesó la historia sobre todo lo relacionado con el holocausto.Aqui puedes entender o hacerte aún más preguntas de lo que ocurrió.
Małgorzata T.Super Ocena
Naszym przewodnikiem po Starym Mieście w Warszawie była Pani Krystyma. Bardzo polecam usługi biura i bardzo sympatycznej i kompetentnej Pani przewodnik.
Ania W.Super Ocena
Korzystaliśmy z pomocy przy rezerwacji usług przewodników lokalnych w Warszawie i Sandomierzu, za każdym razem wszystko było ok. Osoby kompetentne, punktualne, współpracujące z grupą i pilotem.
Ikona Opinnia Google MapsDodaj swoją opinię !!!
Oferta

Przewodnik po Warszawie - wycieczki grupowe i indywidualne

Poniżej przedstawiamy ofertę wycieczek z licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie, indywidualnie lub grupowo. Proszę pamiętać że są to propozycje poglądowe, które można dowolnie modyfikować. Nasze biuro pomoże w doborze odpowiedniego programu wycieczki po stolicy, ale to Państwo decydują, o czym chcą posłuchać, co chcą zobaczyć i ile czasu chcą na zwiedzanie przeznaczyć. Zapraszamy na wycieczki po Warszawie z lokalnym przewodnikiem miejskim.

Wycieczki z przewodnikiem po Warszawie

Oferujemy m.in.

Zapraszamy na grupowe oraz indywidualne wycieczki po Warszawie z przewodnikiem. Jeśli maja Państwo własny pomysł na zwiedzanie Warszawy, pomożemy go zrealizować. Nasi przewodnicy opracują interesujący Państwa temat i oprowadzą po Warszawie.

* Cena - Koszt wynajęcia przewodnika po Warszawie ustalany jest indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu zwiedzania, ilości uczestników wycieczki czy wybranego języka.

Wycieczki jednodniowe do Warszawy

Dla szkół i grup, z podwarszawskich miast i miasteczek, mamy przygotowaną propozycję jednodniowych wycieczek autokarowych do Warszawy, połączonych ze zwiedaniem stolicy wraz z licencjonowym przewodnikiem turystycznym. Więcej informacji znajdą Państwo w broszurce informacyjnej, znajdującej się pod poniższym linkiem. Broszurka ma postać pliku pdf. można ją pobrać i wydrukować.

📜 Wycieczka do Warszawy.pdf

Wycieczki autokarowe z Warszawy

Organizujemy wycieczki autokarowe z Warszawy i jej okolic po Polsce. Oferta skierowana do szkół, grup zorganizowanych (od 15 osób), seniorów i firm. Więcej informacji, w tym programy wycieczek i ceny, w linkach poniżej. Zapraszamy.

- Wycieczki jednodniowe z Warszawy - Wycieczki dwudniowe z Warszawy

Przewodnik po Warszawie w języku obcym

Zapraszamy Państwa na wycieczki z przewodnikiem po Warszawie w języku obcym.
Oprowadzamy między innymi w języku:

Flaga Polska polski
Flaga Wielka Brytania angielski
Flaga Rosja rosyjski
Flaga Niemcy niemiecki
Flaga Hiszpania hiszpański
Flaga Włochy włoski
Flaga Francja francuski
Flaga Holandia niderlandzki
Flaga Norwegia norweski
Flaga Japonia japoński
Flaga Ukraina ukraiński

Jeśli mają Państwo problem z znalezieniem przewodnika lub pilota wycieczek władającego "nietypowym" językiem, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem przewodnickim, postaramy się pomóc.

ms.suerte@gmail.com +48 664 028 900

Jesteś w Warszawie po raz pierwszy? Zamów jednodniowe zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem jedną z standardowych tras i poznaj najważniejsze zabytki stolicy.

Warszawa - przewodnik turystyczny


Co zwiedzać w Warszawie?

Dla tych z Państwa którzy chcą zwiedzać Warszawę samemu (za darmo), przygotowaliśmy kilka materiałów, które pomogą w zaplanowaniu zwiedzania miasta.

Warszawa - Cennik biletów wstępu

Przed wyruszeniem na podbój Warszawy, zapraszamy do zapoznania się z cennikiem biletów wejść do obiektów turystycznych w naszym mieście. Z naszej strony, dowiesz się również w które dni obowjązuje wstęp wolny od opłat.

- Cennik

Warszawa atrakcje

Stolica Polski obfituje w ciekawe miejsca, które trzeba zobaczyć "na żywo". Atrakcje w Warszawie podzieliliśmy na cztery kategorie - przedstawiamy miasto jako ośrodek oświatowy, ośrodek kulturowy, pomniki w Warszawie oraz jako ośrodek polityczno-gospodarczy. Mamy nadzieję że nasza lista podpowie Państwu, co warto zwiedzić w Warszawie i jak zaplanować samemu wycieczkę po syrenim grodzie.

Dla Państwa wygody udostępniamy ten mini przewodnik turystyczny po atrakcjach Warszawy w formie pdf, również za darmo. Kliknij i pobierz bezpłatny przewodnik po Warszawie pdf a następnie ruszaj na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem za darmo.

Warszawa jako ważny ośrodek naukowy, gości u siebie wiele prestiżowych uczelni, takich jak Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska czy Szkoła Główna Handlowa:

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Brama Uniwersytetu Warszawskiego

Uniwersytet Warszawski został założony 19 listopada 1816 roku. UW to wyjątkowe miejsce w Warszawie, jest największym i jednym z najlepszych uniwersytetów na terenie Polski. Wśród jego obiektów znajduje się zabytkowy Kampus dostępny również dla zwiedzających. UW to wyjątkowa uczelnia i wyjątkowe miejsce posiadające swoją bogatą historię, z ciekawą i zabytkową architekturą budynków. W Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich znajduje się Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego gdzie osoby indywidualne i grupy zorganizowane mogę pod opieką przewodnika zapoznać się z historią i zabytkami uczelni. Istnie również możliwość skorzystania z tematycznych spacerów z przewodnikiem na terenie kampusu uniwersyteckiego.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska to renomowana uczelnia o bardzo bogatej historii. Założona w 1915 przez gen. Hansa von Beselera. Jej wizytówkę stanowi Gmach Główny wraz z przepiękną, robiąca piorunujące wrażenie Aulą Główną. Od czasu do czasu organizowane są dni otwarte podczas których tereny politechniki stają się dostępne dla zwiedzających i organizowane są spacery z przewodnikiem - warto z takich okazji korzystać. Uczelnia posiada również swoje muzeum przy ul. Nowowiejskiej 24, czynne we wszystkie dni robocze. Dodatkowo uczelnia udostępnia na swojej stronie możliwość skorzystania z wirtualnego spaceru po PW - Gmachu Głównym.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Budynek A SGH ul. Rakowiecka. Najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce.

Szkoła Główna Handlowa (SGH) jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce, rozpoczęła swoją działalność w 1906r. Na co dzień nie ma możliwości zwiedzania uczelni - od środka - choć od czasu do czasu organizowane są dni otwarte, podczas różnych szczególnych wydarzeń np. Noc Muzeów. Chętni mogą odbyć wirtualny spacer po SGH.
Warszawa jest również bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym, mieszczą się tu liczne teatry, min. Teatr Wielki - Opera Narodowa, Teatr Muzyczny Roma, liczne muzea i zabytki - Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Królewskie Łazienki, Zamek królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Pałac Kultury i Nauki, ale także atrakcje takie jak lubiane przez młodzież Centrum Nauki Kopernik, Multimedialny Park Fontann czy Stadion narodowy. Nasi przewodnicy chętnie opowiedzą Państwu o tych miejscach podczas wspólnych wycieczek.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Teatr Wielki - Opera Narodowa - zabytkowy Gmach

Teatr Wielki - to siedziba Opery Narodowej, Polskiego Baletu Narodowego, dwóch scen Teatru Narodowego oraz Muzeum Teatralnego. Gmach teatru został wzniesiony w latach 1825-1833. Zniszczony podczas drugiej wojny światowej, został odbudowany i powiększony w latach 1947-1965. Teatr Wielki organizuje wycieczki z przewodnikiem, podczas których można zwiedzić jego kulisy. Jest to okazja, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata. Więcej informacji należy szukać na stronie internetowej Teatru Wielkiego - Opery narodowej.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Teatr Muzyczny Roma ul. Nowogrodzka 49

Teatr Muzyczny Roma mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 49, w budynku wzniesionym w 1936 roku jako siedziba Domu Akcji Katolickiej im. Papieża Piusa XI. Jest spadkobiercą istniejącej od 1947 roku sceny muzyczno-rozrywkowej. Teatr inscenizuje światowej klasy musicale, realizując misję popularyzacji tego gatunku. Budynek teatru ocalał z pożogi Powstania Warszawskiego i krwawej operacji wyburzania, przeprowadzonej przez Niemców w Warszawie po jego upadku. Zachęcamy do odwiedzenia teatru, gdyż jest to jedna z najlepszych scen teatralnych w Polsce.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Muzeum Powstania Warszawskiego Budynku dawnej elektrowni tramwajowej.

Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej przy ulicy Grzybowskiej 79. Zostało otwarte 31 lipca 2004 roku, w przeddzień 60. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Placówka prowadzi działalność naukowo badawczą oraz edukacyjną. Osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane, aby zwiedzić muzeum z przewodnikiem powinny odpowiednio wcześniej dokonać rezerwacji poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej muzeum.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Muzeum Historii Żydów Polskich Polin znajduje się na Muranowie w Śródmieściu Warszawy.

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Znajduje się na Muranowie w Śródmieściu Warszawy. Muzeum prowadzi działalność tradycyjnego muzeum i centrum kulturalno-edukacyjnego. Opisuje całościowo wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Grupy zorganizowane od 10os. przez zwiedzaniem muzeum z przewodnikiem, proszone są o dokonywanie rezerwacji poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej muzeum.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pałac w Wilanowie - pałac królewski w Warszawie.

Pałac w Wilanowie - pałac królewski w Warszawie, był letnią siedzibą króla Jana III Sobieskiego. Pałac wraz z otaczającym go parkiem oraz zabudowaniami to jeden z największych zabytków Warszawy. W środku Pałacu znajduje się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jest to jedno z najchętniej zwiedzanych miejsc przez turystów. Zabytkowy pałac zachwyca swoją barokową architekturą. Wraz z przyległym mu parkiem, stanowiącym jego integralna część, tworzy kompleks parkowo-pałacowy. Ogrody i Pałac dostępne są dla zwiedzających przez prawie cały rok za opłatą. Podczas wspólnego zwiedzania Wilanowa nasi przewodnicy opowiedzą Państwu historię i ciekawostki związane z tym fascynującym miejscem.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Łazienki Królewskie.

Łazienki Królewskie - zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie, jeden z najpiękniejszych w Europie, założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na jego terenie znajdują sie cztery tematyczne ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński, dodatkowo możemy tu zobaczyć jeden z najbardziej znanych pomników w Warszawie - Pomnik Fryderyka Chopina, oraz przepiękny, urzekający swoją architekturą Pałac na Wyspie. Za wstęp na teren łazienek należy uiścić opłatę, zwolnione od opłaty są czwartki (bezpłatne zwiedzanie udostępnione dla osób indywidualnych bez przewodnika).

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Zamek Królewski

Zamek Królewski niemal całkowicie zniszczony w 1944 roku. Został odbudowany w latach 70'-80' XX wieku. Zamek Królewski pierwotnie był rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej. Obecnie pełni funkcję reprezentacyjną i muzealną, znajduje sie przy placu Zamkowym 4. Zwiedzanie muzeum zamkowego możliwe jest tylko z przewodnikiem, istnieje obowiązek korzystania z zestawu słuchawkowego, możliwego do wypożyczenia na miejscu. Podczas kontaktu z naszym biurem przewodnickim, przekażemy Państwu wszelkie potrzebne informacje.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Stare Miasto

Stare Miasto założone zostało na początku XIII wieku. Umiejscowione na skarpie, and brzegiem rzeczki Kamionki (dopływu Wisły) jako gród książąt mazowieckich. Rynek Starego Miasta do XVIII wieku był jego najważniejszym punktem, gdzie koncentrowało się życie Warszawy. Nasi przewodnicy proponują zazwyczaj aby zwiedzanie Warszawy rozpocząć właśnie w tym miejscu.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Barbakan - przedbramie Bramy Nowowjejskiej Starego Miasta

Barbakan - przedbramie Bramy Nowowiejskiej Starego Miasta. Wzniesiony został około 1548 roku jako element warszawskich murów obronnych.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki wybudowany został w latach 1952-1955 i miał stanowić "dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego". Pałac obecnie jest siedzibą Rady m.st. Warszawy, licznych firm i instytucji użyteczności publicznej. Znajduje się w nim kino, muzea, teatry, a swoja działalność prowadzą tu uczelnie wyższe. Jest miejscem organizowania wielu wystaw i targów. Na jego szczycie mieści się taras widokowy z którego rozciąga się przepiękna panorama miasta. Dla tych którzy chcą skorzystać z tarasu, nasze biuro najczęściej tak dostosowuje program wycieczki aby zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem zakończyć przed PKiN.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Centum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Pierwsza część została otwarta 5.11.2010 roku. W późniejszych latach otwierano kolejne moduły. Centrum służy popularyzacji nauki, w tym celu organizuje warsztaty, prowadzi naukowe pokazy, posiada swoje laboratoria w którym odwiedzający mogą eksperymentować. Na terenie obiektu znajduje sie również planetarium. Wstęp na teren centrum jest możliwy po zakupieniu biletu. Na zwiedzanie najlepiej przeznaczyć minimum 2-3godziny.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Stadion Narowody - PGE Narodowy - wielofunkcyjny stadion sportowy

Stadion Narodowy wielofunkcyjny stadion sportowy im. Kazimierza Górskiego. Znajduje się przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Zbudowany został w latach 2008-2011 na terenach byłego Stadionu Dziesięciolecia w ramach przygotowań Polski, w roli gospodarza, do piłkarskich Mistrzostw Europy 2012. Posiada 4. (najwyższą) kategorię w klasyfikacji UEFA. Wstęp na stadion dla zwiedzających jest płatny, można skorzystać z punktu widokowego jak również spaceru po stadionie, przy towarzystwie jego pracownika w roli przewodnika.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann to kompleks złożony z czterech fontann znajdujący się na "Podzamczu" na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP. Atrakcja została uruchomiona 7 maja 2011roku. W okresach od maja do września w każdy piątkowy i sobotni wieczór odbywają się tu 30-minutowe pokazy multimedialne, łączące wodę - światło - dźwięk, z wykorzystanie projektorów LED i laserów. Zachęcamy wszystkich turystów, zwiedzających i wycieczki do korzystania z tej darmowej atrakcji.Znajduje się tu również wiele pomników, po których nasi przewodnicy chętnie Państwa oprowadza, a wśród nich: Kolumna Zygmunta III Wazy, Pomnik Fryderyka Chopina, Pomnik Bohaterów Warszawy, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego, Grób Nieznanego Żołnierza czy sąsiadujący z nim, niedawno odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Kolumna Zygmunta III Wazy na placu zamkowym

Kolumna Zygmunta III Wazy - pomnik króla Zygmunta III Wazy, postawiony w latach 1643-1644, znajdujący się na placu zamkowym. Został zniszczony podczas powstania warszawskiego, w nocy z 1 na 2 września 1944, trafiony pociskiem z niemieckiego działa czołgowego. Mimo zniszczenia trzonu pomnika, posąg króla upadł na ziemię bez większych uszkodzeń. Utrącono część przedramienia lewej ręki z krzyżem oraz szablą (z szablą króla powiązany jest przesąd, według którego upuszczenie szabli przez króla zwiastowało nieszczęścia i upadek miasta), jednak niektóre inne części zostały skradzione, głównie te wykonane z brązu.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pomnik Fryderyka Chopina w łazienkach królewskich

Pomnik wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina znajduje się na terenie łazienek królewskich. Jest to najbardziej znany polski monument na świecie, przedstawia postać kompozytora siedzącego pod wierzbą płaczącą. Odsłonięty został 14 listopada 1926 roku. Pomnik zniszczono całkowicie w 1940 roku. poprzez wysadzenie w powietrze na rozkaz niemieckiego gubernatora Hansa Franka. 11 maja 1958 roku odsłonięto zrekonstruowany monument. Pod pomnikiem w każdą niedzielę, od połowy maja do końca września, organizowane są koncerty podczas których Łazienki Królewskie rozbrzmiewają muzyką Fryderyka Chopina. Zachęcamy wszystkich, aby podczas zwiedzania Warszawy skorzystali również z tej atrakcji, wstęp na koncerty jest wolny od opłat.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pomnik Bohaterów Warszawy  (Warszawska Nike)

Pomnik Bohaterów Warszawy (Warszawska Nike) - pomnik został odsłonięty 20 lipca 1964 roku. Pierwotnie zlokalizowany na placu Teatralnym przed Teatrem Wielkim, został przeniesiony i obecnie znajduje się na nowym cokole przy trasie W-Z na wjeździe z ulicy Nowy Przejazd.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pomnik Małego Powstańca

Pomnik Małego Powstańca znajduje się przy zewnętrznym murze obronnym Starego Miasta u zbiegu ulic Podwale i Wąski Dunaj. Przedstawia małego chłopca w niemieckim hełmie, z orzełkiem i namalowaną biało-czerwoną opaską, opadającym na czoło. Pomnik złożony w hołdzie najmłodszym uczestnikom powstania warszawskiego został odsłonięty 1 października 1983 roku. Odsłonięcia dokonał harcerz-powstaniec warszawski Jerzy Świderski.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego

Pomnik księcia Józefa Poniatowskiego znajduje się przed Pałacem Prezydenckim, przedstawia księcia Józefa Poniatowskiego siedzącego na koniu i trzymającego miecz w prawej ręce. Monument posiada swoją burzliwą historię, tak jak wiele innych pomników w Warszawie został wysadzony w powietrze przez okupantów niemieckich po powstaniu warszawskim. Zrekonstruowany 23 lutego 1952 został ustawiony przed Starą Pomarańczarnią w Łazienkach Królewskich, a w 1965 przeniesiono go na dziedziniec pałacu Rady Ministrów (obecnie Prezydenckiego) gdzie stoi do dziś.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Grób Nieznanego Żołnierza

Grób Nieznanego Żołnierza grób-pomnik na placu marsz. Józefa Piłsudskiego upamiętniający poległych w walce o niepodległość. Odsłonięty został 2 listopada 1925 roku. Wysadzony w powietrze pod koniec II wojny światowej, już w 1946 roku został odbudowany. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza służbę pełni honorowa warta z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Przy pomniku odbywają się obchody wielu świąt państwowych z udziałem najwyższych władz państwa, podczas których następuje uroczysta zmiana warty. Przy pomniku płonie również wieczny znicz a na płycie grobu widnieje napis "Tu leży Żołnierz Polski poległy za Ojczyznę".

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku - monument odsłonięty 10 kwietnia 2018 według projektu Jerzego Kaliny. Upamiętnia ofiary katastrofy lotniczej z 2010 roku w Smoleńsku podczas której zginęły osoby pełniące ważne funkcje w państwie polskim, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z żoną. Monument znajdujący się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w sąsiedztwie Grobu Nieznanego Żołnierza.Ale Warszawa to nie tylko nauka i kultura, jako stolica polski to również ośrodek polityczno-gospodarczy. To właśnie tutaj znajdują się siedziby rządu Sejmu i Senatu, Pałac Prezydencki, Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, liczne Ministerstwa czy Narodowy Bank Polski o których również nasi przewodnicy mogą Państwu opowiedzieć.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Gmach Sejmu od strony ulicy wiejskiej

Kompleks budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej to zespół budynków znajdujących się przy ulicy Wiejskiej 4/6/8 w Warszawie, użytkowany przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Budowę rozpoczęto po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918. Kompleks sukcesywnie rozbudowywano, obecnie trwa budowa nowego budynku przy ul. Wiejskiej. Sejm jest otwarty dla zwiedzających. Podstawową ofertę kieruje grup zorganizowanych. Pracownicy Kancelarii Sejmu, podczas zwiedzania, prezentują skrócony wykład z historii i współczesności polskiego parlamentu. W celu zarezerwowania zwiedzania w Sejmie należy skorzystać z Systemu Rezerwacji Wizyty znajdującego się na stronie internetowej sejmu.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Pałac Prezydencki w Warszawie

Pałac Prezydencki - ten zabytkowy pałac od 1994 roku jest siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Znajduje sie w Śródmieściu Warszawy przy ul. Krakowskie Przedmieście. W latach 1918-1939 był siedzibą Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów. Jego historia sięga XVIIw. budowę pałacu rozpoczęto około 1643 roku na polecenie hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego jest możliwe dla grup zorganizowanych, w dni robocze, po uprzedniej rezerwacji. Zwiedzanie pałacu jest bezpłatne, odbywa się z przewodnikiem i trwa około 1 godziny. W celu dokonania rezerwacji należy złożyć wniosek online, więcej informacji można uzyskać na stronie pałacu. Należy pamiętać aby w dniu zwiedzania posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Zwiedzanie Warszawy z Przewodnikiem - Wejście do Narodowego Banku Polskiego

Siedziba Narodowego Banku Polskiego znajduje się na ulicy Świętokrzyskiej 11/21. Pod tym samym adresem znajduje sie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Jest to placówka ekspozycyjno-edukacyjna Narodowego Banku Polskiego, otwarta dla zwiedzających, we wszystkie dni tygodnia prócz poniedziałków. Wstęp do placówki jest bezpłatny. Misja placówki jest popularyzowanie wiedzy na temat ekonomii i historii pieniądza w oparciu o atrakcyjne, nowoczesne i multimedialne formy prezentacji. Placówka po uprzedniej rezerwacji, organizuje zajęcia dla grup szkolnych i zorganizowanych. Istnieje możliwość zwiedzania placówki z animatorem. Indywidualne osoby nie muszą wcześniej rezerwować zwiedzania.

Grupowe zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem Indywidualne zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem
Kontakt

Wynajmij doświadczonego przewodnika po Warszawie

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszych usług, chcą wynająć przewodnika, potrzebują wyceny lub mają jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt:

Suerte Usługi Przewodników, Pilotów Wycieczek, Organizacja Wycieczek
Ikona Facebook Ikona Instagram Ikona Twitter Ikona Opinnie Google Maps Ikona Opinnia Google Maps

Drogą telefoniczną :

Marta Suska tel:+48 664 028 900

Lub mailowo na adres: ms.suerte@gmail.com

Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych spacerów z naszymi przewodnikami.