Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich 2023

Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich 2023
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich organizowany jest w tym roku już po raz dwunasty. W ramach akcji, możemy zwiedzać wybrane placówki muzealne na terenie całej Polski, uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach czy też lekcjach muzealnych. To wszystko zupełnie za darmo.

Przez cały listopad 2023 roku, wybrane rezydencje królewskie nieodpłatnie udostępniają odwiedzającym część swoich zbiorów. To doskonała okazja do zwiedzania wystaw stałych i czasowych.

Darmowy Listopad 2023

Główne cele przyświecające akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich, to przede wszystkim wzrost uczestnictwa w kulturze, edukacja kulturalna oraz zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury. Jak czytamy na stronie organizatora:

Od początku w kampanii uczestniczą najbardziej ikoniczne polskie rezydencje królewskie, takie jak: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie czy Zamek Królewski w Warszawie. Do tego prestiżowego grona w ostatnich latach dołączyły muzea w  Sandomierzu, Lublinie i Malborku, które również mają zamkowe siedziby, oraz Zamek Żupny w Wieliczce. W ubiegłym roku do akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” dołączył Zamek Królewski w Poznaniu oraz zamki w Kwidzynie i Sztumie – oddziały Muzeum Zamkowego w Malborku.

Wszystkie wydarzenia, które odbywają się w ramach akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich” realizowane są dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich – jakie placówki możemy odwiedzić w tym roku?

W ramach akcji Darmowy Listopad 2023, możemy odwiedzić bezpłatnie 11 placówek:

 • Zamek Królewski na Wawelu
 • Zamek Lubelski
 • Łazienki Królewskie w Warszawie
 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 • Zamek Królewski w Poznaniu
 • Zamek w Malborku
 • Zamek w Sztumie – Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku
 • Zamek w Kwidzynie – Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku
 • Zamek Królewski w Sandomierzu
 • Zamek Żupny w Wieliczce
 • Zamek Królewski w Warszawie

Czy warto skorzystać  akcji Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich?

Akcja Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich stanowi znakomitą okazję do zapoznania się z bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym naszego kraju. Umożliwia nam zwiedzanie rezydencji królewskich, muzeów, zamków, bez ponoszenia kosztów związanych z zakupem biletów wstępu. Darmowy Listopad obejmuje różnorodne wydarzenia, takie jak wystawy, warsztaty, lekcje muzealne, co umożliwia uczestnikom poszerzanie horyzontów i zainteresowań.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top