Weekend z kulturą online | 10-12 lipca 2020

Białe okno w ścianie i zwisający w góry czarny przewód
Udostępnij!
Oceń post

Przegląd wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych na weekend 10 – 12 lipiec 2020 roku, do obejrzenia w internecie. Bajki dla najmłodszych, warsztaty, koncerty, spektakle dla dorosłych. Sprawdzamy jakie propozycje online czekają na Państwa w nadchodzący weekend.

11 lipca 2020 – Sobota

Pracownia Rzemieślnicza – warsztaty wspólnego tworzenia online
Godzina 11:00
Bezpłatnie

Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Warszawy zapraszają na warsztaty z cyklu Pracownia Rzemieślnicza – Zielone Rzemiosło. Spotkania prowadzi projektantka Ewelina Czaplicka Ruducha, która pokaże, jak przygotować przedmioty codziennego użytku przy użyciu prostych materiałów.
więcej…!

Sobotnie Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli
Godz. 12.00
Bezpłatne

Recitali można wysłuchać o g. 12.00.
W sobotę 11 lipca wystąpi przed nami – Piotr Pawlak.
więcej…!

Dni Tesli online w CNK
Godzina 16:00

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zaprasza na urodziny Nikoli Tesli. Świętuj je z nami.
W programie:
⚡️ Pokazy prosto z Teatru Wysokich Napięć
⚡️ Eksperymenty z prądem w roli głównej
⚡️ Odwiedziny m. in. w Laboratorium Wysokich Napięć, Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie, dawnym budynku administracyjnym Elektrowni Miejskiej
⚡️ Transformatory Tesli w akcji: małe i gigantyczne, występujące solo i w podgrupach, stworzone przez pasjonatów i zawodowców
⚡️ Wiele innych niespodzianek
więcej…!

Spotkania z książką. Liliana Poszumska i Arkadiusz Wójcik w rozmowie z Martą Kraszewską
Godzina 18:00
Bezpłatnie

Zapraszamy na spotkanie Lilianą Poszumską i Arkadiuszem Wójcikiem – gdyńskimi podróżnikami, prowadzącymi autorską audycję w Gdynia Radiu „Wzdłuż i wszerz, czyli dookoła świata”, blogerami i autorami polsko-hiszpańskiej publikacji „Toros Bravos Sueltos”.

Podczas spotkania porozmawiamy o najnowszej książce naszych gości, „Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny”. To poradnik, przewodnik i inspiracja dla rodziców, którzy marzą o podróżach z dziećmi, wykraczający poza opcję all-inclusive.
więcej…!

Spektakl – Miarka za miarkę – Teatr Dramatyczny
Godzina 19:00
Bezpłatnie

Źle się dzieje w Wiedniu, moralny upadek i korupcja paraliżują kraj. Książę Wincencjo przekazuje władzę w ręce namiestnika. Angelo, by uzdrowić państwo, kręci na mieszkańców bicz z paragrafów – więzienia szybko zapełniają się skazanymi. Jednym z nich jest Claudio, oczekujący wyroku śmierci za spłodzenie nieślubnego dziecka. Wincencjo powraca w przebraniu mnicha i obserwuje rozwój sytuacji.
„Miarka za miarkę”, jedna z najbardziej przewrotnych sztuk Szekspira, łączy polityczny thriller z okrucieństwem, ironią i czarnym humorem.
więcej…!

Green ZOO Festival #zostańwdomu – Rycerzyki
Godzina 20:00
Bezpłatnie

Rycerzyki Rycerzyki to krakowski skład sophisti-popowy. Po nagraniu domowymi sposobami debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Rycerzyki” (2015), baśniowo-oniryczne piosenki, śpiewane przez Gosię Zielińską w językach polskim, wymyślonym i angielskim, trafiły na playlisty ogólnopolskich rozgłośni.
więcej…!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top