Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza na zwiedzanie

Przeszklony budynek Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na tle nieba
Udostępnij!
Oceń post

Otwarte 23 marca 2017 roku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, po niespełna trzech latach funkcjonowania zostało tymczasowo zamknięte z powodu panującej na świecie pandemii i wprowadzonej przez nią kwarantanny.

Znajdujące się nad Motławą, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, powstało w celu upowszechniania wiedzy o II Wojnie Światowej. Prócz działalności wystawienniczej, stanowi miejsce spotkań, dyskusji i edukacji.
Co roku odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, w ciągu pierwszego roku swojego funkcjonowania zwiedziło je blisko 0,5 miliona osób.

Od czasu wprowadzenia w Polsce przymusowej kwarantanny muzeum pozostawało zamknięte, jednak już od 13 maja ponownie będzie można je odwiedzić.

13 maja o godzinie 9.30 odbędzie się konferencja prasowa, na której kierownictwo muzeum, przedstawi wdrożone przez siebie działania mające zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym turystom oraz podsumuje akcję #M2WSwirtualnie, realizowaną przez muzeum od czasu jego zamknięcia. Konferencja transmitowana będzie na facebookowym profilu instytucji – tutaj!

Muzeum zostanie udostępnione dla zwiedzających od godziny 10.00. Więcej informacji znajdą Państwo na internetowej stronie www.muzeum1939.pl.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top