Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – zwiedzanie online i ponowne otwarcie

Fasada Centrum Olimpijskiego w Warszawie - oszklona fasada budynku
Udostępnij!
5/5 (ocen: 3)

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, utworzone zostało w 1952 r. Jest jednym z najstarszych muzeów tego typu w całej Europie. Początkowo, mieściło się w budynku przy ul. Rozbrat. Następnie, w roku 1966 otwarto nową siedzibę Muzeum na Stadionie Skry, przy ul. Wawelskiej.

W roku 2005 Muzeum Sportu i Turystyki przeniesione zostało do obecnej siedziby w Centrum Olimpijskim, gdzie 5 listopada 2006 roku otwarto nową ekspozycję stałą.

Przez ostatnie tygodnie, w związku z panującą sytuacją epidemiczną,
zwiedzanie muzeum było niemożliwe. Jednak już od 18 maja 2020 r. Muzeum Sportu i Turystyki ponownie zostanie otwarte dla zwiedzających. Z tej okazji, przygotowana została 50 % obniżka cen biletów wstępu, dla wszystkich odwiedzających.

Obniżka obowiązuje do 31 maja 2020 r. MSiT spełnia wszystkie
standardy bezpieczeństwa, m.in. wprowadzony został limit 40 osób indywidualnych na ekspozycji, zwiedzających w jednym momencie.
Obowiązkowe jest posiadanie maseczek.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej muzeum – tutaj!

Wycieczki po Warszawie z licencjonowanym przewodnikiem miejskim.

Sobotnie zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie online

Już w nadchodzącą sobotę, 16 maja, MSiT zaprasza na Mistrzowską Noc Muzeów – online. Muzeum postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów i pomimo tegorocznego przełożenia (a być może i odwołania) Nocy Muzeów w Warszawie, wydarzenie zostanie zorganizowane w formie online.

Transmisja ruszy o godzinie 18.00, a w programie zobaczymy:

Podczas Mistrzowskiej Nocy Muzeum spotkamy się z: 📢 Luizą Złotkowską – srebrną i brązową medalistką igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim, 📢 Robertem Korzeniowskim – czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym, 📢 Czesławem Langiem – wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata, organizatorem Tour de Pologne oraz z 📢 Bartkiem Marszałkiem z ORLEN Team – pierwszym i jedynym Polakiem w wodnej Formule 1 F1H2O!

Więcej informacji znajdą Państwo na facebookowym profilu Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie – tutaj!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top