Atrakcje turystyczne w promieniu 60 km od Warszawy

Atrakcje turystyczne 60 km Warszawa
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

W promieniu 60 kilometrów od Warszawy znajdują się liczne atrakcje turystyczne. Warto je odwiedzić czy to samemu szukając odpoczynku od zgiełku miasta czy wraz z rodziną wybrać się na weekendową przejażdżkę. Sprawdź co ciekawego znajduje się niedaleko Warszawy.

Oto niektóre z najciekawszych atrakcji, które znajdują się w bliskiej odległości od Warszawy. Podróż samochodem do tych miejsc nie powinna trwać dłużej niż godzinę jazdy. Dlatego są to idealne propozycje na rodzinny weekendowy wypad za miasto.

Atrakcje turystyczne w promieniu 60 km od Warszawy – miejsca, które musisz poznać:

Żelazowa Wola

To urocza wieś, w której urodził się słynny polski kompozytor Fryderyk Chopin. Znajduje się tu przepiękny dworek, który obecnie pełni funkcję muzeum poświęcone pamięci tego słynnego kompozytora. Dodatkowym atutem są okresowe koncerty fortepianowe, które odbywają się w tym malowniczym miejscu.

Kampinoski Park Narodowy

Ten park oferuje wiele atrakcji dla miłośników przyrody. Znajduje się tu 360-kilometrów szlaków pieszych oraz 200-kilometrowy szlak rowerowy. Można tu spotkać wspaniałą florę oraz bogatą faunę, w której żyją między innymi nietoperze, łosie, jelenie, sarny, bobry i dziki.

Park Przyrodniczy Dolina Wkry w Pomiechówku

Park Dolina Wkry w Pomiechówku oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Można tu znaleźć ścieżkę przyrodniczą, spacerować kładką w koronach drzew oraz podziwiać okolicę z wieży widokowej, skąd rozciągają się piękne widoki. Miłośnicy aktywności fizycznej, również ci najmłodsi, mogą skorzystać m.in. z parku linowego oraz ścianki wspinaczkowej. W trakcie dnia warto również odwiedzić plażę i promenadę, idealne miejsca na relaks, kąpiel i spacer nad wodą. Park Dolina Wkry w Pomiechówku to doskonałe miejsce na spędzenie czasu na łonie natury dla całej rodziny.

Żyrardów

Jest to miejsce, które oferuje wgląd w przeszłość przemysłową Polski. Żyrardów słynie ze swojej osady fabrycznej, która jest jedynym w Europie zachowanym zespołem urbanistycznym z końca XIX wieku. Miasto obfituje w urocze budynki z XIX i początku XX wieku.

Zamek w Liwie

Położony na dawnym szlaku handlowym z Litwą, jest jednym z najważniejszych zabytków Mazowsza. Ten piętnastowieczny zamek, wielokrotnie przebudowywany, jest najdalej wysuniętym ośrodkiem książąt mazowieckich. Zwiedzając to miejsce, można poczuć ducha dawnych epok i dowiedzieć się więcej o jego historii, zwiedzając muzeum zamkowe.

Twierdza Modlin

To jedna z najdłuższych twierdz w Europie, której budowa rozpoczęła się w XIX wieku. Twierdza ma bogatą historię, od Napoleona po czasy II wojny światowej. Obecnie jest to miejsce, które oferuje różnorodne atrakcje, od zwiedzania z przewodnikiem po paintball. Organizowanych jest tu również wiele wydarzeń kulturalnych czy koncertów.

Szlak Świdermajerów

Znajdujący się w Otwocku szlak to atrakcja dla miłośników architektury i historii. Szlak ten skupia się na specyficznym stylu “świdermajerów”, czyli drewnianych, pięknych willi, które można podziwiać podczas wycieczki.

Arkadia i Nieborów

Pałac w Nieborowie wraz z muzeum w Arkadii to obowiązkowe miejsca do odwiedzenia. Nieborów słynie z pięknego wystroju i przepięknej ceramiki. Arkadia natomiast to park wzorowany na dawnych ogrodach angielskich, stanowiący idealne miejsce dla zakochanych.

Łowicz

To miasto słynie z łowickich wzorów i pięknych sukien. Organizowane są tu festiwale folklorystyczne, a do zwiedzania udostępniony jest unikalny Skansen Ziemi Łowickiej w Maurzycach. W Łowiczu znajduje się jeden z nielicznych na świecie trójkątnych rynków. Nie zapomnij spróbować tam przepysznych lodów!

Kolej wąskotorowa w Sochaczewie 

Każdy fan kolej koniecznie powinien odwiedzić Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Unikalną atrakcją, która się tu znajduje, jest możliwość przejażdżki dawną kolejką wąskotorową, czyli retro pociągiem. Dla zwiedzających dostępna jest również wystawa stała, gdzie możemy zapoznać się z historią kolej wąskotorowej w Sochaczewie i okolicach.

Zamek Pułtusk

Majestatyczny Zamek w Pułtusku to prawdziwa perła tego miasteczka. Zamek pełni obecnie funkcję hotelu. Odwiedzający mogą skorzystać tu z wielu atrakcje takich jak przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki szlakami pieszymi czy wziąć udział w lekcji Savoir vivre.

Skansen w Kuligowie

To muzeum na wolnym powietrzu, które prezentuje tradycyjne polskie domy, gospodarstwa i rzemiosło. Skansen daje możliwość zrozumienia, jak wyglądało życie na polskiej wsi w przeszłości.

Park Bajka w Błoniu

Park Bajka w Błoniu to miejsce, które zachwyci nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Podzielony jest na dwie strefy aktywnego i cichego wypoczynku. W strefie dla aktywnych znajdziemy m.in. strefę fontann, duży plac zabaw dla dzieci, strefę instrumentów w rozmiarze XXL, krainę luster czy tyrolkę. Natomiast w części do cichego wypoczynku możemy skorzystać z leżaków, ławeczek, polany piknikowej czy wioski wiklinowej. Nie brakuje tu również food trucków serwujących smaczne posiłki. Najlepsze jest jednak to że wstęp do parku jest całkowicie darmowy.

Bolimowski Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy powstał w 1986 roku. Jest to fantastyczny, spokojny i zalesiony rezerwat o powierzchni 132,23 ha. Park szczególnie popularny jest wśród miłośników pieszych i rowerowych wędrówek gdyż znajduje się tu mnóstwo ścieżek leśnych i przyrodniczo-kulturowych. Obejmuje pięć rezerwatów przyrody, gdzie można spotkać dziką faunę Polski, taką jak króliki, lisy, bobry i sarny.

Pałac w Jabłonnie

Pałac w Jabłonnie to klasycystyczny zespół pałacowy położony w malowniczym parku, który jest otwarty dla odwiedzających. Znajdują się tu liczne alejki, pomniki, rzeźby, ruiny i fontanny. To popularne miejsce na romantycznej spacery czy sesje ślubne.

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody, czy po prostu szukasz miejsca do relaksu, te atrakcje turystyczne w okolicach Warszawy z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby. Nie czekaj, zaplanuj swój wyjazd już teraz!
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top