Odmrażanie kultury w Trójmieście – co możemy już zwiedzać?

Panorama Gdańska od strony Motławy z widokiem na dachy budynków Starego Miasta
Udostępnij!
5/5 (ocen: 2)

Przymusowa kwarantanna i pozamykane w związku z nią ośrodki kultury to była nasza codzienność w ostatnim czasie. Po wielu tygodniach część instytucji w całym kraju zaczyna się ponownie otwierać. Sprawdźmy jak przebiega odmrażanie kultury w Trójmieście.

Część instytucji kultury w Gdańsku, Gdyni i Sopocie jest już po pierwszym etapie odmrażania, inne dopiero się do niego przygotowują. Każdorazowo powrót do ich działalności związany jest z zapewnieniem bezpieczeństwa odwiedzającym, co zazwyczaj ma związek z pewnymi ograniczeniami czy to w dostępności do ekspozycji czy zmniejszeniu liczby osób. Odwiedzając instytucje kultury, należy pamiętać iż, każdy zwiedzający musi posiadać maseczkę ochronną i utrzymywać odpowiednią odległość od innych osób.

Po wszystkim, kiedy to będzie tylko możliwe, zapraszamy Państwa na zwiedzanie Trójmiasta z naszym przewodnikiem.

Puki co, sprawdźmy które instytucje są już otwarte?

Muzeum Gdańska – od 12 mają są już otwarte oddziały:
Ratusz Głównego Miasta – Muzeum Gdańska, Muzeum Bursztynu – Muzeum Gdańska, Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, Dwór Artusa – Muzeum Gdańska, Muzeum Poczty Polskiej – Muzeum Gdańska, Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska (pod linkami powyżej dostępne są informacje o wprowadzonych obostrzeniach).

Muzeum II Wojny Światowej – otwarte od 13 maja muzeum, można je zwiedzać tylko indywidualnie, odwołane są wycieczki grupowe oraz oprowadzanie przez przewodnika. Ograniczono również ilość przebywających w środku jednocześnie zwiedzających do 400 osób

Dom Przyrodników – otwarte od 13 maja. Maksymalna ilość przebywających jednocześnie osób ograniczona jest do 45. Godziny otwarcie 10.00 – 17.00. Dostępna jest wystawa stała, Wieża widokowa pozostaje zamknięta.

Grodzisko w Sopocie – otwarte od 13 maja. Maksymalna ilość przebywających jednocześnie osób ograniczona jest do 40. Godziny otwarcie 09.00 – 17.00. Udostępniony do zwiedzania jest skansen, wystawy w pawilonie oraz wnętrza chat pozostają zamknięte.

Muzeum w Gniewie – otwarte od 13 maja. Maksymalna ilość przebywających jednocześnie osób ograniczona jest do 12. Godziny otwarcie 09.00 – 16.00

Gdańska Galeria Miejska – otwarta od 15 maja. Godziny otwarcia od wtorku do niedzieli 12.00 – 18.00, poniedziałek – nieczynne. Pierwsza dostępna wystawa – Mariusz Waras „Mobilki”, będzie czynna do 20 czerwca. Nowe regulamin zwiedzania dostępny jest pod linkiem – tutaj!

Spichlerze w Oławiance – Część Narodowego Muzeum Morskiego – otwarte od 16 maja. Zwiedzający muszą dostosować się do panujących obostrzeń sanitarnych – dezynfekcja rąk przed wejściem, utrzymywanie odpowiedniej odległości.

Wartownia nr 1 na Westerplatte – Muzeum Gdańska – otwarta 18 maja. Maksymalna ilość przebywających jednocześnie osób ograniczona jest do 4 zwiedzających. Godziny otwarcia od poniedziałku do soboty 10.00 – 16.00, niedziela 11.00 – 16.00.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – Od 18 maja otwarte zostaną wszystkie filie biblioteki z wyjątkiem dwóch oddziałów

a) Biblioteka Żabianka ze względu na skontrum będzie otwarta od 20 maja.
b) Biblioteka Lawendowa – nieczynna do odwołania z powodu awarii światłowodu (nie działa w filii internet i telefon).

Nowe zasady obowiązujące w bibliotekach dostępne są tutaj!

Europejskie Centrum Solidarności – drzwi do ECS zostaną otwarte 21 maja. Instytucja czynna będzie w czwartki i piątki w godzinach 10.00 – 18.00 oraz soboty i niedziele w godzinach 10.00 – 19.00. Dla zwiedzających udostępniona została wystawa stała, ogród zimowy i taras widokowy. Wprowadzono obowiązkowe noszenie rękawiczek jednorazowych podczas zwiedzania wystawy stałej, oczywiście odwiedzający muszą założyć również maseczki ochronne.
Na czas obostrzeń dostępna będzie specjalna cena biletu z audio-przewodnikiem: 18 zł.

Do Państwa dyspozycji oddajemy parking podziemny, sklep muzealny oraz restaurację, która będzie pełnić też funkcję kawiarni. Zamknięte nadal pozostają: biblioteka, mediateka, czytelnia archiwum, Wydział Zabaw oraz bar.

Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA: Już wkrótce zostaną otwarte CSW ŁAŹNIA 2 i CSW ŁAŹNIA 1. W obiektach będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób. Wszystkim zwiedzającym zapewnione zostaną środki bezpieczeństwa, dostępne będą jednorazowe rękawiczki oraz płyny antybakteryjne.

CSW ŁAŹNIA 2  w Nowym Porcie zostanie otwarta 22 maja. Do 28 czerwca 2020 będzie można oglądać tam wystawę „Koncepcja obrazu – Twórcy Galerii Koło”.  Godziny otwarcia piątek: 15.00 – 18.00, sobota – niedziela: 12.00 – 18.00 – wstęp na wystawę jest bezpłatny. Od poniedziałku do czwartku obiekt nieczynny.

CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście otwarta zostanie 19 czerwca. Do 30 sierpnia będzie dostępna dla odwiedzających wystawa „Javier Rodriguez – Cobra”. Godziny otwarcia piątek: 15.00 – 18.00, sobota – niedziela: 12.00 – 18.00. Od poniedziałku do czwartku obiekt nieczynny.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top