Łazienki Królewskie – zespół pałacowo – ogrodowy w Warszawie, zaprasza na wyjątkowe spędzanie czasu w letnim kinie. W przepięknych, wypełnionych zielenią przestrzeniach Łazienek Królewskich obejrzeć można będzie głośne produkcje kina amerykańskiego i europejskiego, z plejadą znanych aktorów.
Seanse odbywać się będą w każdy wtorek, począwszy od 7 lipca, o godzinie 21.00, w strefie leżakowania w Trou Madame. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
W trakcie przebywania na terenie pokazów obowiązkowe będzie zakrywanie nosa i ust oraz korzystanie wyłącznie z wyznaczonych miejsc.
Repertuar i terminy pokazów:
- 7 lipca 2020 r., godz. 21.00
„Pavarotti” (1 godz. 54 min, USA / Wielka Brytania, reż. Ron Howard)
Film dokumentalny przedstawiający historię życia jednego z największych artystów współczesnego świata, legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. W produkcji wykorzystano nagrania z występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.
- 14 lipca 2020 r., godz. 21.00
„Podły, okrutny, zły” (1 godz. 48 min, USA, reż. Joe Berlinger)
Kronika zbrodni seryjnego mordercy, Teda Bundy’ego, z perspektywy jego dziewczyny, Liz Kendall, która nie wierzy w prawdę o nim. Czy w porę dostrzeże, kim naprawdę jest jej ukochany?
- 21 lipca 2020 r., godz. 21.00
„Odyseja” (2 godz. 2 min, Francja, reż. Jérôme Salle)
Opowieść o życiu jednego z najsłynniejszych podróżników i badaczy mórz, Jacquesa-Yvesa Cousteau. Mężczyzna wiedzie spokojne życie z rodziną, lecz to mu nie wystarcza. Z czasem zaczyna poświęcać zbyt wiele uwagi karierze, chcąc spełnić swoje marzenia o podróżowaniu i realizowaniu nowych celów.
Wybierasz się do Warszawy?
Zadzwoń i umów się na …
zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem
- 28 lipca 2020 r., godz. 21.00
„Czwarta władza” (1 godz. 55 min, USA, Steven Spielberg)
Na faktach. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami USA, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, ukrywanych przez dekady.
- 4 sierpnia 2020 r., godz. 21.00
„Cudowny chłopak” (1 godz. 53 min, Hongkong / USA, reż. Stephen Chbosky)
Film familijny oparty na motywach powieści R. J. Palacio. Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to coś więcej niż wygląd. Dla dzieci jest jednak „inny”. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica.
- 11 sierpnia 2020 r., godz. 21.00
„Jutro będziemy szczęśliwi” (1 godz. 58 min, Francja / Wielka Brytania, reż. Hugo Gélin)
Mężczyzna prowadzący beztroskie życie na Francuskiej Riwierze niespodziewanie musi zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Nie ma pojęcia o dzieciach, lecz uczucie do dziewczynki dodaje mu sił, aby sprostać wyzwaniom ojcostwa. Sprawy się komplikują, gdy po kilku latach, niespodziewanie, pojawia się matka, która chce odzyskać córkę.
- 18 sierpnia 2020 r., godz. 21.00
„Siedem minut po północy” (1 godz. 48 min, Hiszpania / USA / Wielka Brytania, reż. J. A. Bayona)
Ekranizacja bestsellerowej powieści Patricka Nessa „Siedem minut po północy”. 10-letni chłopiec walczy z przeciwnościami losu. W szkole, gdzie musi bronić się przed grupą starszych uczniów, którzy go prześladują, i w domu – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą. W tej sytuacji Connor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – drzewnego potwora, który za pośrednictwem magicznych opowieści wciąga go świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
25 sierpnia 2020 r., godz. 21.00
„Jestem najlepsza, ja, Tonya” (1 godz. 59 min, USA, reż. Craig Gillespie)
Biograficzna opowieść o amerykańskiej mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, jednej z największych pretendentek do olimpijskich medali. Tonya Harding, znana z niełatwego charakteru i kontrowersyjnych zachowań, pragnie udowodnić, że jest najlepszą łyżwiarką figurową świata. Jej kariera staje pod znakiem zapytania z powodu oskarżenia o napaść na koleżankę z reprezentacji, Nancy Kerrigan.
Organizatorami pokazów filmowych są: Muzeum Łazienki Królewskie, Wyświetl Film i Fundacja Rozwoju Kinematografii.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Łazienek Królewskich – tutaj! i na ich fanpejdżu.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:
Super