Repertuar Teatru Żydowskiego online | 21-24 Kwietnia.

Teatr Żydowski spektakle online 21-24 kwietnia 2020 - baner
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Teatr Żydowski kontynuuje działalność w sieci i w ramach akcji #TeatrZydowskiwDomu oraz #TeartwDomu zaprasza na kolejne, specjalne wydarzenia, do zobaczenia bezpłatnie – online – Kultura w czasach kwarantanny.

Już ponad miesiąc temu Teatr Żydowski przeniósł swoją działalność do sieci, gdzie poprzez platformę YouTube, regularnie prezentuje spektakle oraz materiały literackie.

Już dziś, do obejrzenia będzie pierwszy spektakl spośród przygotowanego na ten tydzień repertuaru. 21 kwietnia 2020r. o godzinie 20.00 Teatr Żydowski pokaże przygotowany specjalnie na tournee w Meksyku, pełen humoru i dowcipu, muzyczno-taneczny spektakl „Mazl Tov”.


Wtorek – „Mazl Tov” – Teatr Żydowski online


Sztuka wyreżyserowana została przez Gołdę Tencer, a usłyszeć w niej możemy grającą na żywo orkiestrę pod kierownictwem Teresy Wrońskiej.

„Przedstawienie ukazujące życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek. To tu szewc kiwa nad kopytem, a uczony mąż nad Księgą. Tu na ławeczce trwa nerwowy dialog dwóch biznesmenów, za których ponoć ręczy Rotszyld. Tylko jakoś zapomniał podpisać się na czeku.”
Literackie środy – Kadia Mołodowska – Teatr Żydowski onlineW środę 22 kwietnia, o godzinie 18.00 zaplanowane jest czytanie poezji Kadii Mołodowskiej po polsku i jidysz.

Kadia Mołodowska urodziła się w 1893 r. w Berezie Kartuskiej, na terenach dzisiejszej Białorusi. Poetka polsko-żydowskiego pochodzenia, tworząca w języku jidysz. W latach kiedy pracowała jako nauczycielka w szkołach, pisała wiele baśni i wierszy dla swoich uczniów. Część swojej literackiej twórczości poświęciła również miejskiej biedocie. W roku 1935 wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie nadal publikowała wiersze, dramaty, powieści i utwory dla dzieci.

Scroll to Top