Koncerty Promenadowe na Krakowskich Plantach

Koncerty Promenadowe w Krakowie - baner
Udostępnij!
Oceń post

Krakowskie Forum Kultury, udowadnia że lato w Krakowie, pomimo panującej epidemii, nie musi być nudne. Dlatego, już po raz czwarty, zaprasza na Koncerty Promenadowe do Altany na Krakowskich Plantach

Koncerty Promenadowe to szereg wydarzeń i aktywności dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek”, odbywają się w każdy weekend. Impreza w tym roku wystartowała 27 czerwca a kończy się 27 września. Pierwszy weekend w tym roku mamy już za sobą, ale do końca pozostało ich jeszcze dość dużo.

Soboty, 11:00 – koncerty, wydarzenia artystyczne i edukacyjne dla dzieci i rodzin.

Dla dzieci przygotowano koncerty, spektakle i ciekawe, angażujące zabawy. W programie znalazły się m.in. spektakl teatralny „To już lato, co Ty na to?” oraz „Tańcobajka” – wyjątkowe, wielowymiarowe wydarzenie teatralne, muzyczne oraz taneczne. Na jeden dzień przeniesiemy się także do świata uwielbianych przez dzieci Muppetów oraz obejrzymy niezwykłe przygody kota Dyzia i kosmity Dodo. Nie zapomniano też o wydarzeniach edukacyjnych – wszak wiadomo, że nauka jest najefektywniejsza, gdy towarzyszy jej zabawa. Dowiemy się więc, czy muzyka poważna zawsze jest poważna, udamy się w muzyczną podróż dookoła świata, a także poznamy różne instrumenty i pobawimy się w rytmach muzyki z Panem Miłoszem. Muzyczne zabawy inspirowane m.in. polską muzyką tradycyjną zapewni również Ania Broda, a także Pani od muzyki (Katarzyna Chodoń) podczas familijnej krakowskiej potańcówki.

Jesteś w Krakowie?
Wynajmij Licencjonowanego Przewodnika Miejskiego
Przewodnik po Krakowie

Niedziele, 15:00 – Koncerty Promenadowe

O godz. 15.00 do Altany zawitają koncerty uznanych artystów, a repertuar również będzie bardzo różnorodny. Spotkamy się m.in. z zespołem Preziosa, który zaprezentuje najbardziej znane pieśni operetkowe i musicalowe, z zespołem Groove Set i Marceliną Gawron czy z Artystami Piwnicy pod Baranami („Koncert galicyjski” oraz koncert Rafała Jędrzejczyka). Posłuchamy także najpiękniejszych piosenek francuskich podczas koncertu Agnieszki Grochowicz pt. „Pod niebem Paryża” oraz muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Fortis Quartet, a najpiękniejsze pieśni operowe i operetkowe zaśpiewają Dariusz Palonek, Olga Piotrowska-Cender i Jolanta Gadacz-Leśniak. Nie zabraknie też nowości, jak koncerty Jarosława Wasika czy kwintetu New Bone oraz występ krakowskiego trio Box Anima, który to stanowi część nagrody przyznanej zespołowi w ramach Studenckiego Festiwalu Piosenki.

W przypadku gdy pogoda nie będzie sprzyjająca, wydarzenia przeniesione zostaną do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury i odbędą się BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI, ale transmitowane będą ONLINE na facebooku.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w każdym wydarzeniu może uczestniczyć maksymalnie 150 osób.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie KFK!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top