Jarmark Wielkanocny w Krakowie 2023

Jarmark Wielkanoc 2023- Kraków
Udostępnij!
5/5 (ocen: 4)

Zapraszamy do świętowania Wielkanocy na krakowskim Jarmarku Wielkanocnym 2023! To jedno z największych i najpiękniejszych świątecznych wydarzeń w Polsce, które przyciąga tysiące turystów z całego świata. W tym roku Jarmark Wielkanocny w Krakowie odbywa się od 30 marca do 10 kwietnia 2023 r.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Na rynku znajdują się stoiska z rękodziełem, tradycyjnymi polskimi potrawami oraz dekoracjami wielkanocnymi. Można również zobaczyć pokazy rzemieślnicze czy występy ludowe oraz prezentacje tradycyjnych tańców. Podczas oficjalnego otwarcia 1 kwietnia, w programie inauguracyjnym wystąpi między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.

Przewodnik po Krakowie - Logo Suerte

Umów się na zwiedzanie!
Przewodnik po Krakowie

Ponadto, w trakcie Jarmarku Wielkanocnego organizowane są liczne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty pisankarskie oraz konkursy malowania jajek. Natomiast dorośli mogą wziąć udział w konkursach kulinarnej sztuki, np. w konkursie na najlepszą babkę wielkanocną.

W czasie Jarmarku Wielkanocnego można również zwiedzić zabytkowe kościoły i katedry w Krakowie, które są bogato zdobione na tę okazję. Warto odwiedzić Katedrę Wawelską, kościół św. Anny czy Bazylikę Mariacką, gdzie można zobaczyć najpiękniejsze dekoracje i szopki wielkanocne.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie to także okazja do spróbowania tradycyjnych polskich potraw, takich jak kiełbasa, oscypek, żurek, kwaśnica, bigos czy pierogi. Na rynku głównym w Krakowie prezentować swoje produkty będą liczni wystawcy, nie tylko z Polski ale również m.in. z Litwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji. Podczas kiermaszu można też spróbować specjalnych dań przygotowywanych na Wielkanoc, takich jak barszcz z krokietem czy pasztet z dzika.

Jeśli szukasz wyjątkowego doświadczenia w trakcie Wielkanocy, nie przegap Jarmarku Wielkanocnego w Krakowie! To niezapomniane wydarzenie, które z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top