Jarmark Wielkanocny w Warszawie – na kiermasz zaprasza NIKiDW

jarmark wielkanocny 2023 warszawa
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza na Jarmark Wielkanocny w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 2 kwietnia przy ul. Krakowskie Przedmieście 66. Sprawdzamy, jakie atrakcje będą czekać na uczestników kiermaszu.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał w 2019 roku. Jego celem jest badanie, popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury obszarów wiejskich. W tym celu NIKiDW organizuje w Warszawie Jarmark Wielkanocny (2023).

Na uczestników wydarzenia czekają bogato zastawione stoły wielkanocne z pysznymi regionalnymi potrawami oraz wystawa ozdób wielkanocnych przygotowanych przez twórców ludowych. 

Podczas jarmarku, zainteresowani będą mogli kupić oryginalne wiejskie produkty spożywcze, m.in. pieczywa, wędliny, ciasta, miody i sery oraz skosztować dań przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Dodatkowo można będzie nabyć ręcznie zdobione kroszonki opolskie, naturalną biżuterię, haftowane obrusy oraz bolimowską ceramikę.

Chętni będą mogli skorzystać z lekcji wyplatania koszyków oraz zdobienia jajek sitowiem. A wszystko to przy tradycyjnej ludowej muzyce w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy ” Grodziszowianki” z Grodziszowa oraz Kapeli Ciekoty. 

Tradycyjny kiermasz wielkanocny w Warszawie

Tradycyjny kiermasz wielkanocny odbędzie się w dolnym holu siedziby Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Narodowego już 2 kwietnia 2023 roku w godzinach 12.00-17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Po jarmarku zapraszamy również na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Życzymy udanego weekendu i Wesołych Świąt.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top