TW-ON zaprasza na spektakl online „Casanova w Warszawie”

Teatr Wielki - Opera Narodowa - Casanova - widok na miniaturkę z youtube
Udostępnij!
Oceń post

W Sobotę 14 listopada o godzinie 19.00 Teatr Wielki – Opera Narodowa, za pośrednictwem platformy YouTube, wyemituje spektakl pt. Casanowa w Warszawie. Widowisko kulturalne, prosto z Warszawy, do obejrzenia online i za darmo.

Balet w dwóch aktach do muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Idea i libretto: Paweł Chynowski, na motywach pamiętników Giacomo Casanovy.

Opis z oficjalnej strony:

Legendarny kochanek spędził u nas kilka miesięcy na przełomie lat 1765 i 1766. Obracał się w najlepszym towarzystwie, także króla Stanisława Augusta. Uczestniczył w warszawskim życiu teatralnym, ze szczególnym upodobaniem w gronie artystów królewskiego zespołu baletowego. Był świadkiem oficjalnych i zakulisowych wydarzeń pierwszego sezonu polskiej sceny publicznej w Operalni Saskiej. Adorował konkurujące ze sobą włoskie baleriny: Annę Binetti, Caterinę Gattai i Teresę Casacci. Oklaskiwał występy młodego Charlesa Le Picqa, zwanego „Apollem Tańca” europejskiej sceny baletowej. Wdał się w konflikt i pojedynek z faworytem króla, hrabią Ksawerym Branickim. A wszystko to opisał barwnie w swoich kultowych pamiętnikach. Czy trzeba czegoś więcej, by zainteresować się warszawskim epizodem przygód Giacomo Casanovy?

Nawiązuje do nich widowiskowy balet Krzysztofa Pastora z librettem Pawła Chynowskiego, muzyką Wolfganga A. Mozarta i w scenografii Gianniego Quaranty.

Prapremiera spektaklu odbyła się 28-05-2015 roku.

Zapraszamy o godzinie 19.00

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top