Dwór z Bojanowa – wirtualny spacer po obiekcie (Skansen w Sierpcu)

Dwór z Bojanowa - Skansen w Sierpcu
Udostępnij!
4.2/5 (ocen: 5)

Dziś podczas wirtualnego spaceru odwiedzimy Dwór z Bojanowa. Znajdujący się na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu budynek to przykład XIX – wiecznej szlacheckiej siedziby. W trakcie spaceru online będziemy mogli przejść się po charakterystycznych dla dworu pomieszczeniach, takich jak salon, jadalnia, sypialnia, kuchnia czy gabinet.

Stojący obecnie na terenie skansenu dwór, zbudowany został w miejscu, gdzie dawniej znajdowała się okazała podmiejska willa (na terenie majątku Bojanowo). Dostępny do zwiedzania obiekt, nawiązuje swoim wyglądem i wielkością do XIX – wiecznego dworu, zamieszkiwanego przez szlachtę posiadającą majątek wielkości od kilkudziesięciu do kilkuset hektarów. Warto odwiedzić Skansen w Sierpcu osobiście, aby na żywo zobaczyć, jak starannie został odwzorowany ów dwór. Jednak dziś zapraszamy na zwiedzanie obiektu online. 

Wirtualne zwiedzanie Dworu z Bojanowa

Podczas spaceru online po Dworze z Bojanowa, będziemy mogli zajrzeć do pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku – jadalni, sypialni, kuchni, gabinetu i salonu. Każde z nich zostało z ogromną starannością i dbałością odwzorowane oraz wyposażone w charakterystyczne dla XIX – wiecznego dworu detale. Znajdujące się tam meble, naczynia, tkaniny czy przedmioty codziennego użytku pozyskane zostały z okolicznych dworów. Podczas wirtualnego spaceru będziemy mieli możliwość dowiedzieć się więcej o niektórych z tych przedmiotów, klikając w oznaczone niebieskimi okręgami miejsca.

zobacz także: MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ w SIERPCU – Skansen
zobacz także: Grodzisko w Sopocie — Wirtualny spacer po skansenie archeologicznym

Dwór z Bojanowa – wirtualny spacer

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top