Ostrów Tumski – wirtualny spacer po najstarszej części Wrocławia

Ostrów Tumski - wirtualny spacer street view
Udostępnij!
5/5 (ocen: 9)

Ostrów Tumski to zabytkowa część we Wrocławiu, którą za pomocą map Google, możemy odwiedzić podczas wirtualnego spaceru. Miejsce to jest bardzo popularne zarówno wśród odwiedzających miasto turystów, jak i samych mieszkańców. Stanowi jedno z najważniejszych miejsc na mapie turystycznej Wrocławia.

Początki Ostrowa Tumskiego sięgają X wieku, kiedy to od momentu założenia biskupstwa stał się ośrodkiem władzy kościelnej. Dziś nazywany jest często wrocławskim Watykanem. To urokliwe miejsce co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Warto wybrać się tu na spacer z przewodnikiem po Wrocławiu. Podczas zwiedzania Ostrowa Tumskiego, przewodnik przybliży nam jego historię i opowie o oglądanych zabytkach.

Tymczasem, poprzez wykorzystanie technologii Street View (jaką oferują mapy firmy Google), jesteśmy wstanie przenieść się w to wyjątkowe miejsce (jak również w wiele innych) bez wychodzenia z domu. W trakcie spaceru online po Ostrowie Tumskim, zobaczymy wiele niezwykłych zabytków z których słynie Wrocław.

Ostrów Tumski – zapraszamy na zwiedzanie online

zobacz także: Wirtualny Spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Mostu Tumskiego, zwanego również „Mostem Zakochanych” (to ten od kłódek). Następnie przejdziemy na Plac Kościelny, gdzie zobaczymy pomnik św. Jana Nepomucena. Z tego miejsca możemy ruszyć w kilka kierunków. Choć warto zobaczyć cały Ostrów Tumski, to na początek proponujemy udać się ulicą Katedralną w kierunku Archikatedry św. Jana Chrzciciela, będącej najwspanialszym zabytkiem gotyckiej architektury sakralnej. Tuż obok katedry znajduje się Kościół św. Idziego (najstarsza budowla na Ostrowie) a kawałek dalej Brama Kluskowa (z którą powiązana jest legenda pewnego małżeństwa).

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top