Wirtualny Spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu - Kraków
Udostępnij!
5/5 (ocen: 7)

Zapraszam na wirtualny spacer po jednym z najsłynniejszych zamków w Europie – Zamku Królewskim na Wawelu! Majestatyczny zamek, pełniący funkcję muzeum, pełen jest dzieł sztuki i historii. Przygotujmy się na podróży online po salach ekspozycyjnych najwspanialszej krakowskiej rezydencji!

Zamek Królewski w Krakowie wzniesiony został na wzgórzu Wawelskim na przełomie XI i XII wieku. Jednak już wcześniej Mieszko I (pierwszy władca Polski i twórca jej państwowości) obrał Wawel na jedną ze swoich siedzib. Z początku mały gotycki zamek w XVI w. przekształcony został w wielką renesansową siedzibę. W całej swojej historii był on wielokrotnie niszczony i grabiony. W 1976 roku (podczas zaborów) został zamieniony w koszary armii austryiackiej. W XX wieku postanowiono odnowić podupadający zamek na Wawelu, który od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości pełni funkcję muzeum.

Spacer online po salach Zamku Królewskiego na Wawelu

Wzgórze Wawelskie co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów z Polski i zagranicy. Jest to również miejsce licznych wycieczek z przewodnikiem po Krakowie. Jednak aby zwiedzić sale krakowskiego zamku nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Poprzez łącze internetowe możemy odbyć wirtualny spacer po Zamku Królewskim w Krakowie zupełnie za darmo. Daje nam to możliwość odwiedzenia pomieszczeń, komnat i galerii sztuki oraz zobaczenia znajdujących się tam eksponatów i obrazów, w dowolnym momencie.

zobacz także: Warszawa Stadion Narodowy – Wirtualny Spacer
zobacz także: Muzeum Narodowe w Warszawie – Wirtualny Spacer

Zwiedzamy Zamek Królewski na Wawelu – wirtualny spacer online

Zapraszamy raz jeszcze na wędrówkę po salach ekspozycyjnych, podczas której będziemy mieli możliwość zbliżyć się do każdego z 87 obrazów z zamkowej kolekcji. Klikając poniżej podczas wirtualnego spaceru, obejrzymy sale Zamku Królewskiego na Wawelu wraz z kolekcją Lanckorońskich.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top