Majówka w Krakowie 2023 – Czego się spodziewać?

Majówka w Krakowie
Udostępnij!
5/5 (ocen: 2)

Jak spędzić majówkę w Krakowie w 2023 roku? Majówka to czas, gdy wiele osób wyjeżdża na urlop lub spędza czas w swoich domach. Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast w Polsce i w okresie majówki, oferuje wiele atrakcji zarówno dla turystów jak i mieszkańców.

W majówkę można wybrać się na zwiedzanie Krakowa, zobaczyć zabytkowe miejsca, takie jak kościoły, Wawel, muzea, czy pospacerować po Głównym Rynku. Jednak dodatkowo, w majówkę organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe.

Mastercard OFF CAMERA Festival 2023

Mastercard OFF CAMERA Festival 2023 PIĄTEK – NIEDZIELA Lokalizacja: Kino Pod Baranami, MOS, Kino Kijów, Plac Szczepański, Galeria Krakowska Czas trwania: 28.04 (piątek) – 7.05 (niedziela)

Rozpoczynamy intensywny weekend, ponieważ już w piątek otwiera się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Wszyscy miłośnicy kina z całego świata będą mogli świętować wraz z gwiazdami filmowymi! Seanse będą odbywać się w różnych częściach Krakowa, zarówno w salach kinowych, jak i na placach oraz w Ogrodzie Botanicznym UJ. Program festiwalu jest niezwykle intensywny i oferuje wiele ciekawych wydarzeń.

Gdzie: Kraków wiele miejsc
Kiedy: 28.04 – 07.05
Więcej informacji: tutaj!

Krakowska Lekcja Śpiewania

Krakowska Lekcja Śpiewania to seria wydarzeń, które organizowane są przede wszystkim z okazji różnych świąt, zarówno narodowych, jak i religijnych. Stanowią ważny element kulturowego krajobrazu miasta Krakowa. Podczas wydarzenia zgromadzeni przed sceną mieszkańcy i turyści mogą śpiewać razem z występującymi aktorami, piosenki związane z danym świętem. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Polskiej Piosenki, która przygotowała 2000 bezpłatnych śpiewników. Najbliższa 84. Krakowska Lekcja Śpiewania „Majowa Jutrzenka” odbędzie się w środę (3 maja) i zostanie poświęcona Narodowemu Świętu Konstytucji Trzeciego Maja.

Gdzie: Mały Rynek W Krakowie
Kiedy: 3 maja (środa) godzina 17:00
Więcej informacji: tutaj!

Przewodnik po Krakowie - Logo Suerte

Umów się na zwiedzanie!
Przewodnik po Krakowie

Wawel w zielonej koronie

„Wawel w zielonej koronie” to warsztaty przyrodnicze dla całych rodzin. Podczas zajęć uczestnicy w interaktywny sposób odkryją piękno przyrody wzgórza wawelskiego. 

„Za pomocą lunety będziemy wypatrywać ptaków; w komnatach królewskich, na arrasach, poszukamy nietypowych roślin i zwierząt.”

W części warsztatowej uczestnicy otrzymają saszetkę z nasionami ziół wawelskich i samodzielnie wykonają bransoletę królowej Bony. Obserwacja przyrody, zabawy terenowe oraz zajęcia plastyczne to nie tylko okazja do spotkania z ekspertami, ale przede wszystkim szansa na większe zrozumienie i ochronę przyrody.

Gdzie: Wawel dziedziniec, Ogrody Królewskie
Kiedy: 7 maja godziny. 10:00 i 12:00
Opłata 20zł
Więcej informacji: tutaj!

Święto Ognia Beltaine

Beltaine, inaczej Ognie Bela, to jedno z najważniejszych świąt słowiańskich. To okazja do radosnego świętowania nadchodzącego lata, Ognia i Słońca.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie świec białych, złotych lub czerwonych, pochodni, kwiatów oraz miodu pitnego. Warto też przygotować ofiarę: miód, owoce, pieczywo, jajka czy nabiał.

Podczas wydarzenia odbędą się uroczyste modlitwy i odczytywanie tekstów, pokazy artystyczne, wyplatanie wierzbina oraz główna część obrzędu.”

Gdzie: Kopiec Krakusa
Kiedy: 30.04 (niedziela), godz. 19:03

Majówka z FoodTruckami x Food Alert

W Krakowie czeka na was również majówka z kulinarnymi smakołykami!

Już w ten weekend w Centrum Serenada będzie można zasmakować różnorodnych potraw z całego świata, odpocząć w strefie chillout i skosztować kraftowych piw. W trakcie trzydniowej imprezy będziecie mieli możliwość skosztowania wyśmienitych dań prosto z food trucków oraz skorzystać z licznych atrakcji w Centrum Serenada. Zapraszamy od piątku do niedzieli!

Gdzie: Centrum Serenada
Kiedy: 28.04 (piątek), godz. 14:00-21:00 – 29.04 (sobota), godz. 12:00-21:00 – 30.04 (niedziela), godz. 12:00-20:00
Więcej informacji: tutaJ!

zobacz także: Konstytucja 3 Maja – uchwalenie, przebieg i miejsca z nią związane
zobacz także: Wirtualny Spacer po Zamku Królewskim na Wawelu

Street Food Polska Festival

Nie możecie przegapić kolejnego wyjątkowego wydarzenia dla miłośników dobrego jedzenia! Street Food Festiwal odbędzie się przy Galerii Kazimierz i czeka na Was przez cały weekend.

W trakcie festiwalu będzie można spróbować kuchni z różnych stron świata, w tym azjatyckiej, amerykańskiej, węgierskiej, hiszpańskiej, a także polskiej. Bez względu na to, czy preferujesz dania słodkie, czy słone, mięsne czy wegetariańskie, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dodatkowo w sobotę Fabryka Kreatywności zaprasza dzieci na kreatywne zabawy w godzinach 13-17:00, a w niedzielę od godziny 15:00 do 17:00 Max Gotuje z natury – kuchnia na żywo. Wieczorem, o godzinie 17:00, wystąpi także Patryk Mateja.

Gdzie: Street Food Polska Festival przy Galerii Kazimierz
Kiedy: 28.04 (piątek) i 29.04 (sobota), godz. 11:00-21:00 – 30.04 (niedziela), godz. 11:00-20:00
Więcej informacji: tutaj!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top