Majówka 2023 w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Dworek w Żelazowej Woli
Udostępnij!
4.7/5 (ocen: 8)

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaprasza na weekend majowy 2023 roku. Wizyta jest doskonałą okazją do wysłuchania recitali chopinowskich. W ich trakcie zagrają laureaci Konkursów Chopinowskich a także młodzi utalentowani pianiści.

Wizyta w Żelazowej Woli jest doskonałą okazją do poznania wnętrz, w których urodził się Fryderyk Chopin. Podczas spaceru możemy także wysłuchać dzieł kompozytora wykonywanych prosto z pokoju, w którym przyszedł na świat.

Co roku, od maja do września, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli odbywają się koncerty fortepianowe. W ich trakcie możemy usłyszeć utwory kompozytora w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów.

Jak czytamy na stronie organizatora:

W tym roku koncerty wyjątkowo rozbrzmiewać będą w żelazowowolskim parku już od 29 kwietnia, zaś 1 maja symbolicznie rozpoczniemy 69. sezon Recitali chopinowskich odbywających się w Żelazowej Woli nieprzerwanie od 1954 roku z inicjatywy prof. Zbigniewa Drzewieckiego.

Oprócz tego, we wszystkie weekendy a także 1 i 3 maja, o godzinie. 10:30, 13:30 i 16:30, w ramach biletów wstępu odbywały się będą zwiedzania z przewodnikiem. Na terenie muzealnego kompleksu czeka na odwiedzających kawiarnia Chopin’s Room Cafe. Oprócz tego w przerwie między koncertami a zwiedzaniem można złapać chwilę oddechu w strefie odpoczynku. Znajduje się ona w budynku recepcyjnym, naprzeciwko kas biletowych. Czekają tam wygodne siedziska i huśtawka. Odbywają się projekcje filmów. Można skorzystać z mini czytelni, a najmłodsi znajdą mnóstwo gier i kolorowanek.

Harmonogram koncertów:

  • 29 kwietnia-  pierwszy tegoroczny Koncert. W tym dniu o godzinie 12:00 i 15:00 wystąpi Aleksandra Janusz – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu Joanny Ławrynowicz – Just oraz Wojciecha Świtały.
  • 30 kwietnia – godz. 12:00 i 15:00 odbędzie się cykl Koncertów specjalnych. Usłyszymy Karolinę Nadolską, zdobywczynię wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych.
  • 1 maja – w tym dniu odbędzie się symboliczne rozpoczęcie sezonu koncertowego 2023. O godz. 12:00 i 15:00 zaprezentuje się Andrzej Wierciński, znakomity młody pianista.
  • 3 maja – o godz. 12:00 i 15:00, w cyklu Koncertów specjalnych wystąpi Rafał Błaszczyk, będący laureatem konkursów pianistycznych regularnie współpracujący z Filharmonią Pomorską.
  • 4 maja – tegoroczny cykl Kwadransów Muzycznych – piętnastominutowych prezentacji pianistów w wieku do 18 lat, zainauguruje Kajetan Niemirowicz-Szczytt. Występy rozpoczną się o 12.00 i 15.00.
  • 5 maja – o godzinie 12:00 i 15:00, w cyklu Kwadransów Muzycznych wystąpi Franciszek Barański, laureat blisko 30 konkursów pianistycznych.
  • 6 maja – w ramach Sobotnich recitali Chopinowskich, przy fortepianie zaprezentuje się Piotr Lara, student III roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
  • 7 maja – w tym dniu wystąpi Dinara Klinton, ukraińska pianistka. W roku 2015, w trakcie Konkursu Chopinowskiego została wyróżniona tytułem najwyżej sklasyfikowanego uczestnika, który nie wszedł do finału. Jest też laureatką II nagrody oraz trzech nagród specjalnych Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na Majówkę do Żelazowej Woli. Warto spędzić czas w otoczeniu budzącej się do życia przyrody, wspaniałych dźwięków fortepianu, cudownych zabytków i historycznych opowieści.

zobacz także: Multimedialny Park Fontann – Disney 100 Magiczna Księga – Inauguracja 2023
zobacz także: MAJÓWKA W SKANSENIE w Sierpcu – 1 i 3 maja 2023

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina
Żelazowa Wola 15
96-500 Sochaczew

Link do wydarzenia – źródło!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top