„Miodobranie w Skansenie” – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Miodobranie w Skansenie
Udostępnij!
5/5 (ocen: 8)

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na Miodobranie w Skansenie. Skąd się bierze miód? Jakie są jego właściwości? Czy pszczoły faktycznie są takie pracowite? Odpowiedź na te pytania poznamy już niedługo w Sieprcu.

Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji, którym przewodniczyć będą prawdziwi pszczelarze. Wszystko odbywać się będzie w przepięknej scenerii skansenowskich pasiek.

Miodobranie w Skansenie – 2 lipca 2023 r.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to niesamowite miejsce, które umożliwia odwiedzającym odkrycie bogactwa i różnorodności tradycji wiejskiego życia w regionie mazowieckim. Odwiedzający mogą przyjrzeć się autentycznym chatom i budynkom gospodarczym, które zostały przeniesione z różnych zakątków Mazowsza i odrestaurowane do pierwotnego stanu. To fascynujące doświadczenie, które pozwala na wczucie się w codzienne życie mieszkańców wsi sprzed wieków.

W niedzielę, 2 lipca 2023 roku, w Sierpcu odbędzie się Miodobranie w Skansenie. Impreza, dzięki której uczestnicy będą mogli przyjrzeć się z bliska pracy pszczelarza, a także poznać właściwości pszczelich produktów. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora:

Zwiedzający biorą udział w pokazach zakładania węzy, odymiania pszczół za pomocą podkurzacza, odsklepiania wosku z ramek, podbierania i wirowania miodu. Odbywają się one na terenie muzealnych pasiek z różnych okresów. Uczestnicy mają możliwość spróbowania miodu wprost z plastra. Na scenie amfiteatru występują zespoły ludowe. Wydarzeniu towarzyszy kiermasz miodów i produktów pszczelich.

Miodobranie w Skansenie odbędzie się w godzinach 10:00 – 18:00.

Jest to doskonała okazja na spędzenie miłej niedzieli w towarzystwie rodziny czy przyjaciół, odwiedzenie niesamowitego miejsca i poznanie historii polskiej wsi. Przy okazji można dowiedzieć się ciekawostek na temat miodu i pszczół, posmakować pysznych wyrobów i posłuchać ludowych zespołów.

Zapraszamy do udziału w Miodobraniu. Świetna zabawa gwarantowana!

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

ul. Gabriela Narutowicza 64

09-200 Sierpc

Scroll to Top