Jesienne Warsztaty w Żelazowej Woli dla Rodzin z Dziećmi

Zajęcia dla dzieci - Jesienne warsztaty dla rodzin z dziećmi w Żelazowej Woli
Udostępnij!
Oceń post

Dom Narodzin Fryderyka Chopina zaprasza na Jesienne Warsztaty dla rodzin z dziećmi. Uczestnicy, w trakcie zajęć będą poszukiwać śladów jesieni a także za pomocą pędzli, farb, liści i kolorowych kartonów tworzyć prace plastyczne przedstawiające tą wyjątkową porę roku. Wszystko to w otoczeniu dźwięków najbardziej znanych utworów Fryderyka Chopina.

Fryderyk Chopin to wybitny polski pianista i kompozytor. Na świecie uznawany jest za jednego z najlepszych pianistów epoki romantyzmu. Talent muzyczny Fryderyka dostrzeżono, gdy miał zaledwie kilka lat. Informacje o genialnym dziecku bardzo szybko zwróciły uwagę warszawskiej arystokracji. Chopin większość swojego życia spędził w Paryżu, jednak wychowywał się w Polsce i właśnie w Polsce, w 1810 roku, przyszedł na świat. Miało to miejsce w Żelazowej Woli – niewielkiej wsi położonej w województwie mazowieckim.

W Żelazowej Woli, w otoczeniu przepięknego parku, znajduje się Dom Urodzenia Fryderyka Chopina będący oddziałem Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest to miejsce tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Bardzo często do Żelazowej Woli organizowane są wycieczki jednodniowe z Warszawy , w tym wycieczki szkolne. Jest to również dobra propozycja na weekendowy wypad z rodziną, zwłaszcza że już w najbliższą niedzielę 23 października 2022 r. odbędą się tu rodzinne warsztaty plastyczne zatytułowane „Pani Jesień”. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora:

Na zajęciach plastycznych w ruch pójdą farby, pędzle, kolorowe kartony oraz dary natury. Przy dźwiękach najbardziej znanych utworów Fryderyka Chopina dzieci z opiekunami wykonywać będą różnego rodzaju prace.

Proponowane zajęcia mają za zadanie rozbudzać dziecięcą kreatywność, pobudzą do działania i improwizacji, rozwiną wrażliwość na sztukę, dadzą natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów kształtując również umiejętność pracy w grupie.

Suerte Usługi Przewodników i Pilotów Wycieczek:
Organizujemy wycieczki jednodniowe z Warszawy do Żelazowej Woli

Zajęcia odbędą się w niedzielę, 23 października 2022 r. o godzinie 11.00, w Sali edukacyjne w kompleksie muzealnych.

Koszt zajęć: 15,00 zł/ dziecko ( wstęp dla rodziców/opiekunów na podstawie wejściówki dziecka). Wejściówki na zajęcia można rezerwować za pośrednictwem strony https://bilety.nifc.pl/, lub bezpośrednio przed rozpoczęciem zajęć w kasach muzeum.

Prowadzący: Diana Długosz – Jasińska.

Warsztaty te są doskonałym sposobem na spędzenie niedzieli z rodziną, w otoczeniu pięknej przyrody i wspaniałych zabytków.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top