Gdzie jechać na weekend w Polsce cz.2

Wybrane propozycje - gdzie jechać na weekend w Polsce cz2
Udostępnij!
5/5 (ocen: 2)

Coraz więcej ciepłych i słonecznych dni sprawia że zaczynamy zadawać sobie to pytanie – gdzie jechać na weekend w Polsce? Zwłaszcza kiedy wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany długi weekend. Zapraszamy do drugiej części naszego zestawienia miejsc w które możemy wybrać się na wycieczkę z rodziną czy przyjaciółmi.

Szkoda tracić czas na zastanawianie się gdzie możemy podjechać, podczas gdy na zewnątrz jest ładna pogoda i świeci ciepłe słoneczko. W naszym zestawieniu znajdą Państwo gotowe propozycje na jednodniowe wycieczki za miasto oraz te do których możemy wybrać się na 2 -3 dni.

Jakie są propozycje jednodniowych wycieczek w Polsce?

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc które możemy odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki czy przedłużonego weekendu. Dziś przedstawimy kilka spośród nich, miejsca w których możemy zaszaleć (zarówno dla starszych jak i dzieci), pospacerować w ciszy czy pozwiedzać.

Farma Iluzji

Farma Iluzji

Farma Iluzji – rodzinny park rozrywki, znajduje się w woj. mazowieckim w gminie Trojanów. Na częściowo zalesionym terenie o powierzchni ponad 6 hektarów znajduje się kilkadziesiąt wyjątkowych atrakcji dla osób w każdym wieku. Do dyspozycji najmłodszych gości dostępne są m.in. place zabaw, karuzele, mini łódeczki. Dla trochę starszych trampoliny, kolejki, możemy przetestować tu naszą percepcję w pomieszczeniach iluzjonistycznych, odwiedzić Grobowiec Faraona, Zatoka Piratów, Rezerwat Dzikich Smoków czy ruszyć głową podczas różnego rodzaju gier plenerowych.
Dodatkowo dostępne są tu zagrody ze zwierzętami, pokazy animacyjne. Poza tym na terenie parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych.
Farma Iluzji – oficjalna strona!
Data otwarcia – 1 maja.
Oferta – Wycieczka do Farmy Iluzji – wyjazdy grupowe.

Dziedziniec zamku Krzyżtopór (dawniej Krzysztopór). Rezydencja pałacowa położona w miejscowości Ujazd

Zamek Krzyżtopór

Obecnie Zamek Krzyżtopór posiada status pomnika historii – są to ruiny powstałej w latach 1627–1644 rezydencji pałacowej znajdującej się w miejscowości Ujazd w woj. świętokrzyskim. Zamek otoczony jest potężnymi fortyfikacjami bastionowymi. Była to największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu. Ruiny zamku możemy zwiedzać zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy z pewnymi ograniczeniami. Czas zwiedzania to około 2 godzina a ceny biletów wynoszą od 10 do 15zł.
Zamek Krzyżtopór – oficjalna strona
Data otwarcia – cały rok.

Nieborów-Arkadia zespół pałacowo ogrodowy. Widok na pałac.

Nieborów – Arkadia

Nieborów to wieś w woj. łódzkim, w powiecie łowickim gdzie znajdują się dwa magiczne miejsca na spacery – Zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie oraz Ogród sentymentalno – romantyczny w Arkadii. Obydwie lokalizacje zostały wpisane na listę pomników przyrody. Pałac w Nieborowie posiada zbiory sztuki i wyposażenie wnętrz sięgające XVIIIw. Pałac w Nieborowie otoczony jest barokowym ogrodem w stylu regularnym (francuskim), natomiast w Arkadii możemy podziwiać założony w 1778 roku przez Księżną Helenę Radziwiłł romantyczny park krajobrazowy, jedną z głównych atrakcji parku jest Świątynia Diany. Do dyspozycji zwiedzających oddane są oba ogrody oraz pałac.
Nieborów – Arkadia – oficjalna strona
Obowiązują bilety wstępu :
Ogród w Nieborowie, Manufaktura Majoliki i Ogród w Arkadii (bilet łączony) 28 zł – normalny 16 zł – ulgowy 2 zł – dzieci i młodzież (ucząca się) 7–26 lat
Data otwarcia – cały rok.
Oferta – Wycieczka do Nieborowa i Arkadii – wyjazdy grupowe.

Jednodniowe wycieczki dla grup i szkół:

Zamek Olsztyn - ruiny zamku należącego do Orlich Gniazd. Pasmo Jury Krakowsko Częstochowskiej

Zamek w Olsztynie

Ruiny XIII.w Zamku w Olsztynie znajduje się na terenie Jury Krakowsko-Czestochowskiej, w miejscowości Olsztyn koło Częstochowy, należą do systemu Orlich Gniazd. Twierdza położona jest na różnych poziomach skalistego zbocza, a wokół niej znajduje się rozległy teren z wieloma skalistymi wzniesieniami charakterystycznymi dla krajobrazu jury. Obszar jest idealnym miejscem na spokojne spacery jak i takie wymagające trochę większego wysiłku podczas niewielkich wspinaczek. Sam zamek posiada bardzo ciekawą historię o czym pisaliśmy już na naszym blogu – Zamek Olsztyn – ruiny Zamku w Olsztynie.
Poza tym z ruinami Zamku w Olsztynie powiązanych jest kilka ciekawych legend, o czym również mogą Państwo u nas przeczytać.
Zamek w Olsztynie – oficjalna strona
Data otwarcia – cały rok.

Park rozrywki Energylandia - pędzący rollercoster

Energylandia

Energylandia – chyba najbardziej znany, a na pewno największy w Polsce, tematyczny park rozrywki położony w Zatorze w województwie małopolskim. Znajduje się tu masa elektryzujących atrakcji zarówno dla starszych jak i młodszych gości, ale głownie dla tych co szukają mocniejszych wrażeń. Znajdziemy tu wiele szybkich i długich rollercoasterów, mniejsze i wolniejsze kolejki górskie dla dzieci, strefę wodną, place zabaw, liczne punkty gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i wiele innych atrakcji.
Energylandia – oficjalna strona
Data otwarcia – sezonowo.
Oferta – Wycieczka do Energylandii – wyjazdy grupowe.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook Suerte Przewodnicy, gdzie będziemy przedstawiać inne propozycje na weekendowe wypady za miasto. Zapraszamy również do skorzystania z naszego newslettera, dzięki któremu będą Państwo na bieżąco informowani o nowych artykułach.

Kierunki wycieczek dla szkół, grup i rodzin po Polsce.

Gdzie jechać na weekend w Polsce?

Gdzie jechać na weekend w Polsce? – cz.1 Sprawdź nasze wcześniejsze propozycje na jednodniowe wycieczki z rodziną.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top