Gdzie jechać na weekend w Polsce?

Kierunki wycieczek dla szkół, grup i rodzin po Polsce.
Udostępnij!
5/5 (ocen: 2)

Wielu z nasz zastanawia się gdzie jechać na weekendową wycieczkę w Polsce!?! Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Świecące słońce i budząca się do życia przyroda, zachęcają nas aby ruszyć się z domu i wybrać na ciekawą wycieczkę. Jeśli nie jesteście pewni dokąd warto się wybrać, zapraszamy do poniższej lektury.

Myśli wielu z nas biegną już w stronę dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Słoneczne niebo i przyjemna temperatura sprzyjają spędzaniu wolnego czasu w malowniczych sceneriach. To doskonały czas na weekendowy wypad z rodziną za miasto, wycieczkę szkolną, integrację w towarzystwie kolegów z pracy, czy weekend z przyjaciółmi. 

Gdzie udać się na rodzinny wypad za miasto?

Dokąd możemy się udać? Parki rozrywki, ogrody doświadczeń, wystawy dinozaurów, zamki królewskie, dwory i dworki, rejsy gondolami, spływy kajakowe czy pełne tajemnic skanseny. To tylko niektóre z możliwych atrakcji. Czasami warto zainspirować się ofertą biur organizujących wycieczki po Polsce. Dziś przybliżymy Państwu kilka ciekawych miejsc, które naszym zdaniem warto jest zobaczyć.

Chata Chłopska - Skansen w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Skansen w Sierpcu to teren liczący ponad 60 hektarów, na jego powierzchni zlokalizowano charakterystyczne dla wsi polskiej zabudowania z przełomu XIX i XX wieku. Zgromadzono tutaj ponad 80 obiektów dużej i małej architektury wiejskiej, w tym liczne zagrody chłopskie, dworek szlachecki, drewniany kościół czy wiatrak. Jest to miejsce dla tych którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku, zobaczyć jak toczyło się życie na dawnej polskiej wsi. O urokach tego cudownego miejsca mogą Państwo przeczytać w jednym z naszych artykułów – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Skansen w Sierpcu jest licznie odwiedzany przez turystów z całej polski, jest to zarówno miejsce docelowe rodzinnych wypadów na weekend jak i wycieczek szkolnych, oferowane są tu dodatkowe zajęcia mające nam przybliżyć wiejskie realia minionych epok m.in. aktywne warsztaty rękodzieła, lekcje tematyczne, gry terenowe, a także przejażdżka bryczką, ognisko czy kulig zimą. Dla strudzonych i głodnych znajdzie się tu również wiejska gospoda czy baza noclegowa.
Odległość od Warszawy – 125km.
Otwarte cały rok.
Oferta – Muzeum Wsi Mazowieckiej – wyjazdy grupowe.

Toruń - widok na ruiny Zamku Krzyżackiego z lotu ptaka

Toruń

Jedno z najstarszych miast w Polsce, z mnóstwem miejsc do zwiedzania. Znajduje się tutaj (zaraz po Krakowie) największa liczba zabytków architektury i sztuki gotyckiej. W Toruniu powstało i przetrwało do dziś wiele średniowiecznych budowli, w tym, zabytkowe domy mieszkalne, kościoły czy ratusz. Pierwszym co rzuca się w oczy to zabudowa obronna wykonana z czerwonej cegły, mury, bramy czy ruiny zamku. Zwiedzić tu możemy również ruiny Zamku Krzyżackiego, odwiedzić dom słynnego astronoma, iść na seans astronomiczny w toruńskim Planetarium czy spróbować swoich sił przy wspólnym wypiekaniu pierników. A w przerwie podczas zwiedzania możemy wypić kawę na zabytkowym rynku koło pomnika Kopernika.
Odległość od Warszawy – 220km.
Toruń możemy zwiedzać cały rok.
Oferta – Wycieczka do Torunia – wyjazdy grupowe.

Dmuchańce w Parku Rozrywki Julinek

Park Rozrywki Julinek

Ośrodek sztuki cyrkowej, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie znajduje się 360km szlaków pieszych i 200km szlaków rowerowych oddanych do użytku. Możemy skorzystać tu z wypożyczalni rowerów i sprzętu sportowego. Park Rozrywki Julinek dodatkowo zapewnia mnóstwo atrakcji takich jak animacje dla dzieci, park linowy, ściana wspinaczkowa, kraina dmuchanych zamków, pokazy cyrkowe i akrobatyczne, mini golf, rozrywki sportowe i inne. Dla zgłodniałych i zmęczonych znajdą się tu również liczne punkty gastronomiczne czy leżaki plażowe.
Odległość od Warszawy – 35km.
Data otwarcia 30 kwietnia.
Oferta – Wycieczka do Parku Rozrywki Julinek – wyjazdy grupowe.

Fasada dworu Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, wokoło zielona roślinność

Żelazowa Wola

W Żelazowej Woli urodził się światowej sławy kompozytor Fryderyk Chopin. W tej małej wsi znajduje się muzeum Dom Urodzenia Fryderyka Chopina. Dworek otoczony jest pięknym parkiem projektu Franciszka Krzywdy-Polkowskiego, który zwłaszcza w porze wiosennej prezentuje się wspaniale, a na jego terenie znajduje się pomnik kompozytora.
Odległość od Warszawy – 70km.
Otwarte cały rok.
Oferta – Wycieczka do Żelazowej Woli – wyjazdy grupowe.

Tyranozaur Bałtów

Jura Park Bałtów

Otoczony zielonymi wzgórzami, kompleks turystyczny zlokalizowany w województwie świętokrzyskim, to idealne miejsce do wypoczynku i rodzinnej zabawy. Główną atrakcją są tutaj naturalnej wielkości rekonstrukcje dinozaurów, jednak cały park to także safari z dzikimi zwierzętami, park miniatur, Wioska Czarownic (miejsce zabaw dla najmłodszych), Park rozrywki z atrakcjami dla każdego (w tym Rollercoaster) Oceanarium Prehistoryczne, strefa wodnych zabaw, liczne restauracje, wypożyczalnia kajaków, sprzętu wspinaczkowego czy aut offroadowych i wiele innych trakcji. Znajduje się tu również stacja narciarska z wyciągami dla amatorów zimowych sportów.
Odległość od Warszawy – 180km.
Otwarte cały rok, niektóre atrakcje dostępne są sezonowo.

Oferta – Jura Park Bałtów – wycieczki dla grup.

To tylko niektóre z ciekawych miejsc w Polsce do których możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie będziemy przedstawiać inne propozycje na weekendowe wypady za miasto. Zapraszamy również do skorzystania z naszego newslettera, dzięki któremu będą Państwo na bieżąco informowani o nowych artykułach.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top