Metro Warszawskie Odkrywa Swoje Tajemnice

Metro Warszawa - Przejazd łącznikiem linii M1 i M2
Udostępnij!
5/5 (ocen: 5)

Metro w Warszawie choć powstało nie tak dawno temu, to od rozpoczęcia budowy upłynęło dużo czasu. Obecnie bez wątpienia stanowi jedną z atrakcji miasta. Wiele osób zastanawia się jak wygląda warszawskie metro od zaplecza i co kryje się w jego tunelach?

Decyzja o budowie podziemnej kolejki w stolicy zapadła w 1982 roku. I choć dość szybko rozpoczęto prace, to pierwszy fragment metra oddany został dopiero po 12 latach. Łączył on Ursynów i Mokotów ze Śródmieściem, a budowa kolejnych odcinków trwała do 2008 roku.

Warszawskie metro stanowi dość nową budowlę. Dzięki czemu wygląda czysto i bezpiecznie.  Każdy z nas może sobie przywołać obraz nowojorskiego metra z amerykańskich filmów. Stare, brudne i podniszczone, kryjące wiele niebezpiecznych zakamarków. Wygląd warszawskiego metra jest zupełnie inny, jest nowoczesne i zadbane o czym mogą się państwo sami przekonać. Metro Warszawskie, na swoim profilu na YouTube, udostępniło materiał filmowy ukazujący niedostępne dla zwykłych użytkowników miejsca.

Krótkie nagranie ukazuje jak wygląda tunel łączący stację Centrum oraz Rondo ONZ, umożliwiający wymianę taboru między obiema liniami metra. Dla zainteresowanych Metro Warszawskie udostępnia wiele innych materiałów do których dostęp znajduje się – tutaj!. Na swoim profilu w serwisie YouTube pokazują jak funkcjonuje warszawska podziemna kolej. Znajdują się tam materiały o tym jak wygląda „kąpiel” pociągów, jak są czyszczone, nagrania z jazd testowych czy ukazujące różne „tajemne” miejsca.

W serwisie YouTube dostępna jest również rozszerzona (7 minutowa) wersja nagrania. Możemy na niej zobaczyć cały przejazd pomiędzy stacją C-10 Rondo ONZ na centralnym odcinku II linii metra a stacją A-13 Centrum na I linii warszawskiego metra.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top