Świąteczna Iluminacja w stylu retro w Warszawie

Świąteczne iluminacje - rynek starego miasta w Warszawie
Udostępnij!
5/5 (ocen: 4)

Niebawem na ulicach Warszawy rozbłyśnie świąteczna iluminacja. Zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający miasto turyści w 2023/2024 roku poczują magię świąt za sprawą wyjątkowych dekoracji. Tym razem podziwiać będziemy mogli ozdoby z lat 50. i 60.

Aby umożliwić spacerującym oglądanie świątecznych świateł, w weekendy grudniowe oraz w okresie świąteczno – noworocznym, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zamienią się w deptak z dopuszczonym ruchem rowerowym.

Retro iluminacja w Warszawie

Stare Miasto, z historycznymi kamienicami i urokliwymi uliczkami, Krakowskie Przedmieście a także ul. Świętokrzyska, każdego roku, w grudniu przemieniają się w spektakularną wystawę świateł. W 2023 roku świąteczna iluminacja nabiera szczególnego charakteru, przenosząc nas w czasy lat 50. i 60. XX wieku. Retro dekoracje, takie jak klasyczne bombki, lampki choinkowe i ozdoby nawiązujące do tamtej epoki, dodają temu miejscu wyjątkowego czaru. Zobaczymy łańcuchy z kolorowego papieru, sklepową wagę, saturatory, kultowy motorower Ryś, Syrenkę – legendarny samochód z FSO, retro karuzelę i zabawki.

W trakcie spaceru najmłodsi członkowie rodzin będą mogli poznać klimat, panujący w dzieciństwie ich rodziców czy dziadków. Każda z ozdób zaprojektowana została z myślą o odbiorcach w różnej kategorii wiekowej. Dekoracje posiadają możliwość interakcji, każdego z elementów można dotknąć, wydają też dźwięki.

Kiedy rozświetli się Świąteczna Iluminacja?

Świąteczna iluminacja w Warszawie rozbłyśnie w Mikołajki, 6 grudnia. Zapalać się będzie stopniowo od godziny 15.30.

Następnego dnia, 7 grudnia o godzinie 18.00, na Placu Zamkowym odbędzie się uroczyste rozświetlenie warszawskiej choinki. Światełka, na 27 – metrowym drzewku zapali prezydent miasta stołecznego Warszawy – Rafał Trzaskowski.

W sobotę, 9 grudnia 2023 roku, planowane jest odpalenie iluminacji na Placu Pięciu Rogów, gdzie również odbędzie się impreza w stylu silent disco.

Dodatkowo, 9 i 10 grudnia, a także 16 i 17 grudnia, zaplanowano koncerty świąteczne na balkonie Hotelu Bristol i spektakle uliczne na Skwerze ks. Jana Twardowskiego.

15 grudnia uruchomiony zostanie nowy mapping na fasadzie Polskiej Akademii Nauk, dostępny do oglądania od piątku do niedzieli.

Świąteczna Iluminacja – Duma Warszawy

Świąteczna iluminacja w Warszawie to coś więcej niż tylko dekoracje – to symbol radości, wspólnoty i świątecznego ducha, który ogarnia miasto każdego roku. Stolica  na święta oferuje niezapomniane wrażenia i jest idealnym miejscem na zimowe wyprawy, zarówno dla rodzin, par czy grup przyjaciół. Starówka i Trakt Królewski to miejsca chętnie odwiedzane podczas zimowych spacerów. Zapraszamy do odkrywania magicznych świateł Warszawy w tym wyjątkowym czasie.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top