Weekend z kulturą online | 21-06-2020

Białe okno w ścianie i zwisający w góry czarny przewód
Udostępnij!
Oceń post

Przegląd wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych do obejrzenia w internecie w domu, w drodze czy na leżaku. Warsztaty dla najmłodszych, koncerty, czytanie, spektakle dla dorosłych. Sprawdzamy jakie propozycje czekają na Państwa w ten weekend w internecie.

21 czerwca 2020 – NIEDZIELA

Domowe Muzykowanie | Warsztaty online:
Godz. 11.00 i 12.00
Bezpłatnie

Zajęcia online dla dzieci w wieku 4-10 lat przenoszą muzykę Chopina i innych kompozytorów do świata dzieci. Spotkanie edukatorów z dziećmi za pośrednictwem komunikatora internetowego pozwala na rozmowę o muzyce i wspólne muzyczne interwencje.
więcej…!

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich
Godz. 12.00-13.00
Bezpłatne

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich można oglądać na żywo oraz w internecie.
więcej…!

Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli
Godz. 12.00
Bezpłatne

Nie lada gratka czeka jutro melomanów w Żelazowej Woli – tego samego repertuaru będzie można wysłuchać na dwóch instrumentach – współczesnym (o 12.00) i historycznym (o 15.00). W ramach niedzielnego cyklu z recitalami wystąpi Michał Szymanowski.
więcej…!

Szukasz przewodnik po Warszawie?
Zadzwoń i zamów…

Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem miejskim

Wirtualna scena Janka Młynarskiego
Godz. 18:00
Bezpłatne

„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami, dzięki którym poznasz klasykę stołecznej muzyki.
Jankowi Młynarskiemu towarzyszą goście, tacy jak Piotr Zabrodzki czy Sebastian Jastrzębski z Warszawskie Combo Taneczne.
więcej…!

Między literaturą a baśnią w Teatrze Dramatycznym
Godz. 19:00
Bezpłatne

Aktorzy Teatru Dramatycznego zapraszają na wspólne czytanie baśni i bajek. Prezentacja najpiękniejszych utworów Hansa Christiana Andersena.

Baśń na dziś – „Choinka” tłum. Cecylia Niewiadomska, czyta Karolina Charkiewicz.
więcej…!

Mitologia zarazy / Sztuka MyśleniaTeatr w Krakowie – im. Juliusza Słowackiego
Godz. 20:00
Płatne

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na teatralno-filozoficzne spotkanie, które ma pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.

Determinują nas różne mity i kody kulturowe. Najbardziej te, które wryły się w nas głęboko. Tak głęboko, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. A one tymczasem pracują. Korzystając z naszej niewiedzy, determinują nasze reakcje i postawy. Generują nieuzasadnione lęki i nadzieje. Sprawiają, że nie na świat patrzymy, ale na jego wyobrażenie.
Razem z naszymi gośćmi poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak jest z epidemią koronawirusa? Jakie uruchomiła fantazmaty? Jakimi mitologicznymi koleinami nas poprowadziła?
więcej…!

Powitanie słońcae-kinopodbaranami
Godzina 20.00
Płatne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi w Kinie Pod Baranami i e-kinopodbaranami wyświetlony zostanie film Powitanie słońca – intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile.
więcej…!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top