Poznański jarmark wielkanocny 2023 – Wszystko, co musisz wiedzieć

Kolorowe jajka pisanki
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Poznański Jarmark Wielkanocny to coroczna tradycja w Wielkopolsce. Jest to doskonała okazja do przeżycia świątecznej atmosfery i zakupienia tradycyjnych polskich produktów, takich jak kiełbasa, sery, chleb i ciasta, oraz tradycyjnych wielkanocnych ozdób. W 2023 roku jarmark w Poznaniu odbywa się na ul. Wolności i trwa od 31 marca do 2 kwietnia.

Na Jarmarku w Poznaniu 2023, rozstawi się około 40 wystawców, oferujących produkty spożywcze nie tylko z Polski ale i Litwy, Szwajcarii czy Hiszpani. Oprócz tradycyjnych potraw na gości czekają również wyjątkowe atrakcje, animacje dla dzieci, gry i zabawy.

Tradycyjne produkty na jarmarku w Poznaniu

Podczas Jarmarku Wielkanocnego w Poznaniu nabyć będzie można wiele tradycyjnych produktów z polski i zagranicy. Jednym z najbardziej popularnych jest wyrabiana w tradycyjny sposób biała kiełbasa. Dostępne będą również miody z przydomowej pasieki czy sękacze z Podlasia. Z zagranicznych produktów największym zainteresowaniem cieszą się produkty z Litwy, m.in. tradycyjne wiejskie chleby, ziołowe słoniny czy cepeliny. Innym popularnym produktem są sery szwajcarskie oraz oscypki, które są specjalnością Podhala. Na jarmarku można także znaleźć najróżniejsze ciasta, takie jak mazurki i serniki. Dla spragnionych czekają również różnego rodzaju tradycyjne napoje i nalewki.

Atrakcje wielkanocne

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu to nie tylko miejsce, gdzie można kupić tradycyjne produkty. To także doskonała okazja do przeżycia świątecznej atmosfery i zabawy. Na jarmarku znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, takie jak warsztaty wikliniarskie, spektakle czy spotkanie z Wielkanocnym Zającem.

Kiermasz ozdób wielkanocnych – Poznań 2023

Wizyta na wielkanocnym jarmarku daje nam także możliwość znalezienia świątecznych ozdób. Na jarmarku w Poznaniu dostępne będą wyroby z ceramiki, takie jak świąteczne zajączki, kurczaki czy jajka. Nabyć będzie można również bardziej egzotyczną ceramikę krymsko-tatasrką. Poznański kiermasz to także okazja na znalezienie ciekawego upominku dla najbliższej osoby, możemy wybierać spośród ręcznie robionej biżuterii, wyszywane ozdoby czy naturalnych kosmetyków.

Godziny otwarcia i miejsce

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu trwa od 31 marca do 2 kwietnia. Codziennie otwiera się o godzinie 11:00 i kończy o 19:00. Miejsce to jest Plac Wolności.

Jarmark Wielkanocny w Poznaniu to doskonała okazja do wprowadzenia się w wielkanocną atmosferę i zakupienia tradycyjnych produktów. Jest to także doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Jarmarku Wielkanocnego w Poznaniu i przeżycia wspaniałych świąt wielkanocnych.
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top