Rodzina w Formie – Warsztaty w Królewskiej Formierni

Biała fasada budynku to Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich. Fontanna przed budynkiem
Udostępnij!
5/5 (ocen: 3)

Formiernia to pracownia artystyczna nawiązująca do XVIII-wiecznego warsztatu, w którym wykonywane były gipsowe kopie rzeźb antycznych i nowożytnych. Znajduje się w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Połączona z Królewską Galerią Rzeźby tworzy ciekawą strefę edukacji, nawiązującą do królewskiej idei praktycznego kształcenia przyszłych artystów.

Właśnie w tej strefie edukacji, w najbliższą sobotę (12-09-2020r) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat i opiekunów, podczas których każdy będzie mógł się poczuć, jak królewski artysta.

W trakcie warsztatów uczestnicy odwiedzą Królewską Galerię Rzeźby, gdzie wspólnie obejrzą wizerunki mitologicznych rzeźb. Dowiedzą się także, skąd bierze się gips i co odróżnia go od marmuru. Następnie, będąc już w Królewskiej Formierni, wykonywać będą własne gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu. Zajęcia prowadzone są przez edukatorów Działu Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Suerte Marta Suska
Usługi Przewodnickie
w całej Polsce

Warsztaty odbędą się  w 4 terminach zgodnie z poniższym harmonogramem:

12 września, godz. 11.00-13.00

10 października, godz. 11.00 – 13.00

14 listopada, godz. 11.00 – 13.00

12 grudnia, godz. 11.00 – 13.00

Wstęp na warsztaty jest płatny: 25 zł (dziecko + opiekun).

Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub 504 243 783 (rezerwacje telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Obowiązuje limit osób: 6 dzieci, 6 opiekunów.

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z zasadami sanitarnymi, regulaminem oraz oświadczeniem o stanie zdrowia – tutaj…!

Uwaga!
Jeśli wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem, warsztaty odbywać się będą online.

Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty, które z pewnością spodobają się dzieciom, jak i dorosłym. Natomiast tych, którzy po warsztatach będą mieli jeszcze niespożyte pokłady energii zapraszamy na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem.

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top