Teatry dla dzieci w Warszawie – Top 5

Teatr dla dzieci
Udostępnij!
5/5 (ocen: 20)

W stolicy Polski jest wiele teatrów które są skierowane do najmłodszych widzów. Spektakle pozwalają rozwijać u dzieci wyobraźnię, uczą tolerancji, akceptacji czy różnorodności. Rodzinne wypady do teatru pomagają w kształtowaniu wrażliwości na sztukę. Dziś chcielibyśmy przedstawić Top 5 teatrów dla dzieci w Warszawie.

Teatry dla dzieci to miejsca pełne magii i wspaniałych przygód. Podczas spektaklów najmłodsi widzowie mogą spotkać się z fantastycznymi postaciami, poznawać historię i różne kultury. Ale teatry dla dzieci to również rozrywka dla dorosłych. Treść przedstawień przygotowywane są tak aby sprawiała dobrą zabawę także rodzicom. Często historie posiadają drugie dno które dostrzegają tylko starsi uczestnicy widowiska.
Teatry oferują również warsztaty, podczas których dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach. W ten sposób mogą one rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zdolności.

Top 5 teatrów dla dzieci w Warszawie

  1. Teatr Małego Widza
  2. Teatr Baj
  3. Teatr Maskarada
  4. Teatr Lalek Guliwer
  5. Teatr Niewielki

Sprawdzamy gdzie na udać się z dzieckiem na spektakle i warsztaty teatralne w Warszawie.

Wyjście na spektakl daje nam możliwość miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Wybór teatrów dla dzieci w stolicy jest naprawdę duży a każdy z nich ma coś ciekawego do zaoferowania.  Sprawdźmy gdzie warto udać się na spektakl całą rodziną. 

Teatr Małego Widza

Teatr zaprasza najmłodszych odbiorców sztuki w świat wyjątkowego teatru. Siedziba teatru znajduje się na warszawskim Starym Mieście przy ulicy Jezuickiej 4.Budowany jest przez 25 osobową obsadę, tworzy sztukę dla dzieci, która ma zarazem stanowić dobrą zabawę dla ich rodziców. Teatr Małego Widza powstał z myślą o najmłodszych widzach i dedykowany jest dla dzieci już od 1. roku życia. Ma on już na swoim koncie ponad 20 premier i 6 tysięcy spektakli. W ramach programu teatru znajdziemy takie spektakle jak „Łąka”, „Sensoryczny Labirynt Muzyczny”, „Ahoj” czy „Bossa Noga”.

Teatr Małego Widza w Warszawie

Teatr Baj

To najstarszy teatr lalek w Polsce. Jego siedziba mieście się przy ul. Jagiellońskiej 28 w Warszawie. Teatr wystawia spektakle zarówno dla młodszych jak i starszych widzów. Jego spektakle powstają na podstawie polskiej i światowej literatury skierowanej do dzieci i młodzieży.  Wśród jego repertuaru znajdziemy takie spektakle jak „Piotruś Pan i Wendy”, „Dziadek do orzechów” czy „Niesamowite przygody Skarpetek”. W swoich spektaklach teatr stosuje różne techniki i formy lalkowe. Teatr Baj w swoim programie ma również ofertę skierowaną do dzieci w wieku od 0 do 3 lat. 

Teatr Baj w Warszawie - teatr dla dzieci od najmłodszych lat

Teatr Maskarada

Stworzony został z myślą o najmłodszych widzach. Znajduje się pod adresem Pałac Staszica, Nowy Świat 72 Warszawa. Podczas swoich spektakli zabiera uczestników do magicznego świata teatru. Jego repertuar skierowany jest dla dzieci od 3 roku życia do młodzieży w wieku szkolnym. Teatr Maskarada w ramach swojej działalności organizuje również warsztaty teatralne, taneczne i plastyczne dla dzieci w różnym wieku. W śród wystawianych spektakli znajdują m.in. „Urodziny Turli i Taja”, „Śnieżny show”, „Elfy i fabryka prezentów” czy „Calineczka”.

Teatr Maskarada Warszawa - teatr dla dzieci

Teatr Lalek Guliwer

Znajduje się na Warszawskim Mokotowie przy ulicy Różanej 16. Tylko w roku 2022 odwiedziło go 58 000 widzów. Teatr Lalek Guliwer swój repertuar kieruje do dzieci w wieku od 3 – 4 lat, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Oprócz spektakli organizowane są tu również warsztaty i wystawy. W jego repertuarze znajdują się takie tytuły jak „Legenda o syrence”, „Choinka”, „Królestwa”, „Brzydkie Kaczątko”.

Teatr Guliwer w Warszawie - spektakle dla dzieci od 3 - 4 lat i młodzieży

Teatr Niewielki

Teatr spektakle szyje zawsze na miarę maluchów. Swoją siedzibę ma w Atrium Promenada w Warszawie (ul. Ostrobramska). Powstał z myślą o najmłodszych widzach. Swój repertuar kieruje do dzieci w wieku od 1 – 7 lat, tworząc przedstawienia dostosowane do percepcji tak młodego widza. Kameralna sala teatralna, pełna miękkich poduszek zaprasza dzieci z rodzicami w podróż do świata dziecięcej wyobraźni. Teatr Niewielki otwarty jest tylko w dni grania, dlatego zawsze przed wybraniem się tam należy sprawdzić obecny repertuar. Jego spektakle można również odpłatnie oglądać online.

Teatry dla dzieci w stolicy oferują wyjątkowe spektakle, które zachwycą zarówno najmłodszych widzów jak i dorosłych. Warto całą rodziną wybrać się na widowisko, aby cieszyć się magią sztuki, poznając nowe historie i przenosząc się do fascynującego świata teatru. Niezależnie od wybranego miejsca, dzieci i dorośli będą mieli okazję na wspaniałą wspólną, rodzinną zabawę. 

zobacz także: MAJALAND WARSAW – Park Rozrywki pod Warszawą
zobacz także: Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicy

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top