Weekend z kulturą online | 17-19 lipca 2020

Białe okno w ścianie i zwisający w góry czarny przewód
Udostępnij!
Oceń post

Przegląd wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych na weekend 17 – 19 lipiec 2020 roku, do obejrzenia w internecie. Bajki dla najmłodszych, warsztaty, koncerty, spektakle dla dorosłych. Sprawdzamy jakie propozycje online czekają na Państwa w nadchodzący weekend.

17 lipca 2020 – Piątek

Od Kościuszki do Piłsudskiego- warsztaty online
Godz. 18:00
Bezpłatnie

Prezentacja umundurowania i militariów z okresu 1794- 1920. Uczestnicy będą mogli wczuć się m.in. w rolę żołnierza kościuszkowskiego spod Maciejowic, żołnierza 1920 roku. Film instruktażowy pokaże umundurowanie, technikę i taktykę wojskową oraz nauczy musztry i bandażowania rannych. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się o powstaniach narodowych i wojnie 1920 roku z uwzględnieniem historii lokalnej.
więcej…!

Lipowa -Spotkanie z Laureatką Nagrody im. Kapuścińskiego 2020 r.
Godzina 18:00
Bezpłatnie

W piątek, 17 lipca, o godz. 18, na facebooka Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie autorskie online z Katarzyną Kobylarczyk, która jest laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego 2020r. Porozmawiamy o jej nagrodzonej książce: „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”.
więcej…!

VIVALDI. NOC { premiera } Cappella Angelica 2020
Godz. 20:30
Bezpłatnie

Specjaliści w grze na instrumentach historycznych – zespół Silva Rerum arte, muzycy improwizujący – Mikołaj Trzaska, Dominik Strycharski, Maja Miro, a także wykonawcy z kręgu tradycyjnego – Karolina Cicha, Remek Hanaj – spotkają się na 4 koncertach w Gdańsku, by „użyczyć” dźwięków Aniołom Mariackim.
więcej…!

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top