Zwiedzaj Mazowsze z Biletem Turysty Kolei Mazowieckich

Wakacje z KM - baner
Udostępnij!
5/5 (ocen: 1)

Pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli, w te lato, skorzystać z oferty specjalnej i zakupić tzw. Bilet Turysty. Okres wakacji, to okres podczas którego częściej podróżujemy, więcej zwiedzamy a tym razem możemy zrobić to trochę taniej.

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. przy przejazdach pociągami Kolei Mazowieckich pasażerowie będą mogli korzystać z oferty specjalnej – tzw. Biletu Turysty.

Bilet Turysty wprowadzony przez Kolei Mazowiecką jest biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu.

Gdzie można pojechać?

Bilet Turysty uprawnia do podróżowania na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica.

Ile zaoszczędzimy na przejazdach?

Postanowiliśmy sprawdzić, ile możemy zaoszczędzić wykupując Bilet Turysty. Do tego celu postanowiliśmy wybrać pociąg w relacji Warszawa – Sierpc.
W ofercie na stronie Kolei Mazowieckich, bilet uprawniający do przejazdu na w/w trasie kosztuje 24.70zł. Zakładając że w ciągu jednego dnia wykonamy tylko dwa takie przejazdy (a nie będziemy jeździć w tę i z powrotem) to w ciągu jednego dnia na przejazd wydamy 49,40zł. W takim razie przez 3 dni moglibyśmy wydać na bilety blisko 150zł. Jakaś oszczędność już nam powstaje. Choć trzeba przyznać że nie uwzględnialiśmy w wyliczeniu cen biletów żadnych ulg.

Jednodniowe
Wycieczki dla Grup
Sprawdź nasze kierunki, m.in:
Wycieczka z Warszawy do skansenu w Sierpcu

Jak długo jest ważny Bilet Turysty?

Bilet ma 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Z biletem wydawany jest karnet, na którym w kasie biletowej lub u kierownika pociągu KM (na zasadach określonych w warunkach taryfowych oferty) można dokonać legalizacji każdego z trzech dni podróży.

Gdzie go kupić?

W kasach biletowych i biletomatach. Koszt to 67 zł.  Szczegółowe zasady korzystania z oferty można znaleźć na stronie: www.turysta.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem call center 22 364 44 44.

Zniżki z biletem

Dodatkowo z Biletem Turysty, otrzymamy zniżkę na zwiedzanie placówek partnerskich akcji Koleją do Kultury. Lista partnerów wraz z informacją o wysokości zniżek znajduje się na stronie internetowej: www.dokultury.mazowieckie.com.pl

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top