Od 1 lutego ponownie możemy zwiedzać muzea i galerie sztuki

Gdańsk ulica Długa - widok na ratusz, turyści spacerujący po ulicy
Udostępnij!
5/5 (ocen: 2)

Od 1 lutego ośrodki kultury, takie jak muzea i galerie sztuki, będą mogły wznowić funkcjonowanie. Działalność musi być jednak prowadzona w ścisłym rygorze sanitarnym, uwzględniającym 1 osobę zwiedzającą na 15 m2.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udostępniło wytyczne w zakresie przygotowania do bezpiecznego otwarcia poszczególnych instytucji:

1. Decyzja o otwarciu muzeum i innych instytucji pozostaje każdorazowo w kompetencji ich dyrektorów działających w uzgodnieniu z ich organizatorami/założycielami.

2.   Wytyczne dotyczące działalności muzeów i galerii w warunkach pandemii, pozostają aktualne – zapoznać się można z nimi pod linkiem tutaj…!

3.  Zasady pracy muzeów i galerii sztuki powinny uwzględniać obowiązujące przepisy prawa dotyczące liczby osób, mogących uczestniczących w stacjonarnych formach aktywności.

Niestety pozostałe instytucje kultury, takie jak teatry, opery, filharmonie, kina czy biblioteki nadal pozostają zamknięte. Jednak niezmiennie mogą prowadzić działania związane z propagowaniem sztuki na odległość bez udziału publiczności.

Z naszej strony pragniemy przypomnieć iż cały czas istnieje możliwość bezpiecznego zwiedzania z przewodnikiem miejskim.

Chętnych zapraszamy na:

Zwiedzenie Krakowa

Zwiedzanie Warszawy

Zwiedzanie Gdańska

Zwiedzanie Poznania

Zwiedzanie Wrocławia

Życzymy udanych spacerów!

Logo firmy SUERTE
Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top