Dzień Dziecka w Krakowie 2023

Dzień Dziecka
Udostępnij!
Oceń post

W Krakowie podczas tegorocznego Dnia Dziecka na pewno nie będzie nudy. Już od 1 czerwca rozpoczyna się wiele wydarzeń przygotowanych specjalnie, nie tylko dla najmłodszych ale i całych rodzin. Jednak najwięcej atrakcji czeka nas w najbliższy weekend 3-4 czerwca 2023r.

Sprawdziliśmy co będzie się działo podczas Dnia Dziecka w Krakowie w 2023 roku. Poniżej przedstawiamy zbliżające się wydarzenia. Zapraszamy do Krakowa i zachęcamy do udziału w wybranych atrakcjach, a będzie ich kilka.

Dzień Dziecka w Muzeum Krakowa

Dzień Dziecka w Muzeum Krakowa to obfitujące w atrakcje wydarzenia. W zbliżający się weekend 3 i 4 czerwca odbędzie się wiele atrakcji w wybranych oddziałach Muzeum Krakowa.

W Muzeum Nowej Huty możemy zobaczyć popularną wystawę „Trzepaki, Reksio, Atari”. Dodatkowo w trakcie obchodów dnia dziecka odbędzie się spotkanie „WIELKIE PODWÓRKOwanie! Z Hufcem ZHP Kraków – Nowa Huta”, z tradycyjnymi grami i kreatywnym malowaniem kredą. Oprócz zabaw plenerowych wydarzenie będzie okazją do zobaczenia wystawy lub uczestnictwa w warsztatach.

W ramach obchodów Roku Tetmajera w Rydlówce, odbędą się warsztaty lepienia z gliny o nazwie „Malwy zaklęte w glinie”. Różne oddziały Muzeum Krakowa także oferują ciekawe aktywności dla najmłodszych: w Rynku Podziemnym poszukamy smoków podczas warsztatów „Na tropie legendarnych smoków” , w Domu pod Krzyżem odkryjemy tajemnice teatru w trakcie warsztatów teatralnych „Papierowy teatrzyk. Bajka o Czerwonym Kapturku”, a w pałacu Krzysztofory pouczymy się o gołębiach, symbolu Krakowa.

Za udział w tych wydarzeniach pobierana jest opłata w wysokości 15 zł. W dniach 3-4 czerwca, dzieci i młodzież do 18 lat mogą odwiedzić wystawy stałe i czasowe Muzeum Krakowa po zakupieniu biletu wstępu za 1 zł.

Zwiedzanie z przewodnikiem dla dzieci

W trakcie spędzania najbliższego weekendu w Krakowie, warto zastanowić się nad rodzinnym spacerem z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Takie zwiedzanie to ciekawa forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu która na pewno pozostanie w pamięci naszych maluchów na długo. Przewodnik po Krakowie dla dzieci może oprowadzić Was trasą bajek i legend krakowskich. W trakcie spaceru poznamy m.in. legendę o Smoku Wawelskim czy historię żółtej ciżemki.

22 Wielka Parada Smoków w Krakowie

22. Wielka Parada Smoków

W pierwszy weekend czerwca (3-4.06) Teatr Groteska zapraszamy na 22. edycję Wielkiej Parady Smoków. Tradycyjnie, smoki zdominują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik dla Rodzin odbędzie się na bulwarach obok Smoczej Jamy. Dla gości przygotowane są ekscytujące smocze gry i zabawy, a także mnóstwo konkursów i atrakcji w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę, 3.06, o godz. 22.00 w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapadające w pamięć Wielkie Widowisko Plenerowe, z efektami pirotechnicznymi, zaskakującym oświetleniem i laserami, gigantycznymi zasłonami wodnymi i cudowną muzyką. Główną atrakcją będą wielkie latające smoki, animowane na łodziach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Tak jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało formułę proekologiczną.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wystartuje w niedzielę, 4.06 o godz. 12.00. Ponad 30 smoków przemaszeruje ul. Grodzką do Rynku Głównego. Niektóre z nich zawalczą na scenie o tytuł Najbardziej Wspaniałego.

Długi Dzień Dziecka w Multikinie

W sieci kin Multikino młodzi entuzjaści filmów będą mieli okazję do czterodniowej zabawy! Od 1 do 4 czerwca zapewniamy dzieciom wyświetlanie wyjątkowych filmów. Jak to zwykle bywa, oferujemy także dodatkowe atrakcje, gry i rozrywki. Do biletów na seanse rodzinne dodajemy dwustronne plakaty formatu A3 z animacji „Auta 3” i filmu „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz bajeczne naklejki.

Dzień Dziecka to specjalna okazja dla której przygotowano atrakcje nie tylko na 1 czerwca, ale aż na całe cztery dni. Wśród filmów, które najmłodsi miłośnicy kina zobaczą, są między innymi: całkowicie animowany film „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”, kolejna część serii przygód Kapitana Jacka Sparrowa „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”, animację „Dudi: Cała naprzód” oraz „Riko prawie bocian”, a także film „Strażnicy Galaktyki vol. 2”.

Dodatkowo 2 czerwca (w sobotę) od 11:00 do 17:00 dzieci będą miały okazję do wspólnej zabawy, podczas której przewidziano mnóstwo podarunków. To również doskonały moment, by bliżej poznać Volte, Lensa i Maestro – postacie promujące „Rodzinę do Kina” – ofertę Multikina skierowaną do rodzin. W dedykowanych strefach najmłodsi będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnorodnych konkurencjach, które wymagają sprawności fizycznej, kreatywności, odrobiny szczęścia, a także dobrej atmosfery.

Królewskie podchody - Dzień Dziecka w Krakowie 2023

Dzień dziecka na Zamku Królewski na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu na 3-4 czerwca ma przygotowane dwie atrakcje dla dzieci – Wiosna z grą terenową „Klucz do Skarbca” oraz KRÓLEWSKIE PODCHODY.

Wiosna z grą terenową „Klucz do Skarbca” to gra, podczas której musimy przejść trasą dziedzińca zewnętrznego i arkadowego, w celu odnalezienia wyburzonych w XIX wieku średniowiecznych części zamku dolnego a jak się uda, to i odnaleźć ślady gotyckiego zamku Kazimierza Wielkiego. Więcej informacji znajduje się pod linkiem.

KRÓLEWSKIE PODCHODY – Dzień Dziecka na Wawelu! 4 czerwca odbędą się rodzinne gry plenerowe – Królewskie Podchody. W programie królewskie łamigłówki, odkrywanie legend i tajemnic Wawelu oraz zdobywanie smoczych naklejek. Zabawa rozpoczyna się między 10:00 a 16:00, a czas trwania gry to około 60 minut. Gra przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku 6-14 lat. Start po odebraniu mapki w Centrum Promocji i Informacji na Wawelu. Bilet na wydarzenie kosztuje 5 zł

Podobało się? Zasubskrybuj i bądź na bieżąco:


Scroll to Top